הגולשים הכריעו: מאסק ימכור 10% ממניות 'טסלה'

אילון מאסק, האיש העשיר בעולם הציג סקר בפני 62 מיליון עוקביו בטוויטר | לאור הדיבורים על המס שהוא אינו משלם – כיוון שאינו מקבל שכר וכל שבבעלותו הן המניות של 'טסלה' – שאל מאסק את העוקבים אם למכור 10% ממניותיו, והתחייב לפעול לפי החלטת הרוב | בסופו של דבר קרוב ל-58% מהעוקבים השיבו בחיוב | ההשפעה על מניית החברה החלה כבר הבוקר בטרום המסחר בניו יורק

טסלה | צילום: שאטרסטוק

מניית 'טסלה' צונחת בוקר בכ-7% בטרום המסחר בניו יורק, בעקבות תוצאות הסקר שהציג אילון מאסק מול 62 מיליון גולשים שעוקבים אחריו בטוויטר. הרוב קבע, כ-58% ליתר דיוק השיבו כי על אילון מאסק למכור 10% ממניותיו ב'טסלה'.

יום קודם לכן – אחרי שבקונגרס האמריקאי עלתה הצעה להטיל מס על נכסים של מיליארדרים, בעיקר כדי לממן במיסוי שייגבה את סדר היום החברתי והאקלימי שמקדם נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן – פנה מאסק לעוקבים בשאלה: "לאחרונה הייתה מהומה גדולה מכך שרווחים לא ממומשים הם אמצעי להתחמקות ממס, אז אני מציע למכור 10% ממניות טסלה שלי. האם אתה תומך בזה?". עוד כתב: "שימו לב, אני לא לוקח משכורת במזומן או בונוס מכל מקום. יש לי רק מניות, לכן הדרך היחידה שלי לשלם מיסים באופן אישי היא למכור מניות".

250/200 סייד בר + קובייה

בסקר השתתפו כשני מיליון גולשים, ובתום ההצבעה התברר כי 57.9% מהעוקבים השיבו בחיוב, 42.1% השיבו שלא כדאי לו למכור.

עתה, אם ימכור 10% ממניותיו בחברת 'טסלה' כפי שהתחייב, ייאלץ מאסק  לשלם את מסי הרווחים על עליית הערך האדירה בשער המניה בשנה האחרונה.

שוויין של 10% ממניות 'טסלה' עומד – נכון להיום, גם אחרי שהמסחר במניה מאותת כלפי מטה – על למעלה מ-20 מיליארד דולר.

אלון מאסק | צילומסך מלייב מונרו, יוטיוב

כזכור, בינואר 2021 הפך מאסק לראשונה, לאיש העשיר בעולם כשהיו לו 'רק' כ-190 מיליארד דולר.

Inner 620/130

החודש, כשהודעה על עסקה של רכישת רכב ענקית מצד השכרת הרכב העולמית 'הרץ' הזניקה את החברה שלו אל למעלה משווי של טריליון דולר – עסקה שאגב, לא נחתמה עדיין, ומאסק נזכר לדווח על העובדה הזו רק שבוע אחרי שמנייתו זינקה – הוערך הונו בלמעלה מ-321 מיליארד דולר, על ידי מגזין פורבס, שעורכיו ציינו, כי מעולם לא סיקרו אדם עשיר המחזיק בכה הרבה כסף; סכום – שעובר את התקציבים השנתיים של מספר מדינות.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה