גם על 2023: הבשורה למשרתי המילואים בקרנות ההשתלמות

ועדת הכספים אישרה לקריאה ראשונה: עצמאיים ששירתו במילואים במהלך המלחמה, יוכלו להפקיד כספים לקרנות ההשתלמות ולקופות גמל לקצבה בגין שנת 2023, גם במהלך 2024 | המשרתים יוכלו ליהנות מהטבות המס בגין ההפקדות, ולהטבה זו יהיו זכאים גם בנות או בני זוג עצמאיים של משרתי המילואים

קרן השתלמות | תמונה: Shutterstock

ועדת הכספים בראשות ח"כ משה גפני, אישרה לקריאה ראשונה את הצעת החוק של ח"כ אושר שקלים, לתיקון פקודת מס הכנסה, לעניין הפקדות משרת מילואים.

במסגרת הצעת החוק נקבע כי עצמאי ששירת במילואים תקופה כל שהיא, מפתיחת מלחמת חרבות ברזל ועד סוף שנת 2023, יוכל להפקיד כספים לקרן השתלמות לעצמאים ולקופת גמל לקצבה לעצמאי בשנת 2024, ולבקש כי כספים אלו יחשבו ויקנו לו הטבות מס, כאילו הפקידם בשנת 2023. פעולה זו יכולה להתבצע גם עבור בת או בן זוג עצמאי של משרת מילואים.

ח"כ אושר שקלים: "המטרה שלנו להעביר את החוק בקריאה שנייה ושלישית עד סוף המושב, אני מאוד מקווה שנמשיך עם אותן הבנות".

יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני: "נעשה כל מאמץ כדי לאשר את החוק לקריאה שנייה ושלישית בזמן".

בהמשך היום ועדת הכספים דנה בפיצוי חקלאיים שהצבא עשה שימוש באדמותיהם. במהלך הדיון עלה כי בחלק מהמקרים לא ניתן לשקם את הקרקעות, וכי יש להקים את הגידולים מחדש מאפס. ברשות המיסים הבהירו כי פיצוי מלא יינתן לאורך כל  שלבי השיקום והקמת הגידולים מחדש במקרים אלה, כולל מימון השיקום ותשלום ההכנסות שאבדו לחקלאים. יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני ביקש כי הרשות תבחן מקרים פרטניים שעלו לקראת הדיון ובמהלכו.

כתיבת תגובה