העסקה היקרה ביותר מעבר לקו הירוק – שישה מיליון שקל

לא מפתיע: קוטג' ברמת גבעת זאב נמכר לאחרונה בכשישה מיליוני שקלים. על פי נתוני רשות המסים, העסקאות היקרות המדורגות אחר עסקה זו הן עסקאות בסכום של ארבעה מיליון שקל ומטה

קוטג' ברמת גבעת זאב. הדמיה: Ivory

העסקה היקרה ביותר שנרשמה בחבל בנימין, מעבר לקו הירוק, הייתה של בית צמוד קרקע דו-משפחתי עם בריכה בשכונת רמת גבעת זאב. קוטג' זה נמכר באחרונה במחיר של כ-6 מיליון שקל.

צמוד הקרקע הדו-משפחתי בן ששת החדרים, נבנה במסגרת פרויקט המגורים היוקרתי של חברת 'נופי ישראל' בשכונת רמת גבעת זאב. שטחו של צמוד הקרקע משתרע על פני 270 מ"ר בתוספת בריכה בשטח של 30 מ"ר ועוד גינה בשטח של 120 מ"ר.

box

רמת גבעת זאב היא שכונת יוקרה שנבנית על צלע הר במרומי גבעת זאב. פרויקט המגורים בשכונה המוקם על ידי חברת נופי ישראל בבעלות איש הנדל"ן החרדי חנוך קס, נמצא בשלבי בנייה מתקדמים. הפרויקט כולל 370 יחידות דיור בחלוקה הבאה: 130 בתים צמודי קרקע בשטחים שונים החל מ-250 מ"ר ועד ל-450 מ"ר, ועוד כ-240 יחידות דיור בבנייה רוויה שיתפרשו על פני שלושה-עשר בניינים בני עשר קומות. סטנדרט הבנייה עשיר וכולל: לובי מפואר, מעליות שקופות ועוד.

בסך הכל צפויה חברת נופי ישראל להשקיע בהקמת השכונה כ-750 מיליון שקל, כאשר 160 מיליון שקל מתוכם רק עבור עלויות הפיתוח. בכל זאת מדובר בהר טרשי שמחייב פיתוח רב. שלא לדבר על הפיתוח הסביבתי בו משקיעה החברה. בחברת נופי ישראל אמרו השבוע כי כ-230 משפחות אורתודוקסיות שיעלו בשנה הקרובה מארצות הברית כבר רכשו בתים ודירות בפרויקט.

"מדובר במשפחות שרכשו את הדירות עוד לפני קבלת היתר הבנייה. בהן משפחותיהם של שמונה פרופסורים שצפויים לעלות לארץ עם סיום בניית הפרויקט ולעבוד בבית החולים הדסה עין כרם. צמודי הקרקע בפרויקט כולם ברמת גימור גבוהה בתכנון אדריכלי אישי לכל רוכש וכוללים מרתף, אופציה לבריכה פרטית, בתים חכמים וחניות מקורות".

מנתוני רשות המסים עולה כי סכום העסקה גבוה משמעותית מעסקאות אחרות שבוצעו בשנה האחרונה מעבר לקו הירוק. כך למשל העסקאות היקרות ביותר המדורגות אחריה עומדות על מחיר של כארבעה מיליון שקלים בישובים כמו מעלה אדומים, הר אדר ואפרת שנחשבים יקרים יחסית להתיישבויות אחרות ביהודה ושומרון.

מבדיקה של נתוני רשות המסים עולה כי מחירי הדירות בגבעת זאב זינקו בעשור האחרון בכ-150%. אם בתחילת 2005 נמכרה דירה ממוצעת בשכונה במחיר של 770 אלף שקל, כיום המחיר עומד על כ-1.9 מיליון שקל.

רמת גבעת זאב

inner

כתיבת תגובה