מהיום: העברת בעלות רכב שנמכר לסוחר גם מהמחשב ומהמובייל

החל מהיום, משרד התחבורה יאפשר להעביר בעלות על רכב באמצעות הטלפון הנייד | המשמעות: כל בעל רכב, רוכש רכב או סוחר, יוכלו לבצע עסקאות יד שנייה מהיישומון, ללא צורך בהמתנה להעברת בעלות בדואר | הקלה תירשם גם בסניפי הדואר: כמיליון עסקאות רכב יד שניה מתבצעות מדי שנה

מגרש רכב יד שניה. אילוסטרציה | צילומסך: מתוך יוטיוב

מוכרים את הרכב לסוחר? מהיום, העברת בעלות על הרכב שנמכר מאדם פרטי לחברה העוסקת בהשכרה ומכירת רכב (סוחר רכב), גם באזור העסקי ממשלתי. שירות זה מצטרף להעברת הבעלות המקוונת בין כלי רכב בבעלות פרטית, הפועל מזה שנתיים באזור האישי ממשלתי. באוגוסט יורחב השירות המקוון גם להעברת בעלות בכיוון ההפוך- מסוחר לאדם פרטי.

מדובר בשירות חדש שיקל משמעותית על כל מי שמבצע עסקאות “טרייד-אין”, ומוכר את רכבו הפרטי לסוחר מכוניות. השירות החדש יאפשר לבצע העברת בעלות באמצעות האזור העסקי הממשלתי, 24 שעות ביממה, ויחסוך למוכר ולקונה את הצורך להגיע לסניפי הדואר. מדובר בשירות ראשון מסוגו באזור העסקי ממשלתי, המנגיש את שירותי הממשלה וחוסך לציבור זמן וביורוקרטיה מיותרת.

שירותי משרד התחבורה באזור העסקי הממשלתי יקל על סוחרי הרכב לנהל את צי הרכב שברשותם. במסגרת זאת, יוכלו החברות לעקוב אחר כל כלי הרכב שברשותם, לשלם את האגרות לחידוש רישיונותיהם ולהדפיס את רישיונות הרכבים ופרטיהם המלאים.

העברת הבעלות המקוונת מחייבת את הגורם המורשה מטעם החברה (הקונה) להירשם לאזור העסקי הממשלתי, ואת האדם הפרטי (המוכר) לאשר את העסקה באזור האישי הממשלתי. מטעמי בטיחות, ללא אישור שני הצדדים, בתוך שעה מתחילת ביצוע העסקה, היא תבוטל. בסיום ההליך, המערכת מנפיקה את רישיון הרכב החדש באמצעות קובץ PDF לסוחר הרכב, והבעלות החדשה מעודכנת באופן מיידי במאגר כלי הרכב של משרד התחבורה.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה