ייעוץ עסקי – איך מבריאים עסק במשבר

FREEPIK

מאת : ירון לוי

לא מעטים הם עסקים בישראל שעוברים תקופות של דשדוש וקושי, ולעיתים גם מגיעים לכדי משבר. דברים אלו נכונים במיוחד לגבי השנים הראשונות של פעילות העסק, אולם תקופות של קושי ואפילו משבר בהחלט מתקיימות גם בעסקים ותיקים יותר. בשורות הבאות נבחן מה ניתן לעשות כדי להבריא עסק כזה.

250/200 סייד בר + קובייה

יש לציין כי במצבים כאלו, לעיתים בעל עסק נוטה להתייאש מניסיונותיו להביא לשיפור, וממילא גם לא תמיד מבין את מכלול הגורמים שהביאו להיווצרות המשבר. לכן הוא מתחיל לשקול אפשרויות אחרות כמו מכירה של העסק ואפילו פתיחת הליכי פשיטת רגל. יחד עם זאת, כפי שנראה במאמר הבא, יועץ עסקי מיומן ובעל מומחיות בהבראת עסקים בהחלט יכול לתרום לשיקום העסק על ידי תהליך מסודר ומקצועי.

בדיקת עומק של העסק

הדבר הראשון שיבצע היועץ העסקי הוא בדיקה מקיפה של כל הנעשה בעסק. למעשה בדיקה שכזאת מבוצעת בכל תהליך ייעוץ עסקי ובכל עסק באשר הוא, שכן הפעולות המתבקשות לשיפור משתנות בין עסקים בהתאם למאפייני פעילותם, מצב השוק בו הם פועלים, הבעיות המיוחדות שלהם וכדומה.

על פניו גם בעל העסק מכיר היטב את המצב בתחומי הפעילות השונים, ולפיכך יכול להחליט בעצמו על הצעדים הנדרשים לפתרון. יחד עם זאת, הנתונים בשטח מראים שהעסק מצוי במשבר, ולפיכך הידע, ההבנה והצעדים שהתבצעו לא הביאו לתוצאות המקוות עד כה. למעשה, בחלק גדול מעסקים המגיעים לכדי משבר הבעלים אינם יודעים לשים באופן מדויק את האצבע על הגורמים העומדים מאחורי המשבר, למשל בגלל התקבעות על דפוסי עבודה מסוימים, בגלל שאין מספיק רקע כלכלי, בגלל שאינם מצליחים להסתכל בצורה אובייקטיבית על העסק היקר לליבם, סובלים מנקודות עיוורות וכן הלאה.

אם כן, יועץ עסקי הוא הדמות הנכונה שיש לפנות אליה, מאחר שבעל העסק אינו מסוגל להבריא מהמשבר בעצמו. היועץ העסקי חייב להיות אדם בעל השכלה כלכלית אקדמית הולמת, בגרות ובשלות אישית, היכרות מצוינת עם המשק ובעיקר עם הענף הספציפי בו פועל העסק, וכן ניסיון רב בתהליכי הבראה של עסקים.

הייעוץ העסקי יתחיל בסקירה מעמיקה של העסק ויספק תמונה מובנת, אובייקטיבית, מהימנה ומקצועית המתייחסת להיבטים פיננסיים, ניהוליים, שיווקיים ונוספים. בתוך כך הוא מתייחס כמובן לנקודות התורפה ולבעיות שמאחורי המשבר, לצד מנועי צמיחה אפשריים ונכסים עומדים לרשות העסק, כאשר דגש מרכזי נוסף על הפן הפיננסי. בין היתר נבחן מצב תזרים המזומנים, הדוחות של רואה החשבון, התקורות והוצאות התפעול, תמחור מוצרים, מבנה הנכסים ועוד.

במידת הצורך היועץ העסקי גם יבנה בעצמו דוחות כלכליים מובנים וברורים לבעל העסק, אשר משקפים את המצב בזמן אמת ובדרך רלוונטית לקבלת החלטות ולפעילות השוטפת. יש להדגיש כי הסתמכות יתר על דוחות של רואה החשבון הן טעות נפוצה בעסקים, אשר לא פעם מובילה לאי הבנת המצב הפיננסי לאשורו, ולקבלת החלטות שגויות. כאמור, היועץ העסקי יבנה במידת הצורך דוחות כלכליים משלו ויסביר את הנתונים לבעל העסק בגובה העיניים, לצד מתן הנחיות להקפדה על התנהלות פיננסית נכונה באמצעות כלים אשר ילוו את העסק מכאן והלאה.

מעבר לכך, הבדיקה שמבצע היועץ העסקי עוסקת בשורה ארוכה של היבטים נוספים, למשל במערך המכירות והשיווק של העסק, מערך הגבייה שלו, כלים ניהוליים המשמשים את בעל העסק, מה קורה בשוק, תפוקת העובדים על המשרות השונות, ההתנהלות השוטפת ומידת היעילות, המבנה הארגוני, מה שעושים המתחרים וכדומה. כל הבדיקה המקדימה נעשית בשיתוף פעולה מלא עם בעל העסק תוך מתן הסברים ברורים ומפורטים על הממצאים, המסקנות, התובנות וההמלצות, על מנת שתהיה לו תמונה מלאה לגבי הדברים שיש לבצע בהמשך.

פעולות הבראה מתבקשות 

לאור הממצאים שהתקבלו מהבדיקה המקדימה, לרבות הנכסים החיוביים והפוטנציאל, ומצד שני הקשיים והבעיות, אפשר להמשיך אל פתרונות נכונים, מקצועיים וריאליים. מדובר בפתרונות המבוססים על תוכנית עסקית רצינית, יסודית וסדורה, המתווה את הצעדים הנדרשים ואת דרכי היישום באופן בטוח והדרגתי. בעיקרון התוכנית מכוונת למשני צדדים עיקריים: הצעד הראשון בייעוץ עסקי הוא הגדלה של הרווחיות ולעיתים גם הגדלה של המחזור, והצד השני הוא לייצב את העסק מבחינה פיננסית תוך הקטנה של ההוצאות והחובות.

כך למשל, אחד הצעדים הנדרשים להשגת שקט תזרימי הוא להזרים הון באמצעות משקיעים, שותפים או הלוואה מהבנק, כאשר היועץ העסקי מסייע בפנייה אל הגורמים הרלוונטיים עם תוכנית עסקית מתאימה. צעד נוסף שעשוי להידרש ואינו כרוך בעלויות משמעותיות, הינו תמחור מחודש של מוצרים ושירותים בעסק. זאת מכיוון שפעמים רבות עסקים נכנסים למשבר עקב תמחור שגוי שמביא לרווחיות נמוכה מהאפשרי ואפילו להפסדים במשך שנים. התמחור המחודש שמבצע היועץ העסקי מבוסס על שורה ארוכה של משתנים ונתונים.

עוד צעד חשוב בדרך לשיפור רווחיות הוא עבודה על מערך השיווק והמכירות, אשר פעמים רבות בעסקים במשבר לא הגיע לכדי מיצוי הפוטנציאל עקב כישורים שיווקיים שאינם מספיק טובים, או עקב  טעויות במערך ותהליכי המכירה המובילות לאיבוד מיותר של לקוחות. היועץ העסקי יספק הדרכה ויעוץ בנושאים האלו וגם יבחן את השימוש הקיים באפיקי מדיה ושיווק שונים. במידת הצורך יומלץ על בחירה וחיזוק של אפיקים מתאימים, החל בשיתופי פעולה עסקיים ונטוורקינג, ועד למדיה דיגיטלית על הפלטפורמות השונות.

כאמור, לצד פעולות המכוונות להגדלה של הרווחיות ואף של המחזור, יש לעבוד גם על הצד השני של התייעלות והקטנה של הוצאות. התוכנית העסקית עשויה להביא כמה צעדים כגון העברת חלק מהשירותים בעסק למיקור חוץ, צמצום של משרות מסוימות ממשרה מלאה לחלקית, כניסה למשא ומתן מחודש עם ספקים או עבודה עם ספקים חדשים, יבוא עצמי של רכיבים ומוצרים, ויתור על מוצרים מסוימים שאינם מספיק רווחיים, הקטנה של התקורות כמו הוצאות על חשמל, שכירות וכן הלאה.

היועץ העסקי גם יפעל בדרכים נוספות לייצוב המצב הפיננסי, למשל אם ישנה אפשרות לסגירה של הלוואות או למחזור של הלוואות לא טובות, הזרמת הון לעסק וכדומה. כל זאת לצד מתן כלי ניהול אפקטיביים התורמים לייעול ההתנהלות השוטפת ולשיפור האווירה בעסק בכלל.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה