אור עקיבא: הליכי היתר אחרונים לפרויקט התחדשות בשכונת שז"ר

פריצת דרך משמעותית בקידום פרויקט ההתחדשות העירונית הענק באור עקיבא | הושלמו התנאים בתכנית שאושרה כבר לפני כעשור | קבוצת תדהר וקבוצת שיכון ובינוי יקימו יחד עם עיריית אור עקיבא, מגה פרויקט בשכונת שז"ר | השכונה החדשה תכיל 1,650 יח"ד, קריית חינוך, מבני ציבור ושטחי מסחר הנפרסים על 110 דונם היקף ההשקעה הצפוי: כ-2.8 מיליארד ₪ | הבניה תחל עם קבלת ההיתרים

שכונת שז"ר, אור עקיבא | הדמיה: משרד האדריכלים ברלי לויצקי כסיף

קבוצת תדהר וקבוצת שיכון ובינוי מוציאות לדרך, יחד עם עיריית אור עקיבא פרויקט פינוי בינוי נרחב ומשמעותי בשכונת שז"ר. התנאים האחרונים שנדרשו בהתאם לתוכנית המופקדת הושלמו בימים האחרונים עם חתימת הסכם בין היזמיות לעירייה המאפשר את קידום הפרויקט והוצאתו אל הפועל. התוכנית אושרה בשנת 2015 והשלמת התנאים כאמור סוללת את הדרך להוציא את הפרויקט אל הפועל.

התוכנית כוללת את הריסתן של 355 יח"ד והקמת שכונה ייחודית הנפרסת על שטח כולל של כ-110 דונם. בשכונה החדשה, שתוכננה על ידי משרד האדריכלים ברלי לויצקי כסיף, ייבנו 1,650 יח"ד חדשות, ב-12 מגדלים בשטח של 16 דונם. מתוך דאגה למעטפת הקהילתית של התושבים, בנוסף לבנייני המגורים יוקמו  בשכונה קריית חינוך איכותית,  גני ילדים , מבני ציבור רבים ושטחי מסחר לרווחת התושבים. על ניהול הפרויקט אמון רורמן הנדסה בע״מ.

ראש עיריית אור עקיבא, מר אלי אנקונינה אמר כי "זהו יום חשוב מאוד, ויום של חג עבור העיר אור עקיבא ועבור תושבי שכונת שז"ר.  מאז כניסתי לתפקיד כראש העיר פעלתי במרץ להביא את הבשורה.  אני רוצה להודות לניסים אסייג ז"ל שהפרוייקט הזה יהיה לזכרו, לאחיו אליאס ולאיציק אזולאי על ההירתמות המשותפת בהנעת והתקדמות הפרוייקט.  אני מאמין בתכנית, ואני מתכנן את החידוש והשינוי ביתר השכונות, אנו רק בתחילת הדרך. ביחד נייצר תקווה חדשה לעיר שלנו״.

 תמיר כהן מנכ"ל קבוצת שיכון ובינוי אמר, כי "הפרויקט בשז"ר מהווה אבן דרך משמעותית בחידוש פני העיר אור עקיבא. כמי שפעילים בשנים האחרונות בבניית השכונה החדשה בעיר זו תהיה הזדמנות לסגירת מעגל בה נתרום משמעותית לחידוש חלקה הישן של העיר ולתושבים הצמאים לפתרון מגורים מודרני וראוי וכפועל יוצא לביסוס מעמדה של העיר כעוגן אורבאני משמעותי באיזור. כולי תקווה שכעת עם החתימה המבורכת, התוכנית שכבר אושרה למעשה באוקטובר 2021 תוכל לצאת סוף סוף לדרך".

תומר אלפסי, מנכ"ל תדהר ייזום ונכסים מניבים ציין, "אנו שמחים מאוד על חתימת ההסכם המהווה צעד חשוב בהתקדמות הפרויקט. אנו מאמינים כי השכונה באור עקיבא תהייה שכונה לתפארת, שתהווה מודל לפרויקטי התחדשות עירונית גדולים בישראל. אנו משקיעים רבות בפרויקט, במטרה לתת מענה לצרכי התושבים ולבעלי הדירות, שהלכו איתנו דרך ארוכה. אנו פועלים למימוש מהיר של התוכנית בשיטת תדהר – בניית בתים שאנשים אוהבים ומאפשרים חיים טובים יותר, בטוחים יותר ובריאים יותר".

בעסקה ייצגו את היזמים משרד עו"ד פישר בכר, את התושבים ייצגו עו"ד הראל לפידות ועו"ד יוליה ברנסון לוי ואת עיריית אור עקיבא ייצגו עו"ד גרשון רוטשילד והיועץ המשפטי של העירייה, עו"ד אריאל אהרונוביץ'.

כתיבת תגובה