הקלפים המנצחים של היזמות העסקית

יזמות עסקית מאפשרת להפוך רעיון טוב, אולי אפילו מצוין, לעסק מצליח שמוביל את העולם בתחומו. ישנם מיזמים ששינו תעשיות שלמות כמו Airbnb  ששינתה את עולם התיירות, ו”אובר”- מיזם ששינה את עולם התחבורה מקצה לקצה ברחבי העולם. נכון, לא כל מיזם הופך לעסק של מיליוני דולרים, אך רבים מהמנהלים שעושים את הצעד הראשון, ומעזים, מצליחים להקים עסק משגשג אם הם יפעלו נכון וישתמשו במספר “קלפים מנצחים”. במאמר זה נדון בהרחבה בהשכלה והכישורים הנדרשים כדי להיות יזם עסקי מצליח.

Pixabay

ידע הוא כוח

ב”הרהורים של קדושה” – יצירה פרי עטו של פרנסיס בייקון מהמאה ה-16, נכתב ביטוי שהפך להיות אחד מאבני הדרך של העסקים – ipsa scientia potestas est – “הידע עצמו הוא כוח”. מזכירו של בייקון, הפילוסוף הובס, השתמש אף הוא בגרסה מקוצרת של מימרה זו. ואכן, לאורך השנים הבינו אנשי עסקים ויזמים רבים את המשמעות של הביטוי, והחלו להשתמש בכלים לרכישת ידע. פעם, היו אלה ספרים ולימוד ישיר אחד־על־אחד מאנשים שהצליחו. היום, אפשר להשיג את כל הידע הדרוש להקמה של מיזם עסקי בקורסים הנלמדים במהלך תואר שני במנהל עסקים. תואר זה מרחיב את התואר הראשון, ומעניק כלים מעשיים כמו כלים לניהול אסטרטגי המסייעים לבנות מותג חדש, ולמצבו בשוק תוך התייחסות לזירה העסקית, המצב הכלכלי ודרישות השוק.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

ראייה מערכתית

דרישה נוספת מיזם המעוניין להפוך את החזון לחברה חיה ומשגשגת היא ראייה מערכתית של התחום שבו הוא פועל. באמצעות הכלים שלומדים בתואר אפשר להכיר את התיאוריות השונות, אך פיתוח הראייה המערכתית מאפשרת לא להתבלבל מכמות המידע שניתן לאסוף על השוק, ויכולת לסדרו בצורה הנכונה כדי לזהות הזדמנויות חדשות. למשל, אם נבחן את הדרך שבה המחשבים הביתיים התחילו לכבוש את העולם בעשורים הקודמים, נזהה את היכולת של מנהלי חברות כמו HP ואפל לזהות מגמות שונות בהעברת יכולות המחשוב מהמשרד לזירה הביתית. נוכל לזהות זאת גם בתחום הגיימינג, הערים החכמות או המכוניות החשמליות. כולם החלו מחזון שמתאים לתקופה, ועם יכולות טכניות למימוש הופך לעסק מצליח.

גיוס הון, המתמטיקה שמאחורי הכסף

במהלך התואר לומדים את המרכיב השלישי החשוב כל־כך מעבר לידע והראייה המערכתית. היכולת לגייס הון להקמת המיזם. הבסיס לכך נלמד בתואר הראשון והשני, אך לא כל אדם מצליח ליישם זאת. צריך יכולת בינ־אישית מפותחת, ואפשרות ליצור קשרים נכונים כדי לרתום את המשקיעים במיזם לגיוס ההון הראשוני. בכל תחום נדרש סכום אחר שיכול להתחיל מעשרות אלפי שקלים, ולהגיע גם למיליונים (במיזמים בתחום החלל, למשל). חשוב לדעת כיצד להציג את הרעיון בצורה הנכונה, לפתח את אב הטיפוס במהירות, ולעיתים לעבור אינספור תשובות שליליות ממשקיעים פוטנציאלית עד לקבלת המימון המיוחד.

לסיכום, לא בכדי מיזמים רבים אינם מצליחים והסטטיסטיקה העגומה ממחישה ש-90% מהסטרטאפים יישארו כרעיון שלא מומש במלואו. עם זאת, הפוטנציאל הוא עצום ואם בוערת בכם התשוקה לשינוי העולם שסביבכם עם פתרון שיצרתם, מומלץ להתחיל בצעד הראשון – צבירת הידע. משם, השמיים הם הגבול.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה