כך ניסה שפוט לשני מאסרי עולם לעקוץ קשישה בת 94

יום אחד קיבלה קשישה בת 94 מסמך בו נכתב שכל רכושה, נכסיה וכספה יועברו לידי אסיר שנשפט לשני מאסרי עולם בכלא • איך בדיוק עבד העוקץ וכיצד נמנע ברגע האחרון • כל הפרטים

אילוסטרציה. למצולם אין קשר לכתבה. צילום: רועי חלימה | פלאש 90

חקירה סמויה של המשטרה שנמשכה מזה מספר שבועות הפכה לגלויה עם מעצרו של אסיר בכלא ובת זוגו בחשד לניסיון עושק רכושה של קשישה ערירית.

ראשיתה של החקירה לפני מספר חודשים עם דיווח במשטרה מקשישה כבת 94 ערירית המתגוררת בירושלים בגפה, לפיו קיבלה לתיבת הדואר שלה מעטפה הממוענת אליה ובה מסמך שבו נכתב שכל רכושה, נכסיה וכספה יועברו בחלקם לידי אסיר שנשפט לשני מאסרי עולם בכלא ובת זוגו, תושבת ירושלים, העובדת כמטפלת של הקשישה.

החקירה נפתחה ביחידה מרכזית של המשטרה, החלה בשלב ראשון כחקירה סמויה במהלכה פעלו החוקרים לאיסוף ממצאים, ראיות וגביית עדויות, והיום (ב) עברה החקירה לגלויה עם מעצרם של שני החשודים וחקירתם.

אתמול הגיעו חוקרי היחידה המרכזית לכלא איילון שם מרצה החשוד שני עונשי מאסר עולם לאחר שהורשע ברצח בנות זוגו, ועצרו את החשוד עם בת זוגו, תושבת ירושלים עת שבאה לבקרו בבית הכלא. מחקירת המשטרה עולה כי החשודה עובדת מזה תקופה כמטפלת בקשישה כבת 94 המתגוררת בירושלים בגפה ואינה מצויה בקשר עם בני משפחתה, ונוצרו ביניהם יחסי קרבה. במהלך התקופה שיתפה החשודה את הקשישה בקשריה עם החשוד, לה סיפרה כי הוא נמצא בארצות הברית.

החשוד אף נהג לשוחח עם הקשישה בתדירות רבה מהכלא וביניהם נרקמו יחסי קירבה. בהמשך עלה חשד כי החשודים פעלו בצורה שיטתית שנמשכה לאורך זמן במטרה לייצר מערכת יחסים של קירבה לקשישה וזה על-פי החשד יהווה הבסיס להעברת רכושה על שמם.

כאמור, אתמול הגיעו חוקרי היחידה המרכזית לכלא כשבידיהם צווי מעצר וחיפוש ועצרו בפתח הכלא את החשודה שבאה לביקור וכן את החשוד שגם כך יושב בכלא. במקביל בוצע חיפוש בתאו של החשוד ובביתה בירושלים. השניים הובאו לחקירה ביחידה המרכזית בחשד לעושק, ניסיון קבלת דבר במרמה, שימוש במסמך מזויף וקשירת קשר לביצוע פשע בהמשך יובאו בפני בית המשפט להארכת מעצרם.

לאורך כל החקירה עמדו חוקרי הימ"ר בקשר עם בתה של הקשישה והיא עודכנה בפרטים. מהמשטרה נמסר כי עברו של החשוד שבגינו הורשע פעמיים על ידי בית המשפט יש בו משום העלאת המסוכנות וחשד לתכנון מקדים ומתוחכם בה נקט יחד עם החשודה תוך ניצול מצבה הרגיש של קשישה ערירית על מנת לקבל ממנה במרמה את רכושה.

תגובה אחת ל: "כך ניסה שפוט לשני מאסרי עולם לעקוץ קשישה בת 94"

  1. העיקר חסר מהספר.
    איך הם עשו את זה?
    החתימו אותה על מסמכים?

כתיבת תגובה