בתום הצינון: הג'וב החדש של מנכ"ל משרד הבריאות

לאחר הדיווח על הצטרפותו של שר האוצר לשעבר משה כחלון לחברת הפינטק Vital OP, לצד תפקידו כיושב ראש חברת האשראי החוץ בנקאי 'יונט קרדיט', מודיע מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר משה בר סימן טוב על הצטרפותו לחברת 'בונוס ביוגרפ' | החברה, קיבלה בחודש האחרון את אישור משרד הבריאות להפצת תרופה לקורונה | גם המשנה למנכ"ל משרד הבריאות לשעבר, איתמר גרוטו ממתין לתום תקופת הצינון – להצטרפות לחברת הסטרטאפ הרפואי E-Shield

ח"כ יעקב ליצמן בעת שכיהן במשרד הבריאות, לצד מנכ"ל משרדו דאז, משה בר סימן טוב | צילום ארכיון: הדס פרוש, פלאש 90

לאחר הדיווח שהמשנה למנכ"ל משרד הבריאות לשעבר איתמר גרוטו צפוי לאחר תקופת צינון נדרשת להיכנס לתפקידו בחברת הסטרטאפ הרפואי E-Shield, שם יוביל מחקרים רפואיים הקשורים גם למחלת הקורונה עליה היה מופקד בשלהי כהונתו במשרד הבריאות, דווח הבוקר ב'דה מרקר' כי גם מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר משה בר סימן טוב עשה צעד בכיוון דומה.

על פי הדיווח, בר סימן טוב סיים את תקופת הצינון הנדרשת לאחר תקופת כהונתו במשרד הבריאות, והחל את עבודתו החדשה בחברת 'בונוס ביוגרופ', שבין שלל פעולותיה עוסקת בפיתוח תרופה לנגיף הקורונה.

יצוין, כי לפני כחודש קיבלה החברה אישור הפצה לתרופה ממשרד הבריאות, ושכרה במקביל מתחם בן 2,000 מטרים רבועים, שם תקים את פס הייצור של התרופה האמורה. זו, מאושרת כאמור להפצה לכלל המרכזים הרפואיים בישראל לצורך טיפול בחולי קורונה קשים, כשכעת שלב הניסוי נמצא ב'פאזה 2'.

מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר ישתלב במועצת היועצים העסקיים של החברה, לצד סגן יו"ר ביצועי של ועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים העיקריים בארה"ב מלקום הונליין, ולצד אור בן שושן, שותף מנהל בקרן ההון סיכון Southern Israel Bridgin.

ב'דה מרקר' ציטטו את דבריו של בר סימן טוב הבוקר: "התרפיות המתקדמות משנות וישנו את עתיד הרפואה בעולם. בונוס ביוגרופ השיגה עומק טכנולוגי וחדשנות ייחודית בתחומי הרפואה התאית והנדסת הרקמות. בשנים האחרונות, הציגה בונוס ביוגרופ פתרונות תרפויטיים ייחודיים ופורצי דרך לכמה מהאתגרים המשמעותיים ברפואה המודרנית, בהם התרופה MesenCure להצלת חולי קורונה קשים ממוות, וכן שתל חי של עצם אנושית לשיקום פגיעות קשות בגולגולת ובגפיים. מוצרי בונוס ביוגרופ עשויים לאפשר השגת חיסכון ניכר בעלויות שירותי הבריאות, ולכן יש לחברה פוטנציאל עצום להפוך לשחקן מוביל בזירת הביוטק העולמית. מטבע הדברים, ככל שפיתוח הוא חדשני יותר, כך נדרשת אסטרטגיה מורכבת יותר למימוש הפוטנציאל הגלום בו. בכוונתי לסייע להנהלת בונוס ביוגרופ במסחור בינלאומי של התרפיות המתקדמות שלה".

"אנו מברכים על בחירתו להצטרף לבונוס ביוגרופ, כחלק מההיערכות של החברה לקידום יישום האסטרטגיה הבינלאומית שלה" צוטט בנוסף ד"ר שי מרצקי, מנכ"ל בונוס ביוגרופ.

בר סימן טוב וגרוטו הם לא הבכירים היחידים שעברו לאחר פעילותם הציבורית לתחומי העיסוק בהם פעלו, מוקדם יותר השבוע דווח ב'כלכליסט' כי שר האוצר לשעבר משה כחלון הצטרף לחברת הפינטק Vital OP שהוקמה בשנת 2008 על ידי אמנון עזוז, ותחום התמחותה הוא "הגנה מפני חשיפה לשערי מט״ח, סחורות וריביות באמצעות טכנולוגיה ואסטרטגיה ייחודיים פרי פיתוחה" ולה לקוחות רבים מהחברות והקרנות המובילות במשק, כחלון יכהן בחברה כדירקטור, זאת לצד תפקידו כיו"ר חברת האשראי החוץ בנקאית 'יונט קרדיט'.

יצוין כי בעקבות מינויו והשכר הגבוה שהוצע לו מ'יונט קרדיט' התעוררה מחאה ציבורית, ובעקבות כך שכרו הוקטן. כך או כך, הקשר בין ההון למי שהיו בהגה השלטון – הדוק מאי פעם, ואולי אין כלל דרך וצורך להתערב בכך, ולתת לשוק לעשות את שלו.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה