ארה”ב עומדת לאשר את ה-ETF; הביטקוין ישבור שיא שוב?

הרשות לניירות ערך בארצות הברית עומדת לאשר את השימוש ב-ETF – קרן סל ראשונה שתהיה מבוססת על חוזים עתידיים של ביטקוין | הכרזה זו מקברניטי הכלכלה של ארצות הברית גרמה למטבע לזנק ולחזור ולהתייצב על למעלה מ-62 אלף דולר, כאשר בשיאו זינק אל כ-65 אלף דולר | בכך השלים המטבע עליה של 40% בחודש האחרון

מטבעות דיגיטליים | צילום: shutterstock

בסוף השבוע האחרון דווח בארצות הברית כי הרשות לניירות ערך עומדת לאשר את השימוש ב-ETF, קרן סל ראשונה שתהיה מבוססת על חוזים עתידיים של המטבע הווירטואלי, הביטקוין. הכרזה זו מקברניטי הכלכלה של ארצות הברית גרמו למטבע לזנק ולחזור ולהתייצב על למעלה מ-62 אלף דולר, כאשר השיא של המטבע עמד על כ-65 אלף דולר, בכך השלים המטבע עליה של 40% בחודש האחרון.

ב’דה מרקר’ הסבירו את ההתרגשות בשוק המטבעות הווירטואליים כאשר אישור ה-ETF יקל על משקיעים קמעונאים המעוניינים להצטרף למסחר במטבע. ה-ETF יועבר בין הקמעונאים השונים בבורסות הקריפטו – בהן השימוש אינו קל לחלק מהסוחרים.

250/200 סייד בר + קובייה

כך גם צוטט אתר CNBC בו נסקרו מספר כללים אותם צריכים לדעת המשקיעים לפני השקעה בתעודת הסל: ראשית, לא מדובר בהשקעה ישירה בביטקוין. תעודת הסל תעקוב אחר חוזים עתידיים, ולא אחר מחיר הביטקוין עצמו. עם זאת, התעודה עשויה להתאים למי שאינו יודע איך לרכוש ביטקוין באופן באופן קבוע.

שנית, השקעה בתעודת סל העוקבת אחר חוזים עתידיים של ביטקוין, עשויה להיות יקרה יותר מהשקעה ישירה בביטקוין, שכן היא צפויה לכלול תשלום ל”מתווכים” כגון קרנות גידור, ועלויות נוספות.

ובנוסף, על משקיעים להיות מודעים לסיכון הכרוך בהשקעה, על אף שכאמור אין מדובר בהשקעה ישירה בביטקוין. ההמלצה היא להשקיע “רק את מה שאתה יכול להרשות לעצמך להפסיד” צוטטו מומחים המדגישים כי מדובר בהשקעה תנודתית ומסוכנת.

ב’ביזפורטל’ הוסיפו וציינו כי תעודות הסל הראשונות יוצעו על ידי החברות ProShares ו-Invesco, וציטטו את מנכ”ל קרן גידור הנכסים הדיגיטליים ARK36 מיקל מורץ’, שאמר: “המשקיעים צריכים להיות מודעים לכך שהתקוות לראלי מתמשך מעל מכשול של 60 אלף דולר ובהמשך השיא הקודם של כל הזמנים עשויה גם להפוך לתרחיש ‘קנה בשמועה, מכור בחדשות'”.

Inner article

הוי אומר, המטבע יכול לשבור כעת שיא של כל הזמנים ולעבור את ה-65 אלף דולר, אך מנגד הוא עלול לחוות נסיגה בטווח הקצר.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה