הפיצ'רים יכבשו את הלבבות? לוח חדש בעולם הרכב

גלגלים משיקה זירת רכב חדשנית וחכמה למכירה וקניית רכבי יד שנייה באמצעותה לראשונה מוכרים יכולים לפנות לקונים פוטנציאלים באופן אקטיבי | מנוע סינון חדשני וייחודי, על בסיס התאמה אישית | ניתן לקבל צפי על עלות אחזקת הרכב השנתית בו הקונה מתעניין | מדד שקיפות עבור כל מודעה – מוכר יכול להציג את היסטוריית הטיפולים ובכך לקבל ציון גבוה במדד שקיפות ולהגדיל את סיכויי המכירה והמחיר אותו יקבל 

צילומסך מאתר cardate |צילום: cardate

'גלגלים', פלטפורמת המסחר הידועה בתחום חלקי החילוף וטיפולי הרכב בישראל, משיקה היום (ג') באופן רשמי פלטפורמה חדשנית למכירה וקניית רכבים שהופכת את תהליך חיפוש הרכב או מכירתו לנוח, יעיל ושקוף. הפלטפורמה מאפשרת למחפשי הרכב, למוכרים ולסוכנויות לחפש את ההתאמה הטובה ביותר עבורם – לסמן בלב, לחכות לקליק ולהתקדם. 

בשונה מלוחות רכב ל- "CarDate" יש מספר מאפיינים טכנולוגיים מתקדמים וחדשניים. הפלטפורמה מיועדת למחפשי רכבים, מוכרים פרטיים וסוכנויות רכבים והיא מציגה עבור כל קהל מערכת נוחה עם יתרונות מובילים. הקונה ממלא את הקריטריונים המבוקשים לרכב שלו ולאחר שימלא אותם יקבל מגוון רכבים שעונים על ההגדרות. המחפש יוכל לסמן ב-"לב" את הרכבים שמעניינים אותו וכאשר מוכר הרכב יראה אותו ויבחר בו, ייווצר ביניהם הקליק שיפתח את האפשרות לשוחח בצ'אט. ככל שהמחפש ייבצע חיפושים רבים יותר, הפלטפורמה תלמד את צרכיו ותדע להציע התאמות מדויקות יותר. 

בנוסף, עבור המחפש ישנו מידע רב וחשוב לגבי הרכבים בהם הוא מתעניין. למשל, על כל מודעת מכירה הוא יוכל לראות את אחוזי ההתאמה בין צרכיו ובין המאפיינים שהרכב מציע. בנוסף, תתאפשר השוואה בין מספר רכבים באתר עצמו כך שהמחפש לא יצטרך לחשב את ההפרשים בעצמו. הפיצ'ר הייחודי ביותר הוא חישוב עליות הרכב השנתיות- פלטפורמת cardate תציג את העלויות הצפויות לאחזקת הרכב על בסיס הדאטה של אתר גלגלים וכך למחפש תהיה תמונה שלמה ומקיפה אודות הרכב ועלויות האחזקה שלו. 

מעבר לכך שהמוכר יכול להיענות לפניות של קונים, לראשונה, המוכר עצמו נהיה אקטיבי ויכול לפנות למחפש וליצור איתו קשר. ברגע שהוא מקבל "לב" ממחפש הרכב , הוא יכול לשלוח "לב" חזרה, יווצר קליק וייפתח ערוץ צ'אט בינם. 

נוסף על כך, פלטפורמת CarDate מסייעת למוכר לבנות מודעה מדויקת וטובה יותר על ידי מדד שקיפות ובכך, להגדיל את סיכויי המכירה שלו למעשה, המדד בודק את כמות המידע שהמוכר הזין . במידה וערך בדיקה לרכב , ברשותו היסטוריית הטיפולים או היסטוריית תביעות, הוא יוכל להוסיף את המידע ולקבל ציון גבוה יותר במדד השקיפות. מדד השקיפות מראה עד כמה המודעה שקופה עבור הקונה הפוטנציאלי והמוכר יוכל לדעת אם עליו להוסיף מידע נוסף כדי לשפר את המודעה שלו.

גם לסוכני רכב

הקהל הנוסף שעבורו מיועדת הפלטפורמה הוא סוכנויות הרכב. עבורם יש אפשרויות ייחודיות שיסייעו להם לנהל את המכירות בצורה יעילה ונוחה יותר. תחילה, הם יוכלו להזין את מלאי הרכבים הקיים בסוכנות שלהם, על ידי כך הם ינהלו את המלאי בצורה דיגיטלית, מהירה ונגישה ולעקוב אחריו בכל עת. 

גם תחום תגמולי המכירות בסוכנות עצמה מגובה בכך שלכל רכב שנמכר יש דוח המציין מי הסוכן שאחראי למכירה. על מנת לנהל את הפניות באופן יעיל, כאשר יש קליק עם לקוח פוטנציאלי ונפתח הצ'אט אך השיחה לא מגיעה למכירה באותו הרגע, הסוכן שניהל את השיח יכול לסמן לעצמו "פולו אפ" לשיחה וכך לא מתפספסות מכירות אפשריות. לבסוף, הפלטפורמה מאפשרת להוציא דוחות של פגישות ומכירות חודשיות לניהול נוח ומסודר של פעילות הסוכנות.

סיגל עוז, מנכ"לית חברת גלגלים: "זיהינו שבתחום זה דרושה טכנולוגיה חדשה וחווית שימוש אחרת הן מהצד של הקונה והן מהצד של המוכר הפרטי וסוכנויות הרכבים.  CarDate מציעה תהליכים יעילים ומותאמים בכל הנוגע לקנייה או מכירת רכב וזאת באמצעות פלטפורמה ששמה דגש על חווית המשתמש, יעילות, שקיפות, אמינות, קידום אינטראקציה דיגיטלית ע"י צ'אט  בין המוכרים והקונים ומידע מקיף על אחזקת הרכב באמצעות הדאטה של גלגלים לה מיליוני משתמשים. גלגלים שמה כחזון להיות אתר המרכז את כל עולם הרכב במקום אחד, להביא שקיפות לצרכנים, לתחרות משוכללת ולקשר בין קונים ומוכרים.  CarDate משלים את המעגל לתהליך מלא ודיגיטלי החל מקניית רכב, אחזקת הרכב ובסופו למכירתו."

כתיבת תגובה