מודה ועוזב ירוחם • גלנט מתנצל: רואה בקבלנים שותפים

שר בממשלת ישראל מוכן להודות בפה מלא כי עליית מחירי הנדל"ן היא פרי מחדלי הממשלה. שר השיכון, חה"כ יואב גלנט לקבלנים: "יש לי הערכה רבה לקבלנים. מי שיצר את עליית המחירים במשך השנים היא מדינת ישראל"

השר במפגש הקבלנים. צילום: התאחדות בוני הארץ

 

כשבוע לאחר שאמר בראיון לתקשורת "אני מציע שהקבלנים יתרגלו להפסיק לאכול סטייקים ולהתחיל לאכול שניצלים", הגיע היום (ד) שר השיכון, חה"כ יואב גלנט (כולנו) למפגש המסורתי של הרמת כוסית לקראת השנה החדש במשרדי נשיאות התאחדות בוני הארץ בתל אביב, כדי ליישב את ההדורים עם ראשי ענף הבנייה.

apps-box

גלנט אמר לבכירי הקבלנים: "אני רואה בכם שותפים. האמירה שלי הייתה לא יותר מחיכוך קל, חיכוך יוצר התקדמות. הבעיה שאיתה אנחנו מתמודדים היא בעיה של שנים. יש לי הערכה רבה לקבלנים. מי שיצר את עליית המחירים במשך השנים היא מדינת ישראל. הכסף הזה הולך לדברים טובים אבל היה פה OVER מחירי קרקע גדול. הגזמנו. יש לנו ולהתאחדות בוני הארץ משימה משותפת ואני בטוח שנמשיך בשיתוף הפעולה החשוב שלנו, אני האחרון שיש לו ביקורת אישית נגד קבלן זה או אחר, בונה הארץ".

נשיא התאחדות בוני הארץ, רוני בריק, אמר לשר: "אנחנו שמחים שבאת ובטוחים שהדברים שלך לא נועדו לפגוע אבל הם פגעו. יושבים כאן אנשים רציניים שמייצגים ענף של אנשים חרוצים שעובדים קשה ובנו את הארץ הזו. אנשים שלא ישנים טוב בלילות כי הם נטלו התחייבויות של מיליונים כדי לבצע את הפרויקטים שלהם. אנחנו ידענו לבנות את הארץ בתקופות טובות ובתקופות הקשות ביותר וככה נמשיך. אתה מוביל כיום משרד מקצועי עם צוות שעושה לילות כימים למען הציבור ולמען הענף שלנו. אני בטוח ששיתוף הפעולה בינינו ימשיך ויתמוך בהמשך המאבק במשבר הדיור, לטובת חסרי הדירות".

חמש הערות בשולי פגישת הח"כים החרדים עם כחלון וגלנט

side

כתיבת תגובה