התושבים חוששים: הקירוי מעל ז'בוטינסקי לא יבוצע

הקמת קירוי מעל רחוב ז'בוטינסקי בבני ברק שיאפשר טלטול לפי כל הדעות לתושבים החוצים את הרחוב בשבת – בסכנת דחייה • זאת בעקבות הודעת נת"ע על אי עמידתה בהסכמי הפיתוח עם העירייה

רחוב זבוטינסקי | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

תושבי פרדס כץ וקרית הרצוג מודאגים: לאחר שהובטח להם ע"י ראשי העיר בהווה ובעבר, אברהם רובינשטיין וחנוך זייברט – כמו גם ע"י מי שעמד מאחורי הקלעים של המהלך, משה מלאכי נציג 'עץ' – לבצע קירוי של קטע ברחוב ז'בוטינסקי סמוך לרחוב אהרונוביץ (השומר), אולם בעקבות הודעת נת"ע שלא תכבד את הסכמי הפיתוח עם עיריית בני ברק – חוששים התושבים כי הקירוי שיאפשר טלטול בשבת לכל הדעות להולכי הרגל, לא יבוצע.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

250/200 סייד בר + קובייה

התושבים פנו במכתב לראש העיר, אברהם רובינשטיין והזכירו את התחייבות העירייה מלפני שנה ומחצה לבצע את הקירוי, כמו גם את הבעייתיות שבטלטול לפי חלק מהפוסקים. "כידוע מרן החזו"א חשש לזה שרח' ז'בוטינסקי הוא רה"ר מחמת שמשמש לס"ר וכן משמש כדרך מעיר לעיר, וכן הורו מרן הגר"נ קרליץ שליט"א ומרן הגר"ש וואזנר זצ"ל להחמיר ולא לטלטל ברח' הנ"ל, וע"כ נבנה כבר לפני כ-30 שנה גשר ברח' שבטי ישראל העובר מעל הכביש הנ"ל".

בהמשך מכתבם מציינים התושבים כי ההתרדות של שכונות פרדס כץ וקרית הרצוג מהווה סיבה טובה שלא להסתפק בגשר בן 30 השנים, ולבנות קירוי מיוחד שישמש לפרסומות בכל ימות השנה, ויאפשר מעבר לכל השיטות. "כבר לפני מעל חמש עשרה שנה תוכנן שיבנה גשר ברח' השומר אלא שמחמת התנגדות הרכבת הקלה הדבר נדחה ונדחה עד לסיום בנייתה של הרכבת הקלה", ציינו התושבים.

המכתב מפרט דיון הלכתי בנושא, וכותביו מציינים כי פני כשנתיים פנו תושבי השכונה לראשי העיר "ובראשם הרב חנוך זייברט והרב אברהם רובינשטיין אשר הביעו את רצונם העז לעזור ולסייע בעניין, ואמרו שמקווים שתוך מספר חודשים דבר זה יסודר".

אולם מתברר כי תכניות לחוד ומעשים לחוד: "לפני כחצי שנה פנו לגורמים הנ"ל לשמוע היכן הדבר עומד ונאמר שעובדים ע"ז ככל יכולתם אלא שיש חסמים שונים שמעכבים זאת זאת לאחר שחברת נ.ת.ע מעכבת כל התקדמות בעניין ומקווים שהדבר יתקדם במהרה".

בסיום מכתבם מביעים התושבים חשש כי לאור ההתפחויות מול חברת נת"ע – הקירוי יידחה עוד ואין מנוס מלבצעו עתה ממש. "אלא שכעת הודיעו חברת נת"ע כי הם מקפיאים כל העבודות בעיר בני ברק ומשכך דורשים תושבי השכונה מראשי העיר לקדם בזריזות את הקירוי", חתמו התושבים את בקשתם.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה