התחלות הבנייה למרלו"גים עברו את התחלות הבנייה למשרדים

שיא בהתחלות בנייה לתעשייה ואחסנה: התחלות הבנייה למרלו"גים המיועדים לתעשייה ואחסנה עברו את התחלות הבנייה למשרדים | למרות המלחמה, המשבר בענף הבנייה והמחסור בפועלים: ב-2023 החלו להבנות למעלה מ 1.3 מיליון מ"ר של מבנים המיועדים לתעשייה ואחסנה

מרלו"ג האומן 18, אשדוד | הדמיה: Y סטודיו

בשנת 2023 נרשם שיא חדש בהתחלות בנייה של שטחי תעשייה ואחסנה בישראל וסה"כ החלו להבנות למעלה מ 1.3 מיליון מ"ר של מבנים המיועדים לתעשייה ואחסנה. כך עולה מניתוח נתוני הלמ"ס שביצעו בחברת אתגר נדל"ן. למרות המלחמה, המשבר בענף הבנייה והמחסור בפועלים, נרשם גידול של כ- 3% בהתחלות הבנייה ביחס לשנת 2022.

עוד עולה מהנתונים כי בשנתיים האחרונות, נרשמה מגמה חדשה והתחלות הבנייה של שטחי תעשייה ואחסנה עולים על התחלות הבנייה של מבני משרדים.

כאשר בוחנים את התחלות הבנייה של שטחי תעשייה ומרלו"גים לפי ערים, קריית גת ממוקמת במקום הראשונה ( ככל הנראה מהרחבת מפעל אינטל בעיר ) ואחריה מדורגות בהתאמה, פתח תקוה, ואשדוד.

במקום הרביעי מדורגת אור יהודה, ואחריה פארק תעשיות עמק חפר, מפעלי העמק יזרעאל, בית שמש, נתניה, גלאון וקריית התעופה.

ד"ר חיים גולובנציץ מנכ"ל חברת אתגר נדל"ן מציין כי העלייה בהתחלות הבנייה בייעוד של תעשייה ואחסנה נובעת ברובה מהעלייה בבניית מרלוג"ים זאת לאור הביקושים שהולכים ועולים למבנים אלו כפועל יוצא מהעלייה המשמעותית בהיקף הקניות המקוונות והפתיחה של השוק הישראלי ליבוא מקביל.

לצד החברות הגדולות שבונות וצורכות שטחי אחסון ענקיים, בשנים האחרונות נבנים מרלו"גים המציעים שטחי אחסון קטנים יותר של 300 – 500 מ"ר המוצעים למכירה ליבואנים קטנים ובינוניים וסוחרים הזקוקים לשטחי אחסון שמותאמים להיקף הפעילות שלהם.

אשדוד, כעיר נמל, מהווה מיקום מועדף לבניית מרלו"גים לצד ערים ואיזורי תעשייה הקרובים לשערי הכניסה והיציאה מישראל.

חברת אתגר נדל"ן  (באמצעות חברת בריזה ובשת"פ עם קרן האקוויטי ספיר של חברת רובי קפיטל) בונה כיום את "האומן 18" מרלו"ג חדש בעורף נמל אשדוד.

כתיבת תגובה