בגלל הקורונה וחדירת האונליין: ירידה חדה ברכש תחפושות

ענף הצעצועים באיגוד לשכות המסחר: בשנה שעברה היקף המכירות עמד על כ- 200 מיליון ש”ח • עד כה בהשוואה לשנה החולפת מדובר על ירידה של כ-50% במכירות • השנה, רוב המכירות התבצעו באונליין• ההזמנות מחו”ל – כ-25% מסך הרכישות

ילדים מחופשים בחצר בעלזא, ירושלים | צילום אילוסטרציה: יונתן סינדל, פלאש 90

לקראת שבוע חגיגות פורים במערכת החינוך, ענף יבואני הצעצועים באיגוד לשכות המסחר קורא לציבור ליהנות – ולהישמר. לדברי מאיר קלוגהפט, יו”ר ענף הצעצועים באיגוד לשכות המסחר ומנכ”ל שחק-נא: ”נתח מכירות התחפושות ואביזרי פורים מוערך בכ-15% מכלל מכירת הצעצועים בשנה. בשנה שעברה היקף המכירות עמד על כ- 200 מיליון ש”ח. השנה רוב המכירות התבצעו באון-ליין. כמו כן, הזמנות מחו”ל מהוות כ 25% מסך הרכישות”.

על פי נתוני ענף יבואני הצעצועים באיגוד לשכות המסחר, בהשוואה לשנה קודמת, מכירת התחפושות הכללית ירדה בערך ב-50%, כולל תחפושות מיובאות מחו”ל. בקרב תחפושות למבוגרים חלה ירידה של כ-90%, וזאת בשל צמצום המסיבות.

250/200 סייד בר + קובייה

בענף גם מעריכים שתתבצענה קניות רבות בימים הקרובים בעיקר של אביזרים או תחפושות חלקיות עבור מסיבות שתתנהלנה בזום, שלהן אין צורך בתחפושת מלאה.

הקורונה פגעה לא רק במסיבות, אלא גם במלאי ובהיצע התחפושות: המגוון הצטמצם בשל מחסור בתחפושות חדשות ובחנויות נשענים על תחפושות ותיקות. שוטרים וצוותי רפואה הם עדיין בין המובילים בבחירת הילדים.

“המלאי מבוסס בעיקר על מלאים משנה קודמות, כמעט ואין הצטיידות מהחשש שלא יוכלו למכור אותן”. אומרים בענף, ומוסיפים: “השנה, בגלל שנמצאים בבית, ישנה חזרה לימי עבר ולהכנת תחפושות מקוריות בעבודת יד, החוסכות בכסף ומספקות תעסוקה ובילוי עם הילדים”.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה