הוועדה המקומית אישרה שלב ראשון בשכונה החדשה צמוד ל'שיבא'

הועדה המקומית רמת גן אישרה את שלב א' של שכונת הענק שתקום על ידי קבוצת אביב צמוד לתל השומר | בשלב א' אושרה בנייה של 8 בניינים, כ-354  יח"ד, בנות 3-5 חדרים ופנטאוזים | צפי לתחילת בנייה – אמצע 2025; צפי אכלוס אמצע 2028 | השכונה כוללת 1088 יח"ד, מתוכן תקים קבוצת אביב 630 יח"ד סה"כ ו- 4500 מ"ר שטחי מסחר

תכנית השכונה בצמוד לתל השומר כפי שאושרה על ידי הוועדה | יח"צ

בשבוע שעבר, במסגרת ישיבת הוועדה המקומית רמת גן, אושר שלב א’ של שכונת הענק שתקום במיקום מרכזי וייחודי בצמוד לביה"ח תל השומר. האישור ניתן על מתחם הקרקעות הפרטיות היחיד שבין בית חולים תל השומר והבסיס הצבאי, בסמוך לשכונת רמת אפעל. כזכור, התב”ע אושרה לראשונה בסוף שנת 2017 וכעת לאחר אישור הוועדה תחל חלק מהבניה המאושרת שבמקום.

שכונת המגורים החדשה תכלול על פי התב"ע בסה"כ 1088 יח"ד ותשלב בתוכה שטחי מסחר, תעסוקה, מבני ציבור ושטח ציבורי מרכזי. קבוצת אביב תבנה את מירב הדירות ושטחי התעסוקה ייחודיים בשכונה – 630 יח"ד ו- 4500 מ"ר שטחי מסחר. באזור השכונה החדשה נמצאים קווי תחבורה ציבורית לכל גוש דן. במסגרת התוכנית נכלל אתר  “טבע עירוני“ ייחודי בן כ 30 דונם הגובל עם מגרש בית ספר שישרת את שכונה העתידית  והשכונות הסמוכות לה.

הפרויקט החדש קם במסגרת "עסקת קומבינציה" שנחתמה בשנת 2008 בין קבוצת אביב בשליטת יו"ר הדירקטוריון, דורון אביב ומנכ"לית החברה, דפנה הרלב ובעלי הקרקע שבבעלות של כ- 250 משפחות שאוגדו על ידי עו"ד אדלר ועו"ד זעירא.

צפי להתחלת בנייה – אמצע 2025. צפי איכלוס – אמצע שנת 2028.

את השכונה יזמה קבוצת אביב ותכננו משרדי אדריכלים יסקי מור סיוון.

דפנה הרלב מנכ”לית קבוצת אביב: "אני שמחה ונרגשת שאחרי תקופה ארוכה של המתנה, אושר בוועדה המקומית שלב א' של השכונה החדשה שתקום במיקום מרכזי, אטרקטיבי ומבוקש בצמוד לבית החולים תל השומר הנמצא בצידה המערבי של השכונה. בראש ובראשונה אני רוצה להודות ל250 בעלי הקרקע על האמון שנתנו בנו בדרך הארוכה שעברנו עד האישור וכראייה לכך, קבוצת אביב תבנה את מרבית הבניינים בשכונה. הדיירים והרוכשים החדשים ייהנו מאיכות תכנונית מוקפדת שתעניק ערך מוסף להם ולמשפחותיהם. השכונה החדשה עתידה לשלב מגורים ומרכז תעסוקה מתקדם עבור כלל תושבי הסביבה וריאה ירוקה גדולה בשטח של 30 דונם שתתרום לאיכות החיים באזור. פרויקט אביב ב'תל השומר' הוא המשך ישיר של מימוש אסטרטגיית החברה לבניה של פרויקטים איכותיים במיקומים הנהנים מביקושים גבוהים".

רחל פללר, שותפה בכירה ומנהלת התכנון, יסקי מור סיון אדריכלים ומתכנני ערים: "משרדינו משתף פעולה עם קבוצת אביב לאורך השנים במגוון רחב של פרויקטים מבית חולים אסותא ברמת החייל, אביב בצמרת, בנייני מגורים בגבעתיים ועוד. השכונה החדשה, תהיה שכונה עצמאית בסמוך לבית החולים תל השומר הנמצא בצידה המערבי של השכונה. הבניינים חולקים פארק קהילתי מרווח המהווה את לב המתחם, הפארק מאופיין בבוסתני, גינות תבלין, אזורים לפעילות אקטיבית ואזורי משחק. מבנה המגורים הוא אנסמבל של ארבע תיבות מסובבות אחת לשנייה ב90 מעלות, כדי לייצר פרטיות וביטויי אדריכלי שונה ויחודי לכל יחידת דיור".

הבקשה להיתר שאושרה כוללת בנייה של 8 בניינים, כ-354 יח"ד , בעלות 2 כיווני אוויר בתמהיל מגוון של דירות מרווחות בנות 3-5 חדרים ופנטאוזים, בשטח ממוצע של 100 מ״ר ליח"ד, כולל ממ״ד.

כתיבת תגובה