תאונת עבודה? הנהג התווכח עם הבוס ו"חטף" התקף לב

לא כדאי להתווכח עם הבוס במקום העבודה. לבית הדין לעבודה הוגשה תביעה נגד הביטוח הלאומי שסירב להכיר בהתקף לב שקיבל אדם שהתווכח עם הבוס שלו כ"תאונת עבודה"

התקף לב. אילוסטרציה. צילום: Twinsterphoto | שאטרסטוק

כל אחד יודע שכדאי לו לשמור על יחסים טובים עם הבוס במקום עבודתו. כך נהג לעשות גם נהג משאית ותיק שהועסק בחברת הובלות. עד שיום אחד פרץ בינו ובין מנהלו ויכוח קשה שהוביל לכאבים בחזהו ולהתקף לב. עתה הוא תובע להכיר בכך כ"פגיעה בעבודה".

לאחר שהביטוח הלאומי דחה את תביעתו בטענה שאין קשר בין האוטם בלב לתאונת עבודה, וכי האוטם "התפתח כתוצאה ממחלה טבעית" הגיש הנהג תביעה לבית הדין לעבודה באמצעות עורך הדין סאמי אבו-ורדה מחיפה. בתביעה טוען הנהג כי הוא עובד כנהג הובלות במשך חמישה ימים בשבוע בין 10 ל-12 שעות ביממה ומגולל את סיפור ה"תאונה".

apps-box

לדבריו, לפני כשנה וחצי יצא לעבודתו כרגיל ולקראת צהרים קיבל טלפון מהמנהל שביקש ממנו לעשות נסיעה נוספת. הנהג שהיה אמור לסיים את עבודתו בשעה יותר מוקדמת מהרגיל, אמר כי אינו יכול לבצע את הנסיעה. עקב כך כעס הבוס "והתפתח ויכוח שנמשך כשבע דקות. ויכוח שהגיע לטונים גבוהים".

במהלך הוויכוח החל נהג המשאית להזיע והרגיש כאבים בחזה שהלכו והתגברו. בעקבות כך הודיע למנהל כי הוא מבקש להתפנות לבית החולים בשל הרגשתו הרעה. כשהגיע עם המשאית לבית החולים הוא אובחן מיד כמי שעבר התקף לב ואושפז לצנתור.

בתביעה מוסיף הנהג כי במהלך כל שנות עבודתו בחברת ההובלות דאג לשמור על יחסים טובים עם המנהל. "ולא היו מקרים שהתפתחו לוויכוחים שעלו לטונים כאלה"… עורך הדין אבו ורדה מומחה לתביעות ביטוח לאומי ונזקי גוף, אמר כי מדובר ב"אירוע חריג" שקרה במהלך העבודה וגרם להתקף הלב , לכן מדובר ב"פגיעה בעבודה". טרם הוגש כתב הגנה.

עורך הדין הערבי שעוזר לניצולי שואה קיבל אות הוקרה

side
ono-inner

כתיבת תגובה