לקראת הטיסות לאילת: נמל התעופה בחיפה ייסגר לשיפוצים

לקראת תחילת הטיסות הבינ"ל והטיסות לאילת משדה התעופה בחיפה: רשות שדות התעופה תשלים את שיפוץ המסלולים בהתאם לדרישות הבינלאומיות | נמל התעופה ייסגר לפעילות החל מסוף מאי, לחודש וחצי, במטרה לאפשר את ריבוד מסלולי הנחיתה וההמראה בהתאם לדרישות התעופה של הגופים הבינ"ל | המטרה: הפיכת השדה גם לטיסות בינ"ל

נמל התעופה חיפה | צילום: רשות שדות התעופה

רשות שדות התעופה משלימה בימים אלה את ההכנות להחזרתו של נמל התעופה בחיפה לשדה המאפשר טיסות בינ"ל וטיסות מצפון הארץ לאילת. במסגרת זו, ועל מנת לעמוד בדרישות התעופה של הגופים הבינ"ל, נמל התעופה יסגר לפעילות החל מסוף מאי, לחודש וחצי. זאת במטרה לאפשר את ריבוד מסלולי הנחיתה וההמראה. ברשות שדות התעופה אומרים כי העבודות יתנהלו במהירות האפשרית על מנת לאפשר את תחילת הפעילות הבינ"ל  והטיסות מחיפה לאילת בסוף חודש יולי.

כאמור, במהלך הקיץ הקרוב, אמורה להתחיל לפעול בנמל התעופה חיפה חברת תעופה ישראלית חדשה: אייר חיפה. זאת לאחר שהשרה רגב העניקה לפני מספר חודשים רישיון הפעלה לאייר חיפה. הרישיון מאפשר לה להפעיל טיסות מסחריות משדה התעופה בחיפה ליעדים קרובים באירופה ובאגן הים התיכון כמו יוון וטורקיה.

כמו כן, בכוונת החברה להפעיל קו טיסות מחיפה לנמל רמון שליד אילת. יצויין כי כיום חל מחסור בטיסות ממרכז הארץ לאילת, והפעילות אמורה לסייע בהיקף הטיסות.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, תא"ל (במיל') מירי רגב: "אנו שמחים על השלמת ההכנות של רש"ת לקראת שדרוגו של נמל התעופה בחיפה. מגיע גם לתושבי צפון הארץ ליהנות ממגוון טיסות, מבלי שיצטרכו להגיע לנתב"ג".

במסגרת פעילות ריבוד המסלולים, הפעילות הקיימת כיום בנמל התעופה חיפה תועבר, למשך חודש וחצי, לשדות תעופה ומנחתים אחרים.

כתיבת תגובה