חריש מובילה בתשואה בקרב ערי צפון השרון: 3.24%

מבדיקה של לשכת שמאי המקרקעין עולה כי המחיר הממוצע לדירה חדשה בחריש עומד על כ-1.07 מיליון שקל – נמוך ביותר ממיליון שקל לעומת נתניה • במקום השני פרדס חנה עם תשואה של 3.12%. נתניה במקום האחרון עם תשואה ממוצעת של 2.58%

שכונת בצוותא של שפיר בחריש | הדמיה: viewpoint

הדירות בעיר החדשה חריש מייצרות את התשואה הגבוהה ביותר מבין הערים בצפון השרון – כך עולה מבדיקת לשכת שמאי המקרקעין, על בסיס נתוני רשות המסים. המחיר הממוצע לדירה חדשה בחריש עומד על 1.07 מיליון שקל והשכירות החודשית הממוצעת לדירה כזו היא כ-2,900 שקל. המשמעות היא שהתשואה לדירה חדשה בחריש עומדת על כ-3.24%.

פרדס חנה כרכור, יישוב הסמוך לחריש, מייצג תשואה נמוכה יותר ומחייב סכום רכישה גבוה יותר בכ-500 אלף שקל. על פי בדיקת לשכת שמאי מקרקעין, התשואה ממוצעת לדירה חדשה בפרדס חנה כרכור עומדת על 3.12%, כאשר מחיר ממוצע לדירה חדשה הינו 1.595 מיליון שקל והשכירות החודשית הממוצעת היא כ-4,154 שקל.

Box

במקום השלישי ממוקמת העיר חדרה עם תשואה ממוצעת של 2.75% עבור דירה חדשה שנרכשה בעיר. המחיר הממוצע לדירה חדשה בעיר עומד על 1.46 מיליון שקל והשכירות היא כ-3,363 שקל.

באור עקיבא התשואה נמוכה יותר ועומדת על כ-2.68%. המחיר הממוצע לדירה חדשה בעיר עומד על 1.65 מיליון שקל והשכירות הינה כ-3,700 שקל. יש לציין כי מדובר בתשואה שמתייחסת לדירות בחלקים הישנים יותר של אור עקיבא, כיוון ואין עדיין נתוני שכירות לדירות חדשות באור ים, השכונה החדשה בעיר.

Inner

פער של יותר ממיליון שקל בין חריש לנתניה

עירמחיר דירה חדשה
(מיליון שקל)
שכירות
(שקלים)
חריש1.072,900
פרדס חנה כרכור1.64,154
חדרה1.463,363
אור עקיבא1.653,700
נתניה2.45,195

* על בסיס נתוני רשות המסים

בנתניה התשואה לדירה היא הנמוכה ביותר מבין ערי השרון ועומדת על כ-2.58%. אמנם השכירות החודשית הממוצעת לדירה בעיר היא כ-5,195 שקל, אולם מחיר דירה חדשה ממוצעת עומד על 2.416 מיליון שקל. נוסף בשל מחיר הדירה הגבוה יש להביא הון עצמי גבוה יותר כדי לרכוש דירה המניבה תשואה זו.

לדברי יו"ר לשכת שמאי מקרקעין, חיים מסילתי, "ברכישת דירות יש לבחון מספר פרמטרים כדי לבדוק את התשואה האפקטיבית לנכס. בין היתר, מחיר הדירה והשכירות שהיא יכולה להניב, אולם יש לקחת בחשבון גם את פוטנציאל ההשבחה של הנכס. בשנים האחרונות הממשלה פעלה להגדלת היצע הדיור בישראל באמצעות תכנון של שכונות גדולות במקומות בהם למדינה יש מלאי גדול של קרקעות.

"מבחינת הזוגות הצעירים מדובר במקרים רבים בהזדמנות כי בשכונות בתחילת דרכן מחירי הדירות נוחים יותר וערכן עולה ככל שהשכונה מתאכלסת ומושכת אוכלוסייה חזקה יותר. בראייה קדימה, סביר להניח כי חריש תמשיך לככב ברשימת הערים הצומחות זאת לאור ההבטחות הממשלתיות להגיע שם ל-100 אלף תושבים".

טלי כהן, סמנכ"לית שיווק ומכירות בשפיר הנדסה, הבונה את שכונת בצוותא בחריש, מספרת כי "בעוד 5 שנים נראה את התגשמות ההבטחות הממשלתיות לגבי עיר העתיד חריש. שכונות רבות כבר יאוכלסו, קהילות ייווצרו, מרכז העסקים יחל לפעול ונראה עיר חדשה בישראל שהופכת לחזקה ומשמעותית כמו מודיעין של היום. נקודת הפתיחה של חריש טובה יותר לעומת מודיעין ולכן ההתקדמות וההתפתחות של העיר תהיה מהירה יותר ממודיעין".

Inner

כתיבת תגובה