ביהמ”ש קבע: מנחת מסוקים יוקם במורשה

בית המשפט המחוזי ת”א דחה את עתירת עיריית רמת השרון ואישר הקמת מנחת מסוקים במורשה | במסגרת העתירה התבקש בית המשפט לבטל את החלטת הוועדה למתקנים ביטחוניים שאישרה את בקשת משרד הביטחון להקים מנחת מסוקים צבאי בסמוך לבית העלמין מורשה | המקום הוא “מתקן בטחוני” כהגדרתו בחוק, קבע ביהמ”ש

בית העלמין הצבאי מורשה | צילום ארכיון: פלאש 90

בית המשפט המחוזי בת”א (השופט קובי ורדי) דחה את עתירת עיריית רמת השרון והוועדה המקומית לתכנון ובנייה.

במסגרת העתירה התבקש בית המשפט לבטל את החלטת הוועדה למתקנים ביטחוניים שאישרה את בקשת משרד הביטחון להקים מנחת מסוקים צבאי בסמוך לבית העלמין מורשה. בית המשפט דחה את טענות העותרות ובנוסף הטיל הוצאות שכר טרחה בגובה של 20,000 ₪.

250/200 סייד בר + קובייה

ביהמ”ש קבע כי מדובר בהחלטה מקצועית שהתקבלה בהליך תקין, שהתקיים בהתאם לחוק, לתקנות ונוהל. כמו כן, ביהמ”ש דחה את טענת העותרות וקבע כי החלטת הועדה למתקנים ביטחוניים (הולמ”ב) המגבילה את שטח המנחת, את שעות הפעילות, את תדירות הנחיתות ואת סוג המסוקים הרשאים לנחות, הינה החלטה מאוזנת בנוסף, דן בית המשפט בטענה שהעלו העותרות כי מנחת מסוקים אינו מתקן ביטחוני, כהגדרתו בחוק ולכן אין לולמ”ב סמכות לדון בנושא. בפס”ד קיבל בית המשפט את טענת המשיבות וקבע כי מנחת מסוקים מוחזק על ידי צה”ל ומשמש למטרה בטחונית ולכן הן מבחינה לשונית והן מבחינה תכליתית ומהגיונם של דברים והשכל הישר יש לראות בו “מתקן ביטחוני” כהגדרתו בחוק.

חשוב להדגיש כי נבחנו מספר חלופות לבניית מנחת המסוקים בין היתר בסמוך לצומת גלילות. הקרקע שאושרה בסופו של דבר הוצעה כחלופה לוועדה בהסכמה של ראש עיריית רמת השרון ומהנדס העירייה. בשלבים מתקדמים יותר של דיוניים בוועדה החליטה העירייה לחזור בה מהסכמתה.

את הועדה למתקנים ביטחוניים ואת משרד הביטחון ייצגה עו”ד תמר ברעם מפרקליטות מחוז ת”א (אזרחי) בשיתוף הפרקליטות הצבאית.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה