בשיא הסגרים, מייסד גוגל דילג בין מדינות

בניו זילנד ניתן לקבל ויזת Investor Plus של המדינה, והיא מצריכה את המבקש להחזיק בלפחות 10 מיליון דולר ניו-זילנדיים להשקעה במדינה, ולאורך תקופה של שלוש שנים, אך הגשת הבקשה יכולה להיעשות רק כשהמבקש נמצא על אדמת המדינה | לאור כך, הגיעו בני משפחת פייג’ מפיג’י לניו זילנד, שם הגישו את הבקשה לויזה | הבקשה נענתה, למרות הגבלות הקורונה החמורות שהיו אז במדינה

מטוס הדרימליינר של בואינג על רקע הר רוי, וונאקה, ניו זילנד | צילום: יח"צ

ממשלת ניו זלנד אישרה אתמול כי לארי פייג’, אחד ממייסדי גוגל, המחזיק במקום השישי והמכובד ביותר של רשימת עשירי העולם עם 117 מיליארד דולר קיבל תושבות במדינה, בתקופה בה המדינה כזכור הובילה בנוקשות סגרים נרחבים על מנת להילחם בנגיף קורונה, כך על פי דיווח של אתר CNBC שהובא ב’כלכליסט’.

בעוד מיליארדים ברחבי העולם היו נתונים בהגבלות נוקשות יותר ופחות, כל מדינה כפי ראות עיני קברניטי הבריאות בה, מתברר כי בעלי הממון הצליחו לעבור ולדלג ממדינה למדינה מעל להגבלות.

250/200 סייד בר + קובייה

על פי הדיווחים משפחת פייג’ נפשה בתקופת הסגרים הנרחבים במדינת האיים פיג’י שם במהלך החופשה הגישו בני המשפחה בקשה לפינוי רפואי אל ניו זילנד, בעקבות מצב חירום רפואי.

בניו זילנד ניתן לקבל ויזת Investor Plus של המדינה, והיא מצריכה את המבקש להחזיק בלפחות עשרה מיליון דולר ניו-זילנדיים (כשבעה מיליון דולר אמריקני) להשקעה במדינה, ולאורך תקופה של שלוש שנים, אך עם זאת, הגשת הבקשה יכולה להתבצע, רק כשמגיש הבקשה נמצא על אדמת המדינה.

לאור כך, הגיעו בני משפחת פייג’ מפיג’י לניו זילנד, שם הגישו את הבקשה לויזה, שכאמור התקבלה.

בניו זילנד התעוררה ביקורת על אישור הבקשה בזמן ששערי המדינה היו פתוחים רק לאזרחי המדינה.

אנדרו ליטל, שר הבריאות של ניו זילנד הצהיר בפרלמנט: “נאמר לי שכל הצעדים הרגילים בוצעו במקרה הזה”, תוך שהוא מבהיר, כי המדינה מקבלת כ-100 בקשות לפינוי רפואי מידי שנה.

Inner article

בשירות ההגירה של ניו זילנד הוסיפו והסבירו: “ברגע שמר פייג’ נכנס לניו זילנד, ניתן היה לעבד את בקשתו והיא אושרה ברביעי בפברואר 2021”.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה