המס על בעלי רכבי יוקרה הוארך עד 2025

ועדת הכספים אישרה: הארכת מס הקנייה על רכבי יוקרה עד תום 2025 | ברשות המסים ביקשו לפני פגרת החורף לקבוע את הצו כהוראת קבע, אך הוועדה סברה כי נוכח תנודתיות שוק הרכב יש להמשיך לנקוט בהוראת שעה בנושא | יו”ר הוועדה ח”כ אלכס קושניר, דרש מרשות המסים לתקן את הצו ולהעמידו על הארכה ל-3 שנים, והיום אושר הצו

יגואר F PACE | צילום (אילוסטרציה): יח"צ חו"ל

ועדת הכספים בראשות ח”כ אלכס קושניר, האריכה היום (ב’) את הוראת השעה לעניין מס על רכבי יוקרה, הקובעת כי מס הקניה על רכבי יוקרה, יחול על רכבים שעלותם מעל 300,000 ₪.

מס הקניה המוגדל על רכבי יוקרה נכנס לתוקף כהוראת שעה בספטמבר 2013 ומאז הוארך מידי תקופה, כאשר שיעור מס הקניה עולה באופן הדרגתי ככל שמחיר המחירון גדול יותר מ-300,000 ₪. ככל שמחיר הרכב לצרכן גבוה יותר כך המיסוי עליו גדול יותר, כאשר המקסימום יכול להגיע ל-20% מיסוי גבוה יותר מהמס הבסיסי העומד על 83%, קרי 103%.

בשנת 2018 נקבע כי ההוראות תחולנה גם על רכבים עם טכנולוגיות הנעה מתקדמות הנהנים משיעורי מס מופחתים: רכב היברידי בדרגת זיהום 2, רכב plug-in ורכב חשמלי. באוצר נימקו אז את הוספת הרכבים הירוקים לרשימה בכך שקיימת מגמה של ייבוא מוגבר של רכבי פאר בטכנולוגיות אלה ומחירם הגבוה נובע מהיותם רכבי פאר ולא בשל הטכנולוגיה המוטמעת בהם.

טרם פגרת החורף, ביקשה רשות המיסים לקבוע את ההוראה כהוראת קבע, אך חברי הוועדה ויו”ר הוועדה סברו כי יש להאריכה ב-3 שנים בלבד נוכח התנודתיות בשוק, והפיתוחים הרבים בעולמות טכנולוגיות הרכב.

 

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה