בוחנים רכב • פורד פוקוס: הכי אוטו שאפשר

הכותרת שלנו היום היא שפורד פוקוס חוזרת לישראל וזה לקח לה זמן… • בתפריט: שני מנועים ומספר גרסאות, סדאן, האצ’בק וסטיישן פרקטית עם תא מטען ענקי • איכשהו החלטנו לנסוע ממש רחוק, כוונתי את ‘ווייז’ דרומה וצברנו מאות קילומטרים בלי פקקים, התובנות הפתיעו גם אותי

פורד פוקוס 2021 | צילומים: יחיאל גרין (תא נהג: יצרן)

סקירות רכב בשנים האחרונות מתעכבות בעיקר על היכולת הטכנולוגית של הרכב, גודל מסך המולטימדיה, תאורת האוירה, החיבור לאפל או אנדרואיד, הממשק, דיבור קולי ועוד ים של מילים שמתייחסות לרכב כמו אל מכשיר נייד.

הפוקוס החדשה (לא ממש חדשה כי היא הוצגה בעולם לפני שלש שנים, בארץ היא חדשה) היא לא ממש לא המילה האחרונה בקטע הטכנולוגי אבל היא הכי אוטו שאפשר, ובתחום הזה תקבלו רכב אמיתי, משהו שכבר הספקתי לשכוח שקיים.

250/200 סייד בר + קובייה

עיצוב חיצוני: אין לי שום דבר מיוחד להגיד עליו מלבד שהוא נראה טוב, בגרסת האקטיב הוא מוגבה מעט ולפחות מאחור הוא מזכיר קצת רכבי פנאי.

תא נוסעים: הפוקוס פשוט עשויה טוב. נתחיל בזה שהמושב מאד נח, למרות שהוא מתכוונן ידני, הנדסת האנוש מעולה, מרווח הרגליים לנהג מעולה, הריפודים מאד נעימים, כל המתגים  נמצאים בדיוק איפה שקל למצוא אותם, המזגן חזק ומאד פשוט לתפעול, (מה שאי אפשר לומר על מסך המולטימדיה דובר האנגלית הבריטית והלא אינטואיטיבי).

דברים שאהבתי ורשימת האבזור: אהבתי את בקרת אקלים המפוצלת שמתופעלת ע”י מתגים ולא במסך, בלם יד חשמלי הוא גם אוטו הולד, משטח טעינה אלחוטי, כניסה והנעה ללא מפתח, צבע התכלת המוכר של פורד נוכח ברכב במתגים, במסך המולטימדיה ועד המחטים של מד המהירות. וזה ייחודי.

Inner article

המנוע: חזק מאד והרכב יציב על הכביש כמו משהו שמזמן שכחנו עם רכבי הפנאי שמקיפים אותנו מכל עבר.

נתוני מנוע: 1.5 ליטר, 3 צילינדר 182 כ”ס, האצה למאה רק 8.4 שניות, גיר אוטומטי כמו פעם עם שמונה הילוכים ( לא רציף ולא דו מצמדי)  והוא מגיע עם חוגה, ללא פליפרים או אפשרות אחרת להעברת הילוכים.

המושב האחורי: גדל מהפוקוס הקודמת, והוא נוח גם לבעלי רגליים ארוכות, החלונות כהים ואין פתחי מיזוג מאחור. 

תא המטען: פרקטי עם כמעט 600 ליטר, איזה כיף. 

בטיחות אקטיבית: הציון על התפעול גבוה וזו לא רק רשימה על הנייר. יש התראה על סטייה מנתיב ותיקון, יש בקרת שיוט אדפטיבית  ממרחק אפס, החלפה אוטומטית של אור גבוה, בלימה אוטונומית, חסרה התראה על שטח מת.

צריכת דלק: יכולה להגיע גם ל 15 ק”מ לליטר אם אתם במצב אקו, נסיעה במצב נהיגה ספורט מעלה כמובן את צריכת הדלק ומצד שני מעירה את דוושת התאוצה ועוד מכלולים שהופכים את הרכב לנחוש יותר.

סיכום: הפוקוס הוא קודם כל רכב, לפני שהוא מכשיר טכנולוגי. הוא מהנה לנהיגה, הוא מרווח, הוא יציב על הכביש ולעבור אתו נתיב או לפנות אתו בחדות אם צריך, היא חוויה שמעלה חיוך. 

אז נכון שאין לו גג נפתח או כיוון חשמלי למושבים, אבל הפוקוס הוא רכב משפחתי אמיתי ולכן אהבתי אותו כל כך.

מחירון הפוקוס נע בין 130 אלף ל-138 אלף ₪  

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה