'בית חם' זכתה במכרז ענק לקידום תעסוקה לאוכלוסיית הנכים

בצל הפגנות הנכים והדרישה הצודקת לאפשר להם לצאת לשוק העבודה מבלי שקצבתם העלובה תיפגע, הודיעה עמותת בית חם כי זכתה במכרז משרד העבודה והרווחה להפעלת מערכת לקידום תעסוקה מקצועי לנכים

חברי הנהלת בית חם בלשכתו של ראש עיריית בית שמש. צילום: יח"צ

עמותת 'בית חם' העוסקת בין היתר בשיקום תעסוקתי לאוכלוסיית בריאות הנפש, ומלווה בכל יום כ-1,200 מתמודדים עם בעיות נפשית לתעסוקה, מרחיבה את פעילותה לאחר שזכתה במכרז לקידום תעסוקה לאוכלוסיות בעלות נכות כללית.

בית חם זכתה מתוך שורה של גופים נכבדים במכרז שפרסם משרד הרווחה רבות לקידום תעסוקה לאוכלוסיית הנכים. בימים אלה החלה העמותה לגייס צוותים נוספים, כדי לעמוד בדרישות הגבוהות של המכרז, ולהפעיל אגף חדש בבית חם, בו כל אדם המתמודד עם נכות מכל סוג שהוא כגון שיתוק גפיים, מוגבלויות שמיעה וראיה ועוד, יוכל לקבל שירות ליווי בתעסוקה.

apps-box

בעמותה מסבירים כי המועמד ייקלט לראיון ראשוני לאחר שקיבל זכאות ממשרד הרווחה, ובהמשך יפעלו עובדי העמותה יחד עם המועמד למציאת עבודה שמתאימה לו תוך כדי התחשבות בחוזקותיו ובמגבלותיו. לאחר מציאת העבודה המתאימה ימשיכו עובדי בית חם ללוות את העובד במשך תקופה נוספת עד להטמעתו במקום העבודה. רכזי ההשמה של בית חם ידאגו גם למכלול זכויות העובד, כך שנכותו לא תפגע בזכויות המגיעות לו.

מנכ"ל בית חם, אריה מונק, הביע שביעות רצון מהזכייה במכרז ואמר: "נפלא לקבל את אמונם של אנשי המקצוע במשרד הרווחה, אך נפלא עוד יותר לקבל את הזכות והאפשרות לסייע לעשרות אלפי נכים בישראל, שרק מקדם תעסוקה מקצועי יכול לשלבם בתעסוקה בצורה קלה ויעילה".

דברים בולטים במיוחד בימים אלה בהם נאבקים הנכים על העלאת קצבת הנכות ועל זכותם לצאת לשוק העבודה מבלי שקצבתם העלובה תיפגע. מונק התייחס גם לשינוי שיעבור על העמותה כתוצאה מהזכייה במכרז ואמר: "זכייה במכרז זה תגדיל משמעותית את נפח פעילות העמותה, כאשר אוכלוסיית דורשי העבודה הנכים בישראל גדולה משמעותית ממספר דורשי התעסוקה בתחום בריאות הנפש".

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו ל'ביזנעס' בפייסבוק

ono-side
inner

כתיבת תגובה