השבתה של 100 דקות הזדהות: מי ישבות ומי יפעל כרגיל?

ביום ראשון הקרוב, בשעה 11:00 תשבית ההסתדרות ומספר חברות ל-100 דקות חלק מהמשק כדי להביע הזדהות עם משפחות החטופות והחטופים שמוחזקים בעזה 100 ימים | בהסתדרות הדגישו: לא יהיו שיבושים בנתב"ג, במערכת הבריאות ובתחבורה הציבורית 

חלק ממודעת הקמפיין שמובילה ההסתדרות להשבתה בת 100 דקות | צילומסך

ההסתדרות הכריזה כי ביום ראשון הקרוב (14/1), בשעה 11:00, יעצור המשק ל-100 דקות במלאת 100 ימים לשבעה באוקטובר. המהלך "עוצרים ומזדהים" נולד מתוך הכוונה לזכור ולהזכיר. לזכור את הנופלות והנופלים בשדה הקרב שבמותם ציוו לנו את החיים, ואת אנשי מערך המילואים שגבורת שירותם מחייבת את כולנו לאחדות; לזכור את העובדות והעובדים שבשבעה באוקטובר פעלו תוך סיכון חייהם ונפלו בעת מילוי תפקידם; להזכיר לכל מי שנפגע בגופו ובנפשו – שהפצועים במדינת ישראל לא לבד במסע ההחלמה שלהם; להזכיר לעולם ש-136 ישראלים וישראליות נחטפו באכזריות ומוחזקים כבר 100 ימים בעזה; להזכיר למשפחות החטופים שכולנו איתן ושלא ננוח עד שאחרון החטופים יחזור הביתה; להזכיר לכל עם ישראל שאנחנו חזקים יותר כשאנחנו יחד. יחד נחזיר אותם הביתה, יחד נחזיר את השפיות למציאות שלנו, יחד ננצח!

מאז הכרזתו של יו"ר ההסתדרות, מעסיקים מהגדולים במשק כבר הודיעו על הצטרפותם ליוזמה, בהם מטא ישראל (פייסבוק ואינסטגרם), חברת תנובה, רשת מרכזי הקניות ביג וקבוצת פוקס.

במכתבו לראשי הוועדים הדגיש יו"ר ההסתדרות כי המהלך הסמלי של עצירת המשק לא ישבש את סדר החיים התקין של אזרחי ישראל. בהתאם לבקשתו, השתתפות עובדים בפעולות ההזדהות, תהיה ללא פגיעה במתן השירות במערכת הציבורית.

"כחברה חפצת חיים, לא נוכל להמשיך בשגרת חיינו כש-136 אחינו ואחיותינו, בהם נשים, גברים וטף, שבויים בידי המרצחים השפלים. השבת החטופים היא חובה לאומית ומוסרית שנחוצה לתהליך הריפוי של מדינת ישראל".

יו"ר ההסתדרות בר-דוד פירט במכתבו את הפעילויות המרכזיות שמתוכננות ביום זה, בהן צעדות עובדים לכיכר החטופים בת"א ועצרת הזדהות בכיכר ספרא בירושלים, תוך דגש על כך שלא תהיה פגיעה במתן השירות לאזרח.

בהתאם להנחיות אלה, משרדי ממשלה וגופי הסמך, הרשויות המקומיות, התאגידים העירוניים, סניפי הביטוח הלאומי ושירות התעסוקה, ויתר מקומות העבודה בשירות הציבורי אשר מעניקים שירות ישיר לאזרח, הן בקבלת קהל והן במענה טלפוני, ייערכו מראש על מנת לאפשר את המשך מתן השירות גם בזמן פעילות ההזדהות.

כמו כן, פעילות הטיסות המתוכננת במדינת ישראל תתקיים כסדרה וכל ההמראות והנחיתות בנתב"ג יצאו ויגיעו במועדן. רשות שדות התעופה תאפשר לעובדי מנהלה שלא מועסקים במתן שירות לטסים, להשתתף בפעולות הזדהות יזומות ומתוכננות מראש.

גם האוטובוסים והרכבות יפעלו במתכונת רגילה ולא יהיו שיבושים בתחבורה הציבורית. בשעה 11:00 הנהגים והנהגות באוטובוסים וברכבות הנוסעים יוכלו להביע הזדהות באמצעות צפירה למשך 100 שניות. גם נהגי רכבים פרטיים מוזמנים להצטרף לנהגי התחבורה הציבורית ולצפור לאות הזדהות בשעה 11:00.

כמו כן, בתי החולים וקופות החולים ימשיכו להעניק שירותים רפואיים באופן מלא. העובדות והעובדים במערכת הבריאות שעושים לילות כימים בחירום כבשגרה, יוכלו לקיים עצרות הזדהות בזמן העבודה ללא פגיעה בפעילות השוטפת ומבלי שהדבר יפגע בשירותים שניתנים לציבור המטופלים.

מבחני נהיגה מעשיים (טסטים) יערכו כסדרם.

תומכות החינוך (הסייעות) בגני הילדים ובחינוך המיוחד יעבדו כרגיל.

תגובה אחת ל: "השבתה של 100 דקות הזדהות: מי ישבות ומי יפעל כרגיל?"

  1. מיותר לחלוטין,לא יועיל בכלום,מה שיועיל זה קריאת תהילים!!!! לא השבתה פראית.

כתיבת תגובה