כך תשתלב ישראל ברפורמה הכלכלית הגדולה של איטליה

שרת הכלכלה והתעשייה נפגשה עם השר לפיתוח כלכלי של איטליה, גַ’נְקַרְלוֹ ג’וֹרְגֵ’טִי | על הפרק: חיזוק קשרי המסחר והשתלבות חברות ישראליות ברפורמות הכלכליות המשמעותיות באיטליה בדגש על מרכיבי הכלכלה המעגלית והקיימות הסביבתית | עוד שיתופי פעולה פוטנציאליים: בתחום הביוגז, המימן, התקשורת, התעשייה המתקדמת, סייבר ועוד

אגמים ברכס הרי הדולומיטים, צפון איטליה | צילום: מאור קינסבורסקי, פלאש 90

שרת הכלכלה והתעשייה אורנה ברביבאי, נפגשה עם מקבילה האיטלקי, השר לפיתוח כלכלי של איטליה, גַ’נְקַרְלוֹ ג’וֹרְגֵ’טִי (Giancarlo Giorgetti). השניים דנו, בין השאר, ברפורמה הכלכלית, מהגדולות בתולדות איטליה (PNRR), שנהנית מתמיכות האיחוד האירופי בהיקף של כ-200 מיליארד אירו, ונועדה לקדם טרנספורמציה דיגיטלית נרחבת בארץ המגף, כמו גם השקעה עצומה בתשתיות תקשורת לאומיות. השרים דנו בדרכים לשילוב חברות ישראליות ברפורמה, בדגש על מרכיבי הכלכלה המעגלית והקיימות הסביבתית.

כן דנו השרים בשיתופי פעולה פוטנציאליים בתחום הביוגז, המימן, התקשורת, קידום עסקים קטנים ובינוניים, הטמעת יכולות בתחום התעשייה המתקדמת, סייבר, שילוב בין ייצור אנרגיה סולארית וחקלאות מתקדמת וכיו”ב.

250/200 סייד בר + קובייה

אוהד כהן, מנהל מינהל סחר חוץ: “לישראל ותעשייתה המתקדמת יש מוניטין חיובי מאוד באיטליה. הידע והיכולות של החברות הישראליות, כמו גם עבודת הקידום והפיתוח העסקי בהובלת מינהל סחר חוץ והנספחות הכלכלית של המשרד במילאנו, הובילו להצלחות רבות ועניין רב מצד הממשל האיטלקי לראות השתלבות נרחבת יותר מצד חברות ישראליות בשוק האיטלקי. אנו נפעל במטרה לשלב חברות ישראליות בתהליכי הטרנספורמציה הדיגיטלית של איטליה ונדאג לחבר בין החברות הישראליות הרלוונטיות לבין הגופים והחברות האיטלקיות שזכו ויזכו להוביל את הפרויקטים במסגרת תכנית הרפורמה הממשלתית הנרחבת באיטליה.

במינהל סחר חוץ שבמשרד הכלכלה והתעשייה מציינים כי הסחר בין ישראל לאיטליה גדל דרמטית בשנת 2021 ורשם גידול של 63% ביצוא ו-24% ביבוא. התחומים שחוו את העלייה הגדולה ביותר ביצוא הינם מוצרי תחבורה, עם עלייה של כ-309 מיליון דולרים בסגמנט זה. גם יצוא הגומי והפלסטיק רשמו עלייה גדולה (כ-66 מיליון דולר) וכן היצוא של מיכון חשמלי ומכונות שונות, שרשם עלייה בהיקף דומה גם כן. בשורה התחתונה, נאמד היצוא הישראלי לאיטליה (סחורות ושירותים) בכ-1.6 מיליארד דולרים, בעוד שהיבוא לישראל מאיטליה נאמד בכ-3.5 מיליארדי דולרים.

Inner article

שרת הכלכלה אורנה ברביבאי, אמרה, “נפעל לשילוב חברות ישראליות ברפורמה הכלכלית הגדולה שעוברת איטליה ונבחן את הדרכים לחיזוק שיתופי הפעולה המסחריים, הכלכליים והטכנולוגיים בין המדינות”.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה