הביטקוין ממשיך בירידות: נסחר מתחת ל-19 אלף

שוק הקריפטו יורד כלפי מטה | בראש הירידות החדות רושם הביטקוין צניחה אל מתחת ל-19 אלף דולר ליחידת מטבע – אחרי שחווה בחודשיים האחרונים ירידות מצטברות | האת'ר צנח לכ-1,500 דולר ליחידה ויתר המטבעות הגדולים בעקבותיהם | ומה הסיבות למתרחש בשוק הקריפטו?

מטבעות קריפטוגרפיים | צילום: שאטרסטוק

הקריפטו העולמי לא הביא היום מזל טוב במיוחד למשקיעים, כשהמטבע הגדול בשוויו, הביטקוין, דועך ומושך אחריו את השוק כולו. למעשה, רוב מטבעות הקריפטו הגדולים חוו היום ירידות שערים חדות. האת'ריום צנח לכ-1,512 דולרים ליחי' (רוב שערי המטבעות כאן נבדקו שוב סמוך לשעה 17:19), הביטקוין דהר לכיוון ה-18,740 לערך. גם הביננס קוין, ירד ל-263.3 דולרים.

למעשה, התנודתיות בביטקוין כה גבוהה שייתכן שבמהלך הערב ישוב ערכו לחצות כלפי מעלה את רף ה-20 אלף דולר, אך משום שהוא מדשדש בימים האחרונים, הוא אף עלול להעמיק את ירידותיו. שיא הביטקוין נרשם כזכור בנובמבר 2021 כשהגיע ללמעלה מ-67 אלף דולרים ליחידה, ולכיוון השפל של דצמבר 2020 (17.5 אלף דולר) שבר המטבע בחדות אל התחתית, בחודש יוני השנה.

מאז חווה הביטקוין עליות לכיוון הכללי של ה-25 אלף דולר, אך נסחר לאחרונה סביבות ה-20 אלף. עתה הירידה עלולה להשפיע על חצייה שוב של קו השפל ההיסטורי.

חשוב לזכור שרצף הירידות נובע לא מעט ממצב הבורסה ומדד הנאסד"ק ששוק הקריפטו עוקב אחריו בעניין רב. העלאות הריבית והמלחמה באינפלציה, נותנים מכה לצמיחה הבורסאית בוול סטריט, ואיתם גם שוק הקריפטו, כיוון שהמשקיעים נוטים למכור את המטבעות לפני שימכרו מניות עם שווי עתידי, כמו מניות הייטק וטכנולוגיה שמהן מצפים המשקיעים לקצור תשואות גבוהות בעתיד.

 

יש הגורסים כי המגמה של הירידות בשוק הקריפטו מלמדת דווקא שהשוק הפך לשוק פתוח למשקיעים נזילים כמו כל אפיק מסורתי אחר.

כך או כך, היום הזה לא הביא בכנפיו בשורות למי שברשותו מהמטבעות הדיגיטליים.

כתיבת תגובה