ירושלים: טופס היעדר חובות, מעכשיו רק דרך האינטרנט

בכל עסקת רישום מקרקעין נדרש מבקש רישום העסקה להמציא, בין יתר המסמכים הנדרשים, אישור מהרשות המקומית בדבר היעדר חובות • ירושלמים, שימו לב: מעתה יש להגיש בקשה לתעודת היעדר חובות רק באמצעות טופס מקוון באתר העירייה

מתחם פינוי בינוי בגילה, ירושלים | הדמיה: אוקא אדריכלים (אילוסטרציה)

בימים אלה השיקו עיריית ירושלים והרשות לרישום והסדר זכויות מקרקעין במשרד המשפטים ממשק ממוחשב חדש לבדיקת היעדר חובות לעירייה, במסגרת רישום עסקאות במקרקעין. יודגש כי בכל עסקת רישום מקרקעין נדרש מבקש רישום העסקה להמציא, בין יתר המסמכים הנדרשים, אישור מהרשות המקומית בדבר היעדר חובות.

השקת הממשק החדש היא חלק מתהליך הפחתת הבירוקרטיה והמהפכה הדיגיטלית העוברת על ירושלים. הוא משפר את השירות לתושב, שאינו נדרש עוד להגיע למשרדי העירייה לצורך קבלת האישור, ולא נדרש להגיש את האישור המקורי ללשכת רישום המקרקעין. בהתאם לכך, הממשק גם מקצר את משך הזמן בטיפול בבקשה לרישום עסקה והאישורים יועברו באמצעותו ע”י העירייה לטאבו במשרד המשפטים, כך שמהימנות האישור שניתן אינה מוטלת בספק שכן הוא מתקבל ישירות מהעירייה.

תושב המבקש מהעירייה תעודה לרשם המקרקעין יפנה לאתר האינטרנט העירוני בכתובת, בו ימלא ימלא טופס בקשה מקוון ויצרף מסמכים נדרשים.

בגמר הטיפול בתעודה תישלח הודעת SMS לתושב, והתעודה תועבר אוטומטית לרשות לזכויות מקרקעין. בנוסף, תישלח לתושב הודעה במייל המאשרת כי תעודת היעדר החובות נשלחה לרשם המקרקעין.

עם זאת, חשוב לציין כי מעתה יש להגיש בקשה לתעודת היעדר חובות רק באמצעות טופס מקוון באתר העירייה.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: “הממשק החדש יקל באופן משמעותי על תושבי ירושלים, יקצר את זמן הטיפול בבקשותיהם ויביא למהפך בשירות לתושב בתחום זה. אני מאמין ששיתוף הפעולה בין העירייה לרשות לרישום והסדר זכויות מקרקעין יוליד שיתופי פעולה נוספים, על מנת לשפר את השירות לתושב”.

עו”ד שלומי הייזלר, מנהל הרשות לרישום והסדר זכויות מקרקעין: “אנחנו שמחים על הצטרפותה של עיריית ירושלים למהפכה המקוונת של הרשות לרישום והסדר זכויות מקרקעין.

Inner article

“אנו מאמינים ששיתוף הפעולה המצוין עם עיריית ירושלים והפעלת הממשק יביאו לשיפור משמעותי של השירות לתושבי העיר, שעתה ייחסך מהם הצורך להגיע למשרדי העיריה ולמשרדי לשכת רישום המקרקעין לצורך הגשת אישור העירייה לרישום העסקה. אני מאמין ששיתוף הפעולה הפורה בין הרשות לעיריית ירושלים יביא לבשורות משמעותיות נוספות אף בעתיד”.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה