מול שיבושי הג'י פי אס: פיתוח ייחודי לנוסעי התחבורה הציבורית

פיתוח ייחודי של מוביט ופנגו בשיתוף משרד התחבורה יאפשר להתמודד עם שיבושי GPS בתחבורה הציבורית | בשלב הראשון, ניתן יהיה לשלם בתחבורה הציבורית, באמצעות אפליקציית התשלום של חברות מוביט ופנגו | הפתרון גובש יחד עם משרד התחבורה ובימים הקרובים גם חברת הופאון תצטרף לחברות המאפשרות זאת

מסילות הרכבת באיילון | הדמיה: רכבת ישראל

מוביט ופנגו מודיעות הבוקר (ראשון) על פתרון לשיבושי ה- GPS שיאפשר תיקוף ונסיעה שגרתית בתחבורה הציבורית באמצעות האפליקציות המובילות.

מאז פרוץ מלחמת "חרבות ברזל״ מתמודדים תושבי הצפון עם חסימות GPS יזומות על ידי צה"ל, המשפיעות הן על מערכות ניווט כמו ווייז, גוגל Maps, ומפריעות גם לפעילות יישומונים מבוססי מיקום ובהם אפליקציות התשלום בתחבורה הציבורית כמו פנגו, מוביט והופאון.

עקב השיבושים, חוו חלק ממשתמשי התחבורה הציבורית תקלות בתיקוף הכרטיס, חיובים שגויים ואף אי-הצלחה בתיקוף הכרטיס שהובילו לאי נעימויות רבות. יצוין כי השיבושים השפיעו במיטה מועטה על תיקוף באמצעות כרטיסי רב-קו, אך רבים מהנוסעים עברו לשימוש באפליקציות ואינם מחזיקים עוד בכרטיס.

בשלב הראשון, ניתן יהיה לשלם בתחבורה הציבורית, באמצעות אפליקציית התשלום של חברות מוביט ופנגו ובימים הקרובים תצטרף אליהן גם חברת הופאון.

ברכת ישראל וברכבת הקלה – בחירה ידנית 

התשלום ברכבת מתבסס על מיקום בעת הגעה ויציאה מהתחנה. בימי שגרה האפליקציה מזהה לבדה את התחנות שבהן עלו וירדו הנוסעים וכך מפיקה להם כרטיסי יציאה וכניסה. עתה בהיעדר שירות מיקום עדכניים, יופיע מסמך בו יתבקשו הנוסעים לבחור ידנית את מיקומם (תחנת העלייה או הירידה- בהתאם לאזור השיבוש). הבחירה תאפשר לנוסעים להציג אסמכתא לביקורת (קוד QR) בשערי התחנה והאפליקציה תחשב עבורם את התעריף בהתאם לתהליך הקיים בשגרה.

תיקוף באוטובוס: בחירת מרחק ואזורי נסיעה 

התשלום באוטובוסים מתבסס על סריקת QR. בדרך כלל האפליקציה מציגה את קווי האוטובוס האפשריים בהתבסס על מיקום הנוסע. כששירותי המיקום אינם פועלים לא ניתן לדעת את אזור הנסיעה ומרחק הנסיעה ולכן לא ניתן לתמחר את הנסיעה הבודדת והצבירה לחופשי חודשי באופן אוטומטי.

מעכשיו, בעת שיבושים, לאחר סריקת קוד ה- QR תבקש האפליקציה מהנוסעים לבחור מתוך רשימה את אזור הנסיעה ומרחק הנסיעה.

כזכור, לאופן נסיעה בתחבורה הציבורית קבע משרד התחבורה מספר אזורים:

אזור 1 ללא מע"מ- אילת והערבה.

אזור 1- באזורים נבחרים, בנגב ובגליל, ובעצם בכל מקום שאינו בשלושת המטרופוליטניים הגדולים.

אזור 2- אזור המטרופוליטניים הגדולים.

מפת אזורים ותעריפי מרחקי נסיעה מופיעים באתר משרד התחבורה: https://pti.org.il/DerekhShava

לדוגמה: בנסיעה מרחובות לתל אביב יש לבחור באפשרות "נסיעה של עד 40 ק"מ ממטרופולין למטרופולין". כלומר, במקרה הזה מרחק הנסיעה בין רחובות לתל אביב הוא פחות מ-40 ק"מ ואזור המוצא והיעד מוגדרים כ- "מטרופולין". נסיעה זו תתווסף לסך הנסיעות באוטובוס כאשר עלות החופשי-חודשי באוטובוסים (בלבד) הינה 225 ₪ במטרופולין (אזור 2)

דוגמה נוספת: במידה והנסיעה המתוכננת הינה בתוך ב"ש, כלומר עד 15 ק"מ, יש לבחור "נסיעה של עד 15 ק"מ באזור תיקוף 1- "פריפריה".  נסיעה זו תשתקלל לסך הנסיעות הזכאיות לחופשי חודשי בפריפריה בטווח של עד 40 ק"מ בעלות של 99 ₪ בהתאם לתעריפי משרד התחבורה.

על מנת להשתמש בתיקון, יש להשתמש בגרסה העדכנית של האפליקציות מחנות האפליקציות בגוגל ואפל. הפתרונות יעלו בהדרגה באפליקציות בימים הקרובים.

יצויין כי השיבושים השפיעו גם על המידע בזמן אמת המופיע ביישומוני התחבורה הציבורית ועל צגי השילוט האלקטרוני בתחנות האוטובוס והרכבת הקלה, הן באזור הצפון והן באזור המרכז. המידע אינו זמין ברציפות ולעתים אינו מהימן. ניתן להיעזר בתכנון הנסיעה באתר bus.gov.il וכן במרכזי השירות של התחבורה הציבורית 8787* או במוקדי השירות של המפעילים.

כתיבת תגובה