כמובטח: מטוסי ‘ישראייר’ יפסיקו את הטיסות בשבת

רכישת החברה ע”י רמי לוי ושלום חיים מחלחלת לתוצאות מעשיות: הטיסות לאילת יועברו לערב שבת ולמוצאה • גם סאן דור הפסיקה את טיסותיה בשבת, וכן טיסות חכורות של חברות נוספות • היחידה שטרם שומרת שבת בישראל: ארקיע

מטוס השלום של ישראייר |צילום: יח"צ

עידן חדש מפציע בשמי התעופה בישראל: רק לפני ארבעה חודשים נרכשה ‘ישראייר’ על ידי רמי לוי (בשותפות עם איש העסקים שלום חיים מנכ”ל ‘טעמן’) – כאשר לוי, שהצהיר על כוונותיו להפסיק את טיסות החברה בימי השבת, מיישם את ההצהרה בפועל. טיסות החברה לא יופעלו באופן רשמי בשבת (לאחר שגם כל התקופה האחרונה בטיסות החילוץ מפרנפקורט שמה החברה את השבת בראש מעייניה והמטוסים שלה באופן טכני לא ביצעו טיסות) וגם הטיסות לאילת יתבצעו בערב שבת ובמוצ”ש.

כזכור, מניות השליטה עברו לידי החברה הבורסאית בי-ג’י-איי של רמי לוי ושלום חיים (51 אחוזים), וכן לידי רמי לוי עצמו (24 אחוזים). יתרת 25 האחוזים ממניות ‘ישראייר’ נותרו בידי נאמן אי-די-בי. שווי ‘ישראייר’ שהשתקף מהרכישה – עמד על כ-180 מיליון שקל.

250/200 סייד בר + קובייה

נציין, כי בריאיון מיוחד לאליעזר שולמן בעיתון ‘משפחה’ בחג הפסח האחרון אמר רמי לוי: “חיים שלום ואנוכי שומרים שבת וכשרות. זהו הבסיס שמחבר בינינו. הודענו לא אחת שהחברה לא תפעל בשבת. בחודשים האחרונים זה גם מה שקרה בפועל. השבת, מבחינתנו, היא ערך עליון, שאנחנו לא יכולים ולא רוצים לוותר עליו. הקניונים שלי סגורים בשבת. כל השוכרים מחויבים לעניין הזה. אפילו כשאני משכיר את הנכסים שלי באזור התעשייה עטרות לבעלי עסקים ערבים, אני מחתים אותם מראש שאין שם עבודה בשבת. במקרה של ‘ישראייר’, זה לא יהיה שונה מבחינתנו”.

נציין כי גם רכישת אל על – שמלכתחילה לא טסה בשבת – ע”י כנפי נשרים של אלי רוזנברג, הובילה לסיום טיסות סאן דור ולהפסקת החכרת מטוסי החברה לחברות אחרות שמטיסות את מטוסיה בשבת.

Inner article

“לכל עם יש יום המנוחה שלו. בדיוק כמו שלנוצרים ולמוסלמים יש יום מנוחה קבוע, אני סבור שגם לטייסים של ‘ישראייר’ מגיע יום מנוחה שבועי. אין סיבה שהם יעבדו גם בשבת”, אמר רמי לוי בריאיון.

בימים אלה ‘ארקיע’ נותרה החברה הישראלית האחרונה שמבצעת טיסות תוך חילול שבת.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה