בהשקעה של 200 מיליון ש': הסכם ראשון מסוגו בענף התח"צ והנדל"ן

החשב הכללי במשרד האוצר, משרד התחבורה וחברת "דן" חתמו על הסכם ראשון מסוגו להקמת מסוף תחבורה ציבורית בחולון | מסוף התח"צ יכלול כ-230 עמדות טעינה לאוטובוסים חשמליים | במסגרת ההסכם תוכל חברת דן לעשות שימוש בקרקע עבור מסחר, דיור ותעסוקה | אולם זכויות החניות החשמליות יישארו בחזקת המדינה

בחתימת ההסכם בין דן לבין החשכ"ל ומשרד התחבורה | צילום: דוברות

מנכ"ל משרד התחבורה והבטיחות בדרכים משה בן-זקן ונציגי אגף החשב הכללי במשרד האוצר, חתמו היום (ה') על הסכם ראשון מסוגו עם חברת "דן".

במסגרת ההסכם, תקים החברה על קרקע שבבעלותה בעיר חולון מסוף תחבורה ציבורית הכולל כ-230 עמדות טעינה לאוטובוסים חשמליים.

הרקע לחתימת ההסכם הוא אתגר משאב הקרקע החסר באזור המרכז עבור צרכי התחבורה ציבורית. ההסכם הנוכחי מציב חלופה יעילה, זולה ומהירה לשימוש.

ההסכם שנחתם היום בהובלת מינהל הדיור הממשלתי באגף החשב הכללי ומשרד התחבורה מציג מנגנון ייחודי וחדשני שתכליתו קידום ושיפור מערך התחבורה הציבורית לטובת אזרחי ישראל.

בהתאם להסכם, חברת דן תבנה מסוף תחבורה ציבורית הכולל 230 עמדות טעינה לאוטובוסים חשמליים בעלות של כ-200 מיליון שקלים. כאמור, מדובר בחיסכון של מאות מיליוני שקלים מתקציב המדינה ומשרד התחבורה.

במסגרת ההסכם תוכל חברת דן לעשות שימוש בקרקע עבור מסחר, דיור ותעסוקה. יודגש כי במסגרת ההסכם, זכויות החניות החשמליות הן של מדינת ישראל.

מנכ"ל משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, משה בן זקן: "מדובר בהסכם ראשון מסוגו המסייע במימוש מדיניותה של השרה רגב לחיבוריות וקישוריות ברחבי הארץ. אנחנו מביאים בשורה משמעותית לטובת התחבורה הציבורית בישראל ולמשתמשיה. ההסכם חוסך כסף רב לקופה הציבורית ויתרונותיו מובהקים, בפרט בימים אלו בהם מדינת ישראל נלחמת באויביה ונדרשת להקצאת משאבים רבים לצרכי המלחמה".

החשב הכללי במשרד האוצר, יהלי רוטנברג: "אני מברך על העסקה שהוביל הדיור הממשלתי יחד עם משרד התחבורה אל מול חברת דן. ההסכם שומר על זכויות המדינה לשיפור התשתיות המשמשות לתחבורה ציבורית של מדינת ישראל ולחיסכון כספי ציבור. חשוב לנו לייצר וודאות עסקית לטווח הקצר והארוך על מנת ליצור תשתית ראויה ומשאבי קרקע בבעלות מדינת ישראל לצרכים אלו הכוללים גם עירוב שימושים של מסחר ותעסוקה יחד עם תחבורה ומיקום אסטרטגי במרכז הארץ".

מנכ"ל חברת דן, אופיר קרני: "חברת דן שמובילה את מהפכת התחבורה הציבורית החשמלית בישראל, חתמה עם המדינה על הסכם תקדימי אשר יאפשר את המשך השימוש בקרקע למטרות הפעלת תחבורה ציבורית ירוקה לצד שמירה על מיצוי פוטנציאל השבחת הקרקע וקידומה על ידי תכנית מרחיבה וחדשה. תוכנית זאת תאפשר בטווח הארוך פרויקט יזמי בעירוב שימושים למגורים, מסחר ותעסוקה, לצד שמירה על תשתית לתחבורה ציבורית חשמלית בתת הקרקע".

כתיבת תגובה