מפתח תקווה ועד תל אביב: הושק שביל ‘שדה’ ב’אופנידן’

דואגים לבטיחות הרוכבים: עמותת אור ירוק וחברת נתיבי איילון בהשקת שביל אופניים כחלק מפרויקט שבילי גוש דן – האופנידן • מקטע ‘שדה’ מתחיל במחלף עמישב-כביש 471 ומגיע עד גשר יהודית/ רחוב יצחק שדה בתל-אביב-יפו

רוכבים בבטחה. שביל האופניים 'אופנידן' במקטע 'שדה' מפ"ת, קרית אונו, גבעת שמואל ור"ג - לת"א | צילום: סטודיו YOKO

גרים בפתח תקווה או בגבעת שמואל? עכשיו אתם יכולים לדווש בבטחה עד תל אביב – ללא חשש, בשביל ‘שדה’.

פרויקט אופנידן הינו רשת אוטוסטרדות לאופניים, במסגרתו נסללים כ-100 קילומטרים של נתיבי אופניים בינעירוניים רחבים שיחברו בין ערי המרכז, מראשון לציון בדרום ועד לרעננה והרצליה בצפון. שביל “שדה”, מבין שבילי הפרויקט, נסלל באורך של 14 ק”מ ומחבר את הערים: פתח תקווה, גבעת שמואל, קריית אונו, רמת גן ותל- אביב-יפו. שביל זה, מתחיל במחלף עמישב-כביש 471 ומגיע עד גשר יהודית/ רחוב יצחק שדה בתל-אביב-יפו. בין נקודות הציון החשובות בשביל, ניתן למנות את אוניברסיטת בר-אילן, מכללת רמת גן, קניון גבעתיים ותחנת רכבת השלום בת”א.

250/200 סייד בר + קובייה

עמותת אור ירוק וחברת נתיבי איילון הפעילו יחד הפנינג בסימן בטיחות בדרכים ובטיחות לרוכבי אופניים בפרט וזאת לרגל השקת מקטע “שדה” בשביל הרכיבה שהוא חלק מרשת אופנידן המחברת באמצעות נתיבי אופניים בינעירוניים בין ערי המרכז. האירוע התקיים בגבעת שמואל ובשיתוף העיריה.

במהלך האירוע התקיימה רכיבה חווייתית בשבילי האופניים החדשים עם חניכי תנועת הנוער ‘אילנוער’ בגבעת שמואל.

ארז קיטה, מנכ”ל עמותת אור ירוק: אנו באור ירוק רואים ביצירת תשתיות אופניים בטוחות רכיב חשוב ומהותי בצמצום הנפגעים בתאונות של רוכבי אופניים וקורקינטים. תשתיות ושבילי רכיבה כמו שמציע פרויקט ‘אופנידן’ הם חלק משמעותי ובעל תרומה חשובה לבטיחות בדרכים. רכיבה על אופניים היא פיתרון בטוח שמפחית את העומס בכבישים, תורם לבריאות ומזהם פחות את הסביבה ממכוניות. פרויקט אופנידן מאפשר יצירת רצף רכיבה וחלופה חשובה לרכב פרטי ומאפשר להפריד את רוכבי האופניים מיתר כלי הרכב שמסכנים אותם בכביש. כאשר רוכב האופניים נמצא על הכביש בין משאיות, מכוניות ואוטובוסים הוא מצוי בסכנה של ממש ועל כן הפרדתו מהם יכולה לצמצם את היפגעותם של הרוכבים באופן משמעותי”.

Inner article

מנכ”ל חברת נתיבי איילון, איתמר בן מאיר: “אנו גאים להשיק יחד עם העירייה ועמותת אור ירוק את רשת שבילי האופנידן בגבעת שמואל, שנותנת מענה הולם לשימוש ההולך וגובר באופניים ומאפשרת נסיעה בטוחה ונוחה לציבור הרוכבים. המטרה לעודד את הציבור בעיר לעבור לנסיעה בדו גלגלי, על ידי יצירת רשת בטוחה ומופרדת משאר משתמשי הדרך”.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

2 תגובות ל: "מפתח תקווה ועד תל אביב: הושק שביל ‘שדה’ ב’אופנידן’"

  1. קצת מביך להשיק שביל שעדיין לא קיים

  2. מה עם בטיחותם של הולכי הרגל.???

כתיבת תגובה