זעם בתל ציון: בוטל מסלול האוטובוס הישיר לירושלים

מסלול האוטובוס ששירת את תושבי היישוב החרדי שבפאתי ירושלים שונה ללא הודעה מוקדמת. ביישוב זועמים: "החלטה שרירותית שפוגעת במאות נוסעים"

תחנה בירושלים עם שינוי המסלול. צילום: סוכנות איו"ש

מסלולו קו 144 של חברת 'אגד תעבורה', שהותאם במיוחד לטובת תושבי הישוב החרדי תל ציון הסמוך לירושלים – שונה. מדובר בקו ישיר שהיה בשימוש בחמש השנים האחרונות והסיע מידי יום מאות תושבים מתל ציון ישירות לבירה. לטענת התושבים, השינוי התקבל ללא הודעה או התראה מראש.

הקו הישיר שירת בין היתר את בנות הסמינרים, אברכי הכוללים, וגברים ונשים הממהרים לעבודה בשעות הבוקר וחסך כ-18 דקות נסיעה מיותרות ביישובי הסביבה. בעקבות ביטול המסלול הייחודי – תלמידים מאחרים למוסדות החינוך ועובדים מתעכבים בדרך במשך דקות ארוכות.

box

מעתה, קו 144 מתחיל בסבב בגבעות כוכב יעקב – במקום בתל ציון – ולאחר איסוף תושבי תל ציון הוא ממשיך בסיבוב נוסף בכל כוכב יעקב. מתתיהו גבאי, תושב תל ציון, אמר: "תושבי תל ציון התעוררו למציאות חדשה ומאות הנוסעים מידי יום לעבודתם בירושלים, ילדי התתי"ם, בנות הסמינרים, חולים הזקוקים לצאת למרפאות, קשישים וצעירים נאלצים החל מהבוקר לנסוע עוד כ-18 דקות נוספות דרך רחובות והתחנות בכוכב יעקב בעקבות ביטול הנסיעה הישירה לירושלים".

גורם ביישוב אמר כי "השינוי השערורייתי בוצע ללא כל הגיון ונגד האינטרס הציבורי של תושבי תל ציון וללא כל הודעה מוקדמת". לטענתו, "פניית נציגי הנהלת הישוב ל'אגד תעבורה' באזור יהודה ושומרון נענו שהדבר בוצע בעקבות דרישות המועצה. למרבה האבסורד אין ועדת תחבורה פעילה במועצה האזורית מטה בנימין וההחלטות מתקבלות בידי עוזרו של ראש המועצה ללא כל תיאום עם הנהלת תל ציון".

תגובת המועצה האזורית בנימין: "קו 144 פועל מאז סוף שנת 2014. עם כניסת חברת אגד תעבורה לגזרת מטה בנימין. לאחרונה הוארך מסלול הנסיעה של קו 144 בכ-750 מטרים. נסיעה האורכת בממוצע כ-4 דקות. על מנת לתת מענה לשכונה ללא תחבורת ציבורית.  הקו מעולם לא היה קו ייעודי לתלמידי בתי ספר.

"החלטות בנוגע למסלולי תחבורה ציבורית אינן מתקבלות באופן שרירותי על-ידי איש. המסלולים מתוכננים על-ידי ועדה בה חברים כל הגורמים הקשורים להפעלת, סבסוד ואישור המסלולים. בוועדה חברים גם נציגי מועצה על מנת לייצג את צרכי התושבים וכך היה גם במקרה זה.

"יש לציין כי בשנה האחרונה תוגבר מערך הקווים לישוב לבקשת התושבים ונציגיהם הודות לנציגי משרד קמ"ט תחבורה ומשרד התחבורה ולאחר מאמצים רבים והשתדלות מצידם.  מיותר לציין כי אין קו השייך למישהו. יעודה של התחבורה הציבורית הוא לשרת את התושבים באשר הם. נציגי המועצה ימשיכו לפעול לשיפור השירות ומערך התחבורה הציבורית עבור כלל תושבי מטה בנימין".

הנהלת תל ציון מגבשת תוכנית קידום תעסוקה לנשות היישוב

ono-side
inner

כתיבת תגובה