מיניוואן ראוי לשמו | נסיעת מבחן • קיה קרניבל

בישראל ואפילו בעולם כולו אין יותר מידי אופציות למי שרוצה לנהוג במיניוואן כמו פעם, עם מרחבים ענקיים לכל שבעת הנוסעים ותא מטען שבולע הכל. אם ישנם כאלו, הם נמצאים בעיקר על כבישי ארצות הברית, שם יש את הסיינה של טויוטה, אודיסי של הונדה ואת הפסיפיקה של קרייזלר. ואל תגידו שברולט טראוורס או פורד אקספולרר, רכבים מצוינים, רק שמיניוואן הם לא! | לכן, ההשקה של הקרניבל היא חגיגה של ממש, לא רק לנהג אלא בעיקר למשפחתו. ניצלנו אפוא את חול המועד סוכות להשקה משפחתית של הקיה קרניבל

קיה קרניבל 2021 | צילומים: יצרן

בעולם שבו כולם מתחפשים לרכבי פנאי, הצליחו בקיה לשמר את היתרונות של מיניוואן ומבלי להתפשר על כלום הצליחו ליצר רכב שנראה קצת פנאי… בהשראת דגמי ה SUV שלהם.

תתעכבו קצת על התמונות, הרכב פשוט מעוצב בכל סנטימטר. יש כאן את אף הנמר של קיה בגודל שמזכיר ג’מבו, ניקל מרשים בצדדים, תאורת לד ענקית מלפנים, ומאחור יש לנו פס תאורה לכל הרוחב.

250/200 סייד בר + קובייה

תא הנוסעים מרווח, ענקי, חדשני ועתידני. תסתכלו על לוח המחוונים עם המסך כפול שמזכיר קצת מרצדס… לוח המחוונים הדיגיטלי הוא המתקדם ביותר של קיה – בגודל 12.3 אינץ’ וגם הצג המרכזי בגודל 12.3 אינץ’,  התצוגה הזו יוצרת חווית משתמש פנורמית בגלל המסך הרחב, יש כמובן תמיכה ב: Android Auto™  ו- Apple CarPlay™ עם זיהוי קולי, ניווט WAZE, ורדיו אינטרנטי. המזגן ודומיו נמצאים בלוח בקרה דומה שממוקם מתחת למסך המרכזי והתפעול שלו ברור וקל. ועדיין לא דיברנו על שילוב הצבעים הבהיר, הנדסת האנוש המעולה, מושבים חשמליים, שני חלונות גג ועוד.

בא נדבר על גודל. כאשר רק שורת המושבים הראשונה נמצאת בשימוש, הקרניבל מזכיר משאית קלה ומציע נפח מטען של-2,905 ליטר. גם כשכל שלוש שורות המושבים נמצאות בשימוש ואינן מקופלות, הקרניבל מציע את תא המטען העמוק והענק ביותר בקטגוריה. (יותר מ-1100 ליטר).

הדלת האחורית חשמלית (עם פונקציה ייחודית לפתיחה, פשוט עומדים שלש שניות בקרבת הדלת, ובלי הושטת רגל או כל תרגיל אקרובטיקה אחר היא פשוט נפתחת). גם דלתות הצד חשמליות, (וגם כאן יש את פונקצית הפתיחה הנהדרת הזו).

הרכב מגיע בשתי גרסאות. בנזין 6V  בנפח 3.5 ליטר ומנוע טורבו דיזל בנפח 2.2 ליטר.

לנסיעת המבחן קיבלנו את מנוע הדיזל. הוא מייצר 202 כ”ס ומומנט בריא של 45 קג”מ, כמה בריא? רק נאמר, שאם תלחצו קצת חזק בתחילת נסיעה, הגלגלים הקדמיים יפרפרו… ואם עד עכשיו לא משכתם מספיק מבטים עם הרכב הענק הזה, עכשיו כל השכונה תשמע… ולחשוב שזה מנוע הדיזל, מה יהיה כשננהג במנוע הבנזין?

למה, בכלל, דיזל? כי בינינו, מחוץ לעיר הוא חזק והכל בסדר, רק שאם צריך עקיפה זריזה, אז צריך לתת לו לחשוב על זה…

אז דווקא דיזל, בגלל צריכת דלק הנמוכה לרכב בסדר גודל כזה. אם נשווה אותה לצריכת הדלק ההיברידית של הסיינה, מסתבר שיש כאן תיקו והדיזל שלנו בקלות מגיעה לנתון של 14 ק”מ לליטר, (אם תנהגו ברוגע, כמובן…)

870/135 ליינר ארטקל

כרכב שעיקר ייעודו למשפחה יש כאן כל אביזר בטיחות אקטיבית שמוצע כיום בעולם הרכב עם כמעט כל מערכת סיוע שקיימת בשוק.

רשימה חלקית: סיוע לשמירה על נתיב, מערכת למניעת התנגשות בשטח מת כולל התראת תשומת לב של הנהג, צג דיגיטלי לצפייה בשטחים מתים, סיוע באלומה גבוה, בקרת שיוט אדפיטיבית, שמירה ומעקב בתוך הנתיב, מערכת לסיוע במניעת התנגשויות עם כלי רכב שחוצים מאחור מצד שמאל וצד ימין של הקרניבל תוך כדי נסיעה לאחור. היא מסייעת לנהג על ידי בלימת הרכב באופן אוטומטי אם היא מזהה רכב שחוצה מאחוריו.

והנה מערכת שלא תמצאו גם ברכבי יוקרה. מערכת שמונעת פתיחה של דלתות ההזזה האחוריות ויציאה של נוסעים צעירים מהרכב – בעת זיהוי רכב המתקרב מאחור, מאחד הצדדים. וגם תזכורת על שכחת ילדים ברכב מקורית מהיצרן

המחירים של הקרניבל מתחילים ב-249,900 למנוע הבנזין בגירסת EX ומגיעים ל-279,900 ₪ בגירסת ה- Premium.

שורת סיכום:

למרות שזה המיניוואן המתקדם והחדיש בעולם, מחירו הכי נמוך בישראל. בגירסת הדיזל יש לו גם צריכת דלק הגונה ביחס למנועי הבנזין.

ו…כן, שווה לבדוק אם לא מדובר במיניוואן הטוב בעולם.

מומלץ עבורך

11 תגובות ל: "מיניוואן ראוי לשמו | נסיעת מבחן • קיה קרניבל"

 1. אין לו 8 מושבים כמו בקודם .
  לא כדאי .

 2. אין 8 מקומות – בקיצור איבדו את היתרון העיקרי שהיה לרכב

 3. הם מתקדמים
  אבל כשתרצו למכור אחרי 3 שנים הקיה כבר ירגיש גורטאה
  צקצוקים ידיות שבורות וכדו’
  והסיינה בפרט ההיברידי ימכר טוב יותר

 4. עוד טעות
  למשפחה החרדית מאוד חסר המקום השמיני
  מושבי קפטן זה נחמד אבל הם היו צריכים לתת אופ’ של 8 מושבים

 5. וכמה עולה הסיינה היבריד?

 6. יש לטרגט מוטררס בירושלים יבוא בלעדי עם 8 מקומות

 7. אם כבר אז 8 מקומות .יותר נדרש בקרב משפחות גדולות.

 8. הדיזל נמכר ב279 והסיאנה ב269, אין ויכוח הסיאנה ההיברידית בטוח לוקח 1 ל-16 -14 בתוך העיר, כאשר הקרניבל דיזל 1 ל9 בדוק!
  הסיאנה 8 מקומות , הקרניבל 7, בעוד 3 שנים הסיאנה נמכרת ב175 והקרניבל 125 במצב הטוב.

  בנתונים כאלו אני מתפלא שיש בכלל 1400 קרניבלים בשוק, מי המשוגעים שקנו?
  קרניבל חייב לרדת ל200 כדי להיכנס יותר בשוק!
  והיבואן חייב להכניס אופציה של כסא 8 מתקפל לשורת האמצע.

 9. חבל שלא משקיעים בנוחות של הבלימה אחורית מרגישים כמו עגלה שילמדו מהוולוו את הנוחות בנסיעה או מסטרואן

 10. הכי זול בשוק חחח

 11. כשיהיה קרניבל היברדי ב50 פחות מסיאנה תתקשרו.
  והסיבה פשוטה ביד 2 הקאיה צונחת,לכן ההפרש חייב להיות מגולם בקניה.

כתיבת תגובה