מכסה נוספת בהיקף של 1,400 טון שמן זית לתעשייה חולקה ליבואנים

בנוסף למכסות של 600 טון שמן זית שניתנו בהליך תחרותי, מתווספת עכשיו כמות זו לתעשייה • המכסות החדשות לתעשייה חולקו וולונטרית ל-12 יצרני שמן זית • מחירי שמן הזית צפויים לרדת מאוד מיד לאחר חג הפסח

שמן זית לתעשייה | צילום: סבי ברנס, פלאש 90

משרד הכלכלה משרד הכלכלה מודיע על חלוקת מכסת שמן זית וולונטרית לתעשייה בכמות של 1,400 טון ל- 12 יצרני שמן זית.

מכסה זו הנה בנוסף למכסה בהיקף 600 טון של שמן זית בבקבוקים, אשר חולקה במסגרת הליך תחרותי לערוצי מכירה ישירים. בהתאם, תוקף רישיונות היבוא יהיה החל מלאחר הפסח ועד ליום 30.9.20.

250/200 סייד בר + קובייה

משרד הכלכלה מפרסם אף את רשימת הזוכים במכסת שמן זית לתעשייה: משק משפחת ג’אהשאן בע”מ; שמן זית סבא חביב בע”מ; מכוורת יד מרדכי שטראוס בע”מ; ארץ זית שמן מובחר – משק אחיה בע”מ; תה ויסוצקי בע”מ; שימורי המרכז בע”מ; מיה תעשיות מזון בע”מ; שמן זית אליעד בע”מ; ג.מ. טעם הארץ בע”מ; טבע גב מיון 1997 בע”מ; קבוצת יבנה מוצרי מזון בע”מ וכ.ד. בני דרום אגודה שיתופית חקלאית.

שתי חברות זכו במכסות בהליך התחרותי הקודם, עבור שוק הצריכה הפרטית, עם התחייבות ברורה למחיר הצרכן הסופי: חברת טעמן שיווק מזון בע”מ זכתה בייבוא של 280 טון במחיר של 12.60 שקל; חברת מרב מזון כל בע”מ זכתה בייבוא של 320 טון במחיר של 10.70 שקל. מחירים אלה הם עבור בקבוקים של 750 מ”ל.

נזכיר כי ‘ביזנעס’ חשף את העובדה שהמכסה מותרת לייבוא אך ורק מתאריך שלמחרת חג הפסח, כך שההוזלה המשמעותית של הייבוא, לא תקל על אלפי המשפחות הצורכות שמן זית בפסח בכמות מוגברת.

870/135 ליינר ארטקל

כאשר ביקשנו את תגובת משרד הכלכלה לכך, נשלחנו למשרד החקלאות שהתחמק מתשובה ברורה ונשאר לעמוד על דעתו.

לאור זאת המלצנו לקוראינו, שלא לרכוש כמויות שמן זית רבות מהנדרש להם לשימוש בחג עצמו, מאחר ומיד לאחר החג, צפויה ירידת מחירים משמעותית, כאמור.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "מכסה נוספת בהיקף של 1,400 טון שמן זית לתעשייה חולקה ליבואנים"

  1. ומה יהיה עם פרנסת בתי הבד הרבים, הפזורים ברחבי הארץ ומייצרים שמני זית איכותיים?
    פחות חשוב?
    האם שמני זית זולים הם אכן איכותיים ויש להם את תכונות שמני הזית מכתית מעולה, העומדים כראוי במבחני טעימה ומבחנים כימיים, נאותים?
    נשמח לקרוא !!! נשמח גם שהתשובות יובאו לידי קהל הצרכנים הפוטנציאליים.

כתיבת תגובה