הגיע זמנם של ארגוני הסיוע: מתווה העמותות יוצא לדרך

מתווה הסיוע לעמותות יוצא לדרך: פורסמו היום להערות ציבור, מבחני התמיכה לסיוע לעמותות, במסגרתם תינתן תמיכה לעמותות שהכנסותיהם פחתו עקב המלחמה | המענקים נועדו לסיוע בהוצאות שכר והוצאות קבועות אחרות | כזכור, כבר בתחילת הלחימה אושרו תרומות לארגוני סיוע גם אם מטרתם המוצהרת שונה | עתה מגיע השלב הנוסף בסיוע השוטף לעמותות

מתנדב זק"א וחייל בפעילות אחרי הטבח בדרום | צילום: אדי ישראל, פלאש 90

במסגרת מדיניות שר האוצר, לשמירה על רצף תפקודי ובהתאם למתווה הסיוע לעסקים המעודד את הארגונים להמשיך ולפעול, פורסמו היום להערות ציבור, מבחני התמיכה לסיוע לעמותות, במסגרתם תינתן תמיכה לעמותות שהכנסותיהם פחתו עקב המלחמה. המענקים נועדו לסיוע בהוצאות שכר והוצאות קבועות אחרות.

כזכור, כבר בתחילת הלחימה הודיעה רשות המסים, כי על מנת לסייע במאמץ המלחמתי, יוענק זיכוי במס עבור תרומות שייעודן לשם סיוע במאמץ המלחמתי, גם אם תרומות אלו נתרמו לעמותות וחברות לתועלת הציבור שמטרתן הציבורית המוצהרת היא אחרת. הוי אומר: העמותות שסייעו אזרחית הן לאו דווקא כאלה שמטרותיהן הראשוניות היו לעניינים הקשורים ללחימה ולתוצאותיה. לאחר התוויה ראשונית זו, מגיע עתה מתווה סיוע לעמותות וארגונים שיאפשר לשירותי רווחה רבים למען האזרחים, להמשיך ולפעול למרות היכולת הפחותה לגייס תרומות שאינן לסיוע לעורף שנפגע מתוצאות הטבח או הלחימה או לחיילים בסדיר ובשירות מילואים.

שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ אמר היום כי "ארגוני החברה האזרחית עושים עבודה חשובה בשגרה וכל שכן בחירום. בימים הראשונים של הלחימה ראינו זאת ביתר שאת. מתווה הסיוע הזה יסייע לארגונים להמשיך ולתת מענה חברתי אזרחי ולחזק את החוסן הלאומי. אני מודה לאנשי החשב הכללי, שהובילו את העבודה המקצועית, בצורה מהירה ויעילה".

ח"כ משה סולומון הסביר כי "כמי שהגיע מעולם העמותות והמגזר השלישי, עמדתי על כך במהלך הדיונים הרבים כי יינתן מתווה גם למגזר השלישי. העמותות הם עמוד תווך בקיום המדינה, ונכנסו מאז פרוץ המלחמה ועד היום לסיוע בכל התחומים. אני מודה לשר האוצר על קידום המתווה, וקורא לארגונים להעיר ולסייע לנו לדייק אותו ככל האפשר. אני ולשכתי פה בשבילכם".

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה