החבילה שלכם מתעכבת: עשרות עובדי מיון חיוביים לקורונה

עם פרוץ נגיף הקורונה וההגבלות השונות, הלכו העיכובים בדואר ותכפו | בימים אלו ב’ממן’, אחת מספקיות מיון המטענים מחו”ל מדווחים על עיכוב במיון בעקבות הידבקותם של עשרות מעובדי מערך המיון ובני משפחותיהם בנגיף הקורונה | “הופעלה תוכנית חירום, במסגרתה גויסו עובדים חיצוניים ובוצע שינוע של עובדי מקצוע ומנהלה מחברות הבת בקבוצה לעבודה במסוף. אנו צופים להדביק את הפערים שנוצרו במהלך השבוע הבא”

מיון חבילות בדואר ישראל | צילום ארכיון: יח"צ

גם בימי שגרה הדואר בישראל סובל במשך שנים מהזנחה ומחוסר יעילות, עם פרוץ נגיף הקורונה וההגבלות השונות הלכו העיכובים ותכפו. בימים אלו ב’חברת ממן’ אחת מ-2 החברות המספקות את המיון של המטענים מחו”ל (השנייה היא סוויס פורט) מדווחים על עיכוב במיון בעקבות הידבקותם של עשרות מעובדי מערך המיון ובני משפחותיהם בנגיף הקורונה. כך על פי הדיווח ב-ynet.

כבר לפני למעלה משבוע פרסמו בחברה הודעה על “עיכובים בקליטת מטענים במסוף ממן”. בו הם מסבירים “לצערנו גל הקורונה הנוכחי פגע באופן משמעותי בפעילות מסוף המטענים. לדאבוננו, ולמרות נהלים מחמירים מאוד, התגלו מאומתים רבים בקרב עובדי המסוף ובני משפחותיהם. מסיבה זו ובשל החובה לשמור על כל הכללים ולמניעת המשך ההדבקה, אנו חווים פיגורים ניכרים בקליטת משגורים במסוף המטענים של ממן. אנו מתנצלים על העיכוב ועושים כל שביכולתנו בכדי לתגבר את הצוותים ולהתגבר על הפיגורים במהירות האפשרית”.

250/200 סייד בר + קובייה

ב-ynet ציטטו בעלי עסקים הנפגעים מהעיכובים: “זה משפיע על שרשרת האספקה ללקוחות שמזמינים מאסוס, אמזון, אתרים בארה”ב ובעצם על רוב מה שהצרכן הישראלי מזמין מחו”ל”.

לטענת בעלי החברות העיכובים הם נרחבים הרבה יותר ממה שבחברת ממן מספרים עליהם, ומשך הזמן של המיון נמשך עוד ועוד “חשבנו שזה ישתפר השבוע, אבל המצב רק הורע. הם טוענים שיש להם 40 עובדים מאומתי קורונה, לדעתי יש יותר”.

“המטענים של חברות התעופה אל על יונייטד ואמריקן איירליינס מטופלים על ידי ממן. המשלוחים מעוכבים כי אמנם יש מי שפורק מטענים אבל אין מי שימיין ויקלוט את המטענים לצורך שחרור מהמכס והפצה. זה פוגע לא רק בצרכנים פרטיים אלא גם בייבוא מסחרי. מטען שהגיע בשבוע שעבר לא נקלט בכלל” טענו בחברה נוספת.

Inner article

מממן נמסר בתגובה ל-ynet: “במסגרת הבדיקות היזומות שמתקיימות מדי יום במסוף המטענים של ממן בנתב”ג התגלו כמה עשרות מאומתי קורונה שנשלחו לבידוד. על מנת לשמור על רציפות תפקודית של המסוף בעת הזאת, הופעלה תוכנית חירום, במסגרתה גויסו עובדים חיצוניים ובוצע שינוע של עובדי מקצוע ומנהלה מחברות הבת בקבוצה לעבודה במסוף. כל אלה פועלים מסביב לשעון על מנת לאפשר לנו לעמוד בהתחייבויות וביעדים אל מול הלקוחות. אנו צופים להדביק את הפערים שנוצרו במהלך השבוע הבא”.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה