עלייתו של הרייך הרביעי • יוון נכנעה ראשונה ללא קרב

הפרלמנט באתונה אישר את צעדי הצנע הנוספים שנדרשו על מנת לקבל חבילת סיוע נוספת מהאדונים בצפון היבשת. גרמניה שוב משתלטת על אירופה. אך הפעם, בלי טנקים, בלי בליצקריג, בלי לופטוואפה ובלי היטלר-יוגנד

צילומים (ארכיון): Ververidis Vasilis, Nicolas Economou, Georgios Alexandris | שאטרסטוק

העולם סביבנו רועש, רוגש וסוער ואצלנו שקט כמו שלא היה הרבה זמן. זה מוזר שאנחנו עדיין מקנאים ב"שקט" של אירופה וצפון אמריקה, כאשר דווקא שם מתערערת תחושת הביטחון ואצלנו היא רק מתחזקת. ואל תאמינו לתקשורת הישראלית שמציגה תחזיות פסימיות ומנסה להראות את הרע והשלילי.

על זו כבר הוזהרנו בפרשת השבוע (בחוקותי): וְרָד֤וּ בָכֶם֙ שֽׂנְאֵיכֶ֔ם. רש"י הקדוש מסביר על אתר את כפל המילה שנאיכם לאחר שכבר נאמר קודם לכן אויביכם. "שאיני מעמיד שונאים אלא מכם ובכם, שבשעה שאומות העולם עומדים על ישראל אינם מבקשים אלא מה שבגלוי, שנאמר (שופטים ו ג-ד) והיה אם זרע ישראל ועלה מדין ועמלק ובני קדם וגו' ויחנו עליהם וישחיתו את יבול הארץ, אבל בשעה שאעמיד עליכם מכם ובכם, הם מחפשים אחר המטמוניות שלכם, וכן הוא אומר (מיכה ג ג) ואשר אכלו שאר עמי ועורם מעליהם הפשיטו וגו'".

ono box

זו אותה תקשורת שלא מספרת לנו מה קורה בוונצואלה (מהומות ברחובות. רגע לפני מלחמת אזרחים) בצרפת ובאיטליה (אלפי מהגרים, התפרעויות ועבריינות גואה) וביוון (הפגנות אלימות ברחובות אתונה). ומה שעובר על שוודיה השלווה אפילו לא ראוי לאזכור. השריפות הרבות של בתי מקלט לפליטים מוסלמים כבר הפכו לדבר שבשגרה שהתקשורת הישראלית לא תטרח לספר עליו.

קיצוצים נוספים ביוון

אבל אנחנו רוצים לחזור ליוון. דווקא ליוון. שם משתוללות הפגנות אלימות לאחר שהפרלמנט נכנע ללא קרב לגייסות רואי החשבון, היועצים והפקידים של האיחוד האירופי, שהוא למעשה הרייך הרביעי של גרמניה שכובשת באיטיות את היבשת כולה ומשעבדת אותה לצרכיה מבלי להידרש לטנקים, טילים, מטוסים וכל שאר כל המשחית.

בסיבוב הזה היוונים הם הראשונים שנרמסו על ידי מגפי הגרמנים. בעבר היו אלה הצ'כים, הבלגים והצרפתים (האוסטרים ביקשו את זה על עצמם). הפעם היוונים ראשונים לטעום את נחת זרועה של גרמניה, הכלכלה הגדולה ביותר באירופה, ללא עוררין. והיא רק תלך ותגדל עוד ועוד משום שיצר הכיבוש מוטבע בגנום הגרמני עוד מימי קריסת רומא הגדולה.

איך כל זה קורה מבלי שטיפת דם אחד נשפכה במלחמה הזו?

על מנת להבין זאת צריך לחזור אחורה, לשנים בהן רוב העולם ראה באיחוד האירופי מושא לקנאה ובישראל התחבטו בין הצמדת השקל לדולר או לאירו, וחלמו על חברות באיחוד האירופי (או כוכב נוסף בדגל האמריקאי, הראשון מביניהם).

מהרגע הראשון הייתה גרמניה דומיננטית ביצירת האיחוד. לא פלא שהבנק המרכזי של האיחוד האירופי יושב בפרנקפורט. גרמניה תבעה זאת מהרגע הראשון. האירו האירופי הוא למעשה גלגול של המארק הגרמני. ואת זה מרגישים על בשרם אזרחי יוון שהפרלמנט שלהם אישר השבוע צעדי צנע וקיצוצים נרחבים שהפכו את חייהם לסיוט כלכלי.

שואבת כוח עבודה

הצעדים הם כמובן לדרישת גרמניה, מנהיגת האיחוד דה-פקטו שמתחבאת אחרי הפקידות בבריסל. זו הציבה את הצעדים הקשים כתנאי להמשך חבילות החילוץ או בשמה המכובס "הסדר חובות" שהיא ומדינות האיחוד מעבירות ליוון כדי שתמשיך לשרוד. על זה אמר הכתוב "השדדת וגם קיצצת?".

פתיחת הגבולות בין מדינות היבשת שהייתה אחת הסיבות המרכזיות לכך שבריטניה הגדולה בחרה לפרוש מהאיחוד, שירתה את הגרמנים יותר מאשר כל מדינה אחרת. מדינות הדרום (אפילו צרפת) הפכו מקור אספקה של עובדים צעירים ומשכילים לגרמניה הצומחת ששאבה מהם את רוח החיים הכלכלית ואת האפשרות לצמוח. הגידול הטבעי במדינות אירופה כה שלילי שהיא חייבת אספקה שוטפת של כוח עבודה צעיר שיוכל להצמיח את המשק ולממן את הדור המבוגר שמאריך ימים (אין מלחמות ואין יהודים שניתן להאשימם בהרעלת בארות).

כך קרה איפה שספרד התרוקנה מצעירים שמאסו בחיי אבטלה והיגרו לגרמניה. כך מצאו את עצמם אלפי צעירים יוונים לומדים לתקשר עם מהגרי עבודה טורקים בגרמנית וכך הצליחה גרמניה להציג צמיחה מרשימה על חשבון חברותיה באיחוד. כאשר ממוצע הילדים למשפחה אירופאית נע בין פחות מאחד לפחות משניים, העתיד נראה קודר.

הקטע המצחיק הוא שגם המוסלמים שנוהרים לאירופה לומדים מהמקומיים ואצל רובם חלה ירידה בגידול הטבעי. מה שמחייב את האירופאים לשאוב עוד ועוד ידיים עובדות, רצוי צעירות ומשכילות. גרמניה השכילה לעשות זאת לפני עשרות שנים והיא ממשיכה בכך גם היום. בכך היא תורמת להרס הכלכלות בדרום היבשת אבל אל דאגה, היא תורמת גם להרס שלה. שכן המהגרים המוסלמים מהמזרח הקרוב ומאפריקה, כבר מייצרים עומס על מערכת הרווחה בצפון היבשת, במדינות סקנדינביה, בשוויץ, בגרמניה ובבלגיה.

עלייתו של הרייך הרביעי

אז הרייך הרביעי, חלומם של הניאו-נאצים, הולך וקורם עור וגידים. שאיפות ההתפשטות של גרמניה לא נעצרו אחרי שתי מלחמות עולם ומעל מאה מיליון הרוגים. הם רק החליפו כיוון. שיטת הסלאמי באמצעותה ביקשו הערבים להשמיד את ישראל, עובדת יופי באירופה.

אז בפעם הבאה ששר גרמני, בן של נאצי, מנסה לפגוע בישראל, זכרו כי הוא בסך הכל מממש את ההלכה שפסק בעל ההילולא, רבי שמעון בר-יוחאי: "הלכה, בידוע שעשיו שונא ליעקב". בפעם הבאה שנשיא גרמני מעביר ביקורת מרומזת על ישראל, זכרו מה עלה בגורלה של גרמניה בשתי מלחמות עולם, שתו כוס מים והירגעו. שום דבר לא קרה.

בינתיים, הצמיחה בישראל גדולה בהרבה מאשר ברוב מדינות אירופה והתוצר לנפש בישראל מתקרב במהירות לזה של המדינות העשירות ביבשת. ה' ילחם לכם ואתם תחרישון. וברוח הפרשה בה פתחנו, כל מה שנותר לנו הוא לדאוג שכל ילד יהודי בארץ שלנו, ארץ הקודש, יידע שיש בורא לעולם ויחזור לצור מחצבתו. כי זו ההבטחה בפרשת השבוע: "אִם־בְּחֻקֹּתַ֖י תֵּלֵ֑כוּ… וּפָנִ֣יתִי אֲלֵיכֶ֔ם וְהִפְרֵיתִ֣י אֶתְכֶ֔ם וְהִרְבֵּיתִ֖י אֶתְכֶ֑ם".

apps-side
inner

כתיבת תגובה