אחרי יוון וקפריסין: גם פולין פתחה את שעריה לישראלים

השמים נפתחים: העולם מתחיל להזמין את הישראלים • ממשלת פולין הצטרפה לתאילנד, יוון וקפריסין שפרסמו הודעות רשמיות הקוראות לאזרחי ישראל המחוסנים לבקר בשטחה • התנאי: תעודת מתחסן בתוקף או בדיקת קורונה ב-48 השעות שקודם הכניסה לגבולות המדינה • ואלו עוד מדינות צפויות לאשר את הפתיחה הרשמית לתיירים הישראלים?

קפריסין | צילום יח"צ Thanos Hotels & Resorts

אורחים רצויים, בזכות החיסונים: ממשלת פולין פרסמה צו בסופ”ש המאפשר לישראלים לחזור ולבקר בתחומיה.

גם קפריסין, המקום שבו הישראלים כל כך אוהבים לנפוש ולבלות, פותחת את שעריה לאזרחי ישראל לאחר סגירת השמיים, ומאפשרת לישראלים לצאת לחופשת קיץ בטוחה ביעד הפופולרי במדינה השכנה.

לפי הודעת ממשלת קפריסין, החל מה- 01.04.2021, יוכלו נופשים ישראלים להיכנס לקפריסין ולדברי טאנוס מיכאלידס, בעלים של קבוצת המלונות Thanos Hotels & Resorts, “אנו נרגשים לקראת פתיחת עונת התיירות ב- 01.04.2021. בימים אלו אנו נערכים להתאים את כל מלונות הרשת לבריאותם ולרווחתם של האורחים על מנת שנוכל לספק חוויה מהנה, מפנקת וחסרת דאגות”

לדברי ראדו סטפן מטרוי, המנכ”ל הישראלי של מלון “אלמירה” מקבוצת Thanos Hotels & Resorts, “אנו עוקבים אחר כל ההוראות של ממשלת קפריסין ואחר המלצות ארגון הבריאות העולמי להבטחת רמת הבטיחות והביטחון הגבוהים ביותר לרבות ניקוי חדרים סטרילי והתאמת אזורי המסעדות הפתוחות, הבריכות, הלובי והספא בהתאם להנחיות החדשות”.

שר החוץ גבי אשכנזי אמר לעמיתו שר החוץ הקפריסאי, “תכינו את החופים, המלונות והמסעדות לישראלים המחכים לחזור ולבקר בקפריסין. ההכרה שלכם בתעודת המתחסן תפתח את השמיים ותביא לתיירות רחבה בהקדם”.

כאמור, ממשלת פולין הצטרפה אף היא לטרנד ופרסמה צו המאפשר כניסת ישראלים לשטחה, בכפוף לקבלת חיסון או לבדיקת קורונה שלילית ‘טרייה’ – בת 48 שעות לכל היותר. הנכנסים לא יוזקקו לשמור על חובת הבידוד.

במשרד החוץ ובנציגויות ישראל בעולם פועלים בחודשים האחרונים לקידום ההכרה בתעודת המתחסן הישראלית – דבר שיוביל את פתיחת השמיים באופן מלא גם ליוצאים מישראל. הסכמים צפויים להיחתם גם עם מרוקו ומדינות נוספות באירופה.

פולין הצטרפה לקפריסין ויוון. האחרונה הודיעה בשבוע שעבר, כי תאפשר בכל שבוע את כניסתם של עשרת אלפים תיירים ישראלים המחזיקים בתעודת חיסון.

“משרד החוץ ונציגויות ישראל בעולם פועלים בחודשים האחרונים על מנת לקדם הכרה בתעודת המתחסן הישראלית ולפתוח את השמים לתיירים ישראלים”, נמסר בהודעת משרד החוץ. זאת, כחודש לאחר שישראל ויוון הכריזו על הסכמה עקרונית להכרה הדדית בתעודות מתחסן. במסגרת ההסכמות, תיירים משתי המדינות שמחוסנים לקורונה ויציגו תעודה רשמית על כך שהם מחוסנים, לא יחויבו לבצע בדיקת קורונה עד 72 שעות לפני ההמראה. ישראלים מחוסנים שיגיעו ליוון יהיו פטורים גם מבדיקת קורונה אקראית עם הנחיתה, וכן מבידוד.

עוד קודם לכן הצהיר שר התיירות הפולני כי ארצו מקווה לפתוח את שעריה לתיירים ב-14 במאי. אחרי תאריך זה, תתיר פולין כניסה למחוסנים או למציגי בדיקה שלילית כאמור. “עד אז נסיר את המגבלות בהדרגה אם התנאים יאפשרו זאת”, אמר השר הפולני.

Inner article

אם רצינו סימן נוסף לחזרה לשגרה, הישראלים ממשיכים בנסיעות – או אולי נכון יותר: חוזרים – לאבו דאבי ודובאי, כיעד נחשק ומועדף.

חברת פגסוס טיולים מתחילה בשיווק טיולים מאורגנים לבירת איחוד האמירויות, דובאי. החברה מפרסמת את הנסיכויות, כ”יעד חדש מרתק ואקזוטי בטיול ואלטרנטיבה אדירה וקרובה. בדובאי ישנם אתרים מרכזיים רבים ואטרקציות רבות. החל באירוח במלונות וריזורטים ברמה גבוהה, המשך בבריכות אינסופיות, חופים וספורט ימי, פארקים, פארקי שעשועים ואתרים… בדובאי ישנו הכפר הגלובלי, תצפית מהקומה ה-124 של המגדל הגבוה בעולם הבורג’ חליפה, נסיעה ברכבת המונורייל האוטומטית, נסיעה במונית המים אברה(Abra),  גן הפרחים הגדול בעולםThe Miracl Garden , ספארי רכבי שטח X 4 לתצפית בשקיעה… ועוד”.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה