אחרי WeWork: אדם נוימן קונה שליש מ-CAR2GO

GoTo Global הפועלת באירופה ומפעילה בישראל את שירותי CAR2GO ואוטותל גייסה 19 מיליון דולר בסבב B • עשרה מיליון דולר בתמורה להקצאת מניות ליוזם WeWork ומנכ”ל החברה עד לפני כשנה, אדם נוימן, ו-9 מיליון דולר נוספים בעבור המרת הלוואת בעלים של שגריר ובעלי מניות קיימים • בכוונת החברה להרחיב פעילותה באירופה עוד במהלך 2020 • נוימן יחזיק 33% מהון המניות של החברה לאחר ההקצאה

אדם נוימן | צילום: מתוך ויקיפדיה

גוטו גלובל (GoTo Global), חברת בת של קבוצת שגריר שירותי רכב (81.6%), השלימה גיוס בסבב B של 19 מיליון דולר. הסיבוב מורכב מהשקעה של עשרה מיליון דולר מצד היזם אדם נוימן וכן מהמרת הלוואת בעלים של שגריר ובעלי מניות קיימים בהיקף של 9 מיליון דולר. לאחר ההקצאה, חלקו בחברה של אדם נוימן יעמוד על 33  וחלקה של שגריר יעמוד על 54.19%. העסקה משקפת ל- GoTo Global  שווי של 30 מיליון דולר אחרי הכסף, שהם כ-103 מיליון שקל. כמו כן, נקבע בין הצדדים, כי נציג מטעמו של אדם נוימן יחל לכהן כדירקטור ב- GoTo Global.

GoTo Global אשר הוקמה בשנת 2008 פועלת כיום ב- 12 ערים בישראל ובאירופה, בהובלת גיל לייזר מנכ”ל החברה, פיתחה מוצר ייחודי אשר מאגד לראשונה, תחת קורת גג אחת מגוון שירותי תחבורה שיתופית באמצעות מפעיל אחד. המנויים לשירות של GoTo יכולים ליהנות לראשונה בעולם משירותי תחבורה שיתופיים כמו אופניים, אופנועים, קורקינטים רכבים לטווח קצר וארוך תחת אפליקציה אחת בנוחות  זמינות אופטימלית ובפשטות להגיע ממקום למקום.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

GoTo Global בשנים האחרונות, צומחת בקצב מהיר. בשנת 2019 ביצעה מעל ל 1.3 מיליון נסיעות ומחזור של מעל 13 מיליון דולר. לחברה פעילות בישראל ובמלטה (מערך תחבורה שיתופית של רכבים וקטנועים), ותמשיך להרחיב את פעילותה באירופה כבר במהלך 2020.

גיל לייזר, מנכ”ל גו טו גלובל | צילום: אביעד בר נס

גיל לייזר מנכ”ל GoTo Global ציין כי, “שוק התחבורה האלטרנטיבית נמצא בתנופה חסרת תקדים אשר עתיד לגלגל למעלה מ-600 מיליארד דולר עד 2025. בימים אלו, אנו עדים לכך שמגפת הקורונה הנוראית אשר משפיעה על כל אחת ואחד מאיתנו דווקא מגדילה את פוטנציאל הפעילות שלנו לאור המגמה בעולם בוויתור על הרכב הפרטי והצורך של אנשים להתנייד באופן פרטני ללא תלות בתחבורה הציבורית. עם סבב הגיוס הנוכחי, בכוונת החברה להמשיך להתרחב בעולם ולהיכנס לפעילות בערים חדשות באירופה בשנת 2020”.

Inner article

לייזר הוסיף, “אנו גאים להוביל את השלב הבא במהפכת התחבורה, “מולטימודל”. החזון שלנו הוא למנף את הידע הטכנולוגי הרב שצברנו, בזכות צוות מוכשר המגיע מכלל עולמות התחבורה השיתופית לצד הניסיון בן 12 שנה בהפעלת מערכי תחבורה שיתופיים, על מנת לספק קורת גג אחת לכל פתרונות הניידות, תוך זמינות מלאה והתאמה מלאה לצרכי המשתמשים”.

דוד מיכאל, מנכ”ל קבוצת שגריר: “אנו שמחים לדווח על השקעה ב- GoTo מצד משקיע מוביל ומקצועי כמו אדם נוימן המתמחה בפתרונות כלכלה שיתופיים. העסקה שהתבצעה לפי שווי חברה של 30 מיליון דולר אחרי הכסף, הינה עדות משמעותית להבעת האמון בפתרונות ובטכנולוגיה אותם מציעה Go To. אנו מאמינים כי אדם הינו שותף אסטרטגי לפעילות ויוכל לתת ערך מוסף לקידום יעדיה ומטרותיה של החברה אשר ישיאו ערך נוסף לבעלי המניות של שגריר”.

את החברה ייצגה עו”ד נתלי נוי, ראש מחלקת ההי טק במשרד ERM (אפשטיין, רוזנבלום, מעוז).

GoTo Global הוקמה בשנת 2008 תחת המותג CAR2GO, החלה דרכה בשיתוף נסיעות הלוך ושוב ברכב, ובהמשך הרחיבה את סל הפתרונות, כולל שירותי מיקרו מובילטי הכוללים אופנים ואופנועים שיתופים. החברה המעסיקה 160 עובדים  הציגה בשנת 2019 הכנסות הנאמדות בכ- 13.2 מיליון דולר.

קבוצת שגריר שירותי רכב מספקת משנת 1984 שירותים שונים לחברות הביטוח הכוללים שירותי דרך, שירותים לדירה, הפעלת מרכזי שירות לרכב ושירותים נוספים. בנוסף, מעניקה החברה שירותי תחבורה שיתופיים בישראל ובמלטה באמצעות החברה הבת, GoTo Global  [לשעבר CAR2GO]. ביוני 2016 חולקה שגריר כדיבידנד בעין לבעלי מניות פוינטר והחלה להיסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב.

כתיבת תגובה