חבר מועצה בכיר בעיריית בית שמש נעצר בחשד להטיית מכרז

חבר מועצה בכיר בעיריית בית שמש היה תקופה ארוכה תחת חקירה סמויה של המשטרה. היום הפכה החקירה לגלויה עם הגעת חוקרי המשטרה לביצוע חיפוש במשרדו של הבכיר שנעצר • המשטרה: צפויים מעצרים נוספים

עיריית בית שמש. צילום: יונתן סינדל | פלאש 90

הבוקר (ד) עצרה המשטרה לחקירה חבר מועצה בעיריית בית שמש בחשד להטיית תנאי מכרז, מרמה והפרת אמונים של עובד ציבור. זאת לאחר חקירה סמויה שנערכה בזמן האחרון.

"הניסיון להטות ולתווך מכרז ציבורי בשווי אלפי שקלים שמקורו בכספי ציבור התושבים וכל זאת, על-פי החשד, לטובת מכרים אישיים ובעלי עניין הוא חמור ביותר שכן הוא פוגע באופן ישיר באזרח הנורמטיבי שומר החוק", אמרו היום במשטרה עם ההחלטה על מעבר לחקירה גלויה, במהלכה הגיעו החוקרים כשבידיהם צווי חיפוש ומעצר. לאחר חיפוש במשרדו וביתו, נלקח חבר המועצה למעצר.

apps=box

החקירה נערכה בעקבות תלונה שהתקבלה במשטרה לפיה עולה חשד להטיית מכרז בעירייה. במסגרת החקירה אספו החוקרים עדויות, ראיות וממצאים מהם עלה חשד לכאורה להטיית המכרז. לפני כשנה פורסם ברשות המקומית מכרז ומהחקירה עולה כי חבר המועצה פעל לכאורה להטיית תנאי המכרז באופן שהוביל לכך שחברה מסוימת היא זו שזכתה בו, על אף העובדה שלא עמדה בתנאים הנדרשים.

כאמור, הבוקר הפכה החקירה לגלויה עם הגעת חוקרי המשטרה למשרדו של הבכיר. הוא נעצר והובא לחקירה ביחידת ההונאה בחשד לעבירות מרמה, הפרת אמונים והטיית תנאי מכרז. החקירה נמשכת ובמשטרה אומרים כי צפויים מעצרים נוספים.

פרשת השוחד בנתניה: מעצרו של שר הוארך עד ליום רביעי

side
ono-inner

כתיבת תגובה