הגולשים הכריעו: מאסק ימכור 10% ממניות 'טסלה'

אילון מאסק, האיש העשיר בעולם הציג סקר בפני 62 מיליון עוקביו בטוויטר | לאור הדיבורים על המס שהוא אינו משלם – כיוון שאינו מקבל שכר וכל שבבעלותו הן המניות של 'טסלה' – שאל מאסק את העוקבים אם למכור 10% ממניותיו, והתחייב לפעול לפי החלטת הרוב | בסופו של דבר קרוב ל-58% מהעוקבים השיבו בחיוב | ההשפעה על מניית החברה החלה כבר הבוקר בטרום המסחר בניו יורק

טסלה | צילום: שאטרסטוק

מניית 'טסלה' צונחת בוקר בכ-7% בטרום המסחר בניו יורק, בעקבות תוצאות הסקר שהציג אילון מאסק מול 62 מיליון גולשים שעוקבים אחריו בטוויטר. הרוב קבע, כ-58% ליתר דיוק השיבו כי על אילון מאסק למכור 10% ממניותיו ב'טסלה'.

יום קודם לכן – אחרי שבקונגרס האמריקאי עלתה הצעה להטיל מס על נכסים של מיליארדרים, בעיקר כדי לממן במיסוי שייגבה את סדר היום החברתי והאקלימי שמקדם נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן – פנה מאסק לעוקבים בשאלה: "לאחרונה הייתה מהומה גדולה מכך שרווחים לא ממומשים הם אמצעי להתחמקות ממס, אז אני מציע למכור 10% ממניות טסלה שלי. האם אתה תומך בזה?". עוד כתב: "שימו לב, אני לא לוקח משכורת במזומן או בונוס מכל מקום. יש לי רק מניות, לכן הדרך היחידה שלי לשלם מיסים באופן אישי היא למכור מניות".

בסקר השתתפו כשני מיליון גולשים, ובתום ההצבעה התברר כי 57.9% מהעוקבים השיבו בחיוב, 42.1% השיבו שלא כדאי לו למכור.

עתה, אם ימכור 10% ממניותיו בחברת 'טסלה' כפי שהתחייב, ייאלץ מאסק  לשלם את מסי הרווחים על עליית הערך האדירה בשער המניה בשנה האחרונה.

שוויין של 10% ממניות 'טסלה' עומד – נכון להיום, גם אחרי שהמסחר במניה מאותת כלפי מטה – על למעלה מ-20 מיליארד דולר.

אלון מאסק | צילומסך מלייב מונרו, יוטיוב

כזכור, בינואר 2021 הפך מאסק לראשונה, לאיש העשיר בעולם כשהיו לו 'רק' כ-190 מיליארד דולר.

החודש, כשהודעה על עסקה של רכישת רכב ענקית מצד השכרת הרכב העולמית 'הרץ' הזניקה את החברה שלו אל למעלה משווי של טריליון דולר – עסקה שאגב, לא נחתמה עדיין, ומאסק נזכר לדווח על העובדה הזו רק שבוע אחרי שמנייתו זינקה – הוערך הונו בלמעלה מ-321 מיליארד דולר, על ידי מגזין פורבס, שעורכיו ציינו, כי מעולם לא סיקרו אדם עשיר המחזיק בכה הרבה כסף; סכום – שעובר את התקציבים השנתיים של מספר מדינות.

כתיבת תגובה