שכונת 'טבריה המושבה' יוצאת לדרך; כ–2,000 דירות חדשות

ועדת התכנון והבניה המחוזית אישרה באופן סופי את הקמתה של השכונה החדשה הגדולה בטבריה לאחר שהוסרו שש-עשרה התנגדויות • בשכונה יוקמו 2,080 יחידות דיור מתוכן 628 צמודות קרקע

טבריה. צילום: david156 | שאטרסטוק

הועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה היום (ג) באופן סופי את הקמתה של שכונת 'טבריה המושבה', וזאת לאחר דיון התנגדויות שנערך בוועדה. לוועדה הוגשו לא פחות משש-עשרה התנגדויות שונות מרשויות סמוכות ומגופים ומוסדות הפועלים באזור.

לאחר שכל ההתנגדויות קיבלו מענה או הוסרו במהלך הדיון, נסללה למעשה הדרך להקמת שכונת הדגל של טבריה שתיבנה מול קריית הספורט בטבריה עלית. מדובר בהישג מרשים ומשמעותי לראש העיר יוסי בן-דוד שדוחף את התכנית שלוש וחצי שנים, ומקדם את הקמתה לאחר עשרות דיונים והשלמת תהליכי התכנון, למרות כל ההתנגדויות והמכשולים שהוצבו בדרכו.

הקמת שכונת טבריה המושבה יחד עם קריית ההייטק שגם היא מסיימת בימים אלה תקופת הפקדה, משתלבת במסגרת המדיניות העירונית של טבריה הדוגלת ביצירת מגוון מקורות תעסוקה לצד ענף התיירות שתגרום להשארת צעירי טבריה המוכשרים וצפויה למשוך לעיר משפחות חדשות וצעירות.

טבריה המושבה תהיה השכונה הגדולה ביותר שנבנית בטבריה. היא מיועדת לזוגות צעירים, למשפרי דיור ולכלל הציבור ויש בה גם הקצאה חלקית מתוכננת לאנשי קבע, משטרה וכוחות הביטחון. במסגרת עבודות הפיתוח, שיווק המגרשים וההגרלות שצפויות להתבצע בראשית שנת הכספים הבאה, יורחב הכביש המוביל לבית הרפואה פוריה ולצומת אלומות לארבעה נתיבים.

טבריה נמצאת בנקודת זמן מאוד משמעותית ובתנופת בנייה של שכונות חדשות רבות ומגוונות לכלל הציבור. הגדולה והחדשה שבהן, היא כאמור המושבה שאושרה היום סופית. השכונה ממוקמת בחלקה הדרום-מערבי של העיר שפונה לנוף הרי הגליל, הכנרת ובקעת יבניאל, בסמוך לתחנת הרכבת העתידית, קריית המדע המתוכננת וקריית הספורט המוקמת בימים אלה.

בשכונה שתשתרע על שטח של 684 דונם יוקמו גם בתים צמודי קרקע הכוללים כ-628 יחידות דיור בבניה חד-טורית, חד-משפחתיים ודו-משפחתיים, בניינים של 4-5 קומות הכוללים כ-198 דירות, בניינים של 8-10 קומות הכוללים כ-574 דירות ובניינים של 13-18 קומות הכוללים כ-584 דירות. בנוסף, כוללת התכנית 4,942 מ"ר עבור שטחי מסחר ו-7,385 מ"ר עבור שטחי ציבור. הפרויקט יבוצע על ידי עיריית טבריה ותאגידיה העירוניים ובשיתוף משרד והשיכון.

לצורך ניהול הפרויקט נבחרה לאחרונה חברת 'דנה הנדסה' לביצוע תשתיות השכונה. כמו כן הוקמה מנהלת וצוותי הקמה ותכנון, ויועצים רבים השוקדים בימים אלה על תכנון התשתיות של "השכונה הירוקה" הראשונה בטבריה, שבה גם מתוכננת תשתית של "עיר חכמה" לרבות רשת סיבים אופטיים.

טבריה: קריית הייטק לצד אלפי דירות חדשות יוצאת לדרך

inner

כתיבת תגובה