מי אמר איקאה ולא קיבל? ישראלים לומדים עיצוב מהשוודים

משלחות של אדריכלים, מעצבי פנים, מהנדסים, מנהלי פרויקטים ועוד מבקרות בימים אלה בשוודיה כדי להכיר וללמוד על תרבות העיצוב השוודית. שגריר שוודיה בישראל: "שמחים לארח את המשלחות שיגיעו מישראל"

אחת מחנויות איקאה בישראל. ארכיון. צילום: משה שי. פלאש 90

שתי משלחות של בכירים ישראלים מעולם העיצוב הכוללות אדריכלים, מעצבי פנים, מהנדסים, מנהלי פרויקטים, חברי סגל אקדמי ואספני אמנות, מבקרות בימים אלה בשוודיה כדי לקיים סיורים ופגישות עם בכירים שוודים מתחום העיצוב והאופנה.

במסגרת הביקורים, הישראלים יכירו מקרוב ויבחנו את זירות האדריכלות, העיצוב והאמנות בתרבות השוודית העכשווית, כדי לגלות מהו סוד ההצלחה של שוודיה ומדוע מגדירים אותה כיום כאחת הזירות המרתקות והרלוונטיות ביותר בעולם העיצוב.

apps-box

בשגרירות שוודיה בישראל אומרים כי אחת המטרות העיקריות היא לחשוף בפני הישראלים את קו העיצוב השוודי הנחשב לאחד המובילים בעולם, לחוות את תרבות העיצוב הסקנדינבית ואת המאפיינים השוודים המשתלבים לתוכה, ליצור שיתופי פעולה בין שוודיה לישראל ועוד.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו ל'ביזנעס' בפייסבוק

את הביקור מארגנים פלטפורמת התוכן והנטוורקינג הישראלית WalkTalk והארגון לקידום אדריכלות ועיצוב שוודים Svensk Form יחד עם סנדרה וייל, אוצרת אמנות שוודית-ישראלית. הביקורים מתקיימים במהלך החודש הנוכחי וכל ביקור יימשך כשבוע. חברי המשלחות ישתתפו בדיונים מקצועיים,  ייפגשו עם מובילי דעה, יבקרו גם בבתי ספר לעיצוב וייפגשו עם כמה אדריכלים מובילים ונציגים מחברות העיצוב המובילות בשוודיה.

בשגרירות אומרים עוד כי כחלק מהידוק הקשרים בין שוודיה לישראל תיבחן האפשרות לארח במהלך השנה ביקור גומלין של משלחת שוודית בישראל כדי לחשוף בפניה את מאפייני העיצוב הישראלים. שגריר שוודיה בישראל, קרל מגנוס, אמר כי "אנו שמחים לארח את המשלחות שיגיעו מישראל ומקווים שהביקור בשוודיה והמפגשים שלהם עם המקומיים, יחשפו אותם לעולמות חדשים וגם יתרמו להם מבחינה אישית ומקצועית. כולי תקווה שההיכרות בין הבכירים השוודים לבכירים הישראלים תוביל לשיתופי פעולה שיתרמו בעתיד גם לשוודיה וגם לישראל".

כתיבת תגובה