גרים בקריית גת? באופקים? היכונו לשביתת נהגי 'דן בדרום'

חברת התחבורה הציבורית שהחלה את פעילותה בדרום לפני חודשים אחדים נקלעת לסחרור: אחרי תלונות רבות של תושבים מאוכזבים, גם הנהגים כועסים והכריזו על סכסוך עבודה

דן דרום. צילום: מנדי ריזל | פלאש 90

ההסתדרות הכריזה אמש סכסוך עבודה בחברת 'דן בדרום', חברה-בת של 'דן' המפעילה את קווי האוטובוס באשקלון, קריית גת, קריית מלאכי, שדרות, אופקים, נתיבות, להבים וכן במושבים וקיבוצים רבים.

הרקע לסכסוך הוא, לטענת ההסתדרות, "אופן התנהלותה של החברה, הפוגע אנושות בעובדיה הנהגים. התנהלות זאת כוללת בין היתר חלוקה בלתי הגיונית והוגנת של סידורי העבודה, אי תשלום שכר בהתאם לשעות העבודה של הנהגים בפועל, תשלומי שכר חלקיים, תשלומי שכר באיחור וליקויי שכר נוספים". העובדים מוחים על כך שהדרג הניהולי בחברה מתנהל כלפיהם "באופן מזלזל ומתנשא, הנע בין הטחת עלבונות להתעלמות מוחלטת מפניותיהם".

כזכור, לפני כחודשיים שלח יושב-ראש ההסתדרות במרחב הנגב, מאיר בביוף, מכתב התרעה למנכ"ל החברה יורי בורנשטיין והתריע מפני הכרזה על סכסוך עבודה.

הבוקר נערכה אסיפת חירום לעובדי החברה, בתחנה המרכזית בבאר-שבע, והם קיבלו הסברים על המהלך והשלכותיו.

בעת האסיפה נרשמו עיכובים בתנועת האוטובוסים.

החברה עצמה זכתה לזעם רב בקרב התושבים בדרום. רבים מהם חרדיים ודתיים שאין ברשותם כלי-רכב, ונעזרים רבות בתחבורה הציבורית. מיום הקמת החברה הצטברו תלונות רבות על כך שהאוטובוסים מאחרים, שהנהגים אינם מבצעים איסוף בכל תחנה, ושאין שילוט – או שיש שילוט בעייתי – בתחנות האוטובוס.

בחודש נובמבר הקרוב תפעיל החברה גם את קווי האוטובוס בבאר שבע, ושר התחבורה ישראל כץ איים בעבר כי אם התלונות תמשכנה, המשרד יימנע את הפעלת המכרז.

חבר-הכנסת ישראל אייכלר מ'אגודת ישראל', המשמש יושב-ראש הועדה לפניות הציבור של הכנסת, קיים דיון בנושא ואמר כי מדובר ב"חרפה של ממש".

מחברת דן בדרום נמסר בתגובה: "רוב הטענות מוגזמות ואינן מבוססות. מתנהל משא ומתן עם נציגות העובדים, ולא נעשה זאת דרך התקשורת".

 

 

 

 

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה