מרצדס GLC: ריזל יצא למבחן רכב בערים החרדיות והצווארים נתפסו

אחרי שחרש את העיר עם DS7 היוקרתית, הגיע הזמן לדבר האמיתי • לבקשת ‘ביזנעסופ”ש’ יצא מנדי ריזל לנסיעת מבחן בת 48 שעות בערים החרדיות עם חתן השמחה מרצדס GLC • מרצדס יש רק אחת ול-GLC יש מגרעה אחת • ריזל בדרכים

ירוקה יותר מקודמיה. מרצדס GLC | צילומים: יוסף פודורובסקי

עזבו את כל הכאילו ג’יפונים וכאילו יוקרה של הקוריאניות, היפניות, הצרפתיות והאמריקניות. בשורה התחתונה, מרצדס יש רק אחת. לא דומה, לא כמעט.

‘ביזנעס’ מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

250/200 סייד בר + קובייה

אין ספק שכלל החברות עשו קפיצת דרך משמעותית, ע”ע DS7 שבחנו כאן בשבוע שעבר. אבל אם אתם רוצים מכונית שהיא גם סמל סטטוס יוקרתי, גם נוחה, גם עצבנית בכביש, במובן החיובי, וגם יודעת להסתדר עם החצץ שמעבר לו – הצטרפו לנסיעת מבחן על מרצדס GLC.

ה-GLC הוא רכב פנאי שטח יוקרתי ל-5 נוסעים והוא היורש של GLK הזכור בשל צורתו המרובעת. חתן השמחה מבוסס על מרצדס C קלאס ומציע ליגה אחרת בכל הקשור לכל תחום. טוב, גם לו יש מגרעה אחת. תסלחו לי שאני מרגיש כמו פולני קשיש וקנטרן.

במרצדס, כראוי לכתבה על משפחת אצולה, אני אוהב לכתוב נקודות עיקריות.

הופעה

אח, איזו מכונית יפה. מאוד מרשים, עם ג’אנטים ממגנזיום, פנסי לד, גג נפתח, וכל שאר הדברים שהייתם מצפים ממרצדס. הלוגו, זה שמונח בחזית, מוסיף כל כך הרבה; זה פרונט מרצדסי אמיתי, שכאמור מבוסס על C קלאס.

האורך בדגם הנוכחי גדל, הגובה ירד – מה שמסייע בנסיעה יותר “ספורטיבית” – וכשנסענו איתו ברחובות ערים חרדיות וכאלו שטרם, הרבה צווארים נתפסו.

תא הנוסעים ואבזור

מרווח עשיר, איכות חומרים אלף-אלף והנדסת אנוש מעולה – אבל נוסע שלישי יצטרך לוותר על המרווח

מרווח עשיר, עם איכות חומרים אלף-אלף והנדסת אנוש מעולה. רק חבל – ע”ע פולני – שבמושב מאחור יש מקום נדיב ובשפע ל-2 נוסעים בוגרים. נוסע שלישי יצטרך לוותר על מרווח לרגליים, בגלל תעלת הינע גבוהה למדי. אבל עדיין שווה להצטופף שם, שהרי זו GLC. תא המטען אגב, גדול ומציע שפע מקום.

המושבים מקדימה חשמליים והזזתם מתאפשרת באמצעות מתגים דמויי מושב וגב כסא בחלק העליון של הדלתות הקדמיות. יש גם זכרונות וחימום וקיפול המושבים מאחור חשמלי. לטובת הנוסעים שם יש פתחי אוורור, אך ללא שליטה עצמאית משום מה – הנהג הוא זה ששולט על הטמפרטורות.

את מערכת המולטימדיה ניתן לתפעל באמצעות כעין ג’ויסטיק שמונח בתחתית הקונסולה המרכזית. המערכת הזו מתחברת לאפל קאר וכל האפליקציות שלכם ועוד מופיעות למעשה על המסך שבקדמת המכונית. אל תגלו לאף אחד, אבל אפשר לפרוץ את מערכת המולטימדיה ולהתחבר גם לאנדרואיד. משרד התחבורה אגב, טרם אישר זאת.

מחשב הדרך צבעוני וגדול ולוח המחוונים דיגיטאלי. יש קילס והנאד ברקס חשמלי וההנעה מתאפשרת ללא מפתח כמובן – ואבוי אם זה לא מובן מאליו.

למקרה שאוזניכם מוסיקליות במיוחד, זה הזמן לגלות לכם כי מערכת השמע באוטו היא מן המשופרות שאוזניכם תשמענה.

מנוע

מרצדס GLC מגיעה ב- 2 גרסאות דיזל וגרסת בנזין. היא משודכת לתיבת הילוכים עם 9 (!) יחסי העברה – למעט הגרסה ההיברידית שאותה קיבלנו שבה 7 הילוכים – והנעה כפולה.

אנחנו קיבלנו את ה-E350GLC – הגרסה ההיברידית. היא מגיעה עם שקע טעינה בקצה השמאלי של המכונית – וכשתקנו את המכונית הזו תצטרכו להטעין אותה.

מערכת השמע באוטו היא מן המשופרות שאוזניכם תשמענה

הגרסה ההיברידית מגיעה עם מנוע טורבו בנזין בנפח 2.0 ליטר ו- 200 כ”ס, לצד מנוע חשמלי עם 114 כ”ס והסוללות מאפשרות נסיעה של עד כ- 35 קילומטרים עם התבססות על הבטרייה בלבד. למותר לציין כי ההנעה החשמלית לא פוגמת מההאצה שעומדת על נתון של 5.9 שניות מ- 0 ל- 100.

המנוע, מטבע הדברים, מתעורר בשקט בשקט – עד שמנוע הבנזין מתעורר לפעולה. תוכלו לבחור בנסיעה על מצב חשמלי, רגיל ומשולב. אינני חושב שמנועי מרצדס צריכים פידבק ממני; גם במקרה של GLC עושה המנוע את עבודתו נאמנה. ההאצה והאצת הביניים פשוט מושלמות. ההגה מדויק להפליא, כנראה מהסוג שרק יקים יודעים לייצר. הסיבוב בן 48 השעות במכונית היה שווה – ולו רק כדי לפגוש בו – וזו לא קלישאה.

בטיחות

על קצה המזלג, אלו המערכות שתפגשו בהן מיד: מערכת בקרת סטייה מנתיב – כלומר המכונית מחזירה את עצמה למסלול. זה נחמד וטוב ובטח גם חוסך בחיי אדם, אבל אי אפשר לסמוך עליה בעיניים עצומות. מערכת בקרת שיוט אדפטיבית עד כדי עצירה מוחלטת.

כאשר המכונית עשויה להתנגש במכונית אחרת או בעצם כלשהוא, ה-GLC תתריע באמצעות משולש אזהרה אדום. אם טרם התעשתתם, הוא יהבהב 3 פעמיים ואם עדיין לא השתלטתם על המצב, המכונית תבלום מיד. במקרה של צפי לתאונה, המושבים מתיישרים אוטומטית וכך גם משענת הראש – כדי להפחית מעוצמת המכה. בנוסף, אם החיישנים קולטים שהנהג עייף, מחשב הדרך ממליץ על עצירה וקפה.

גם לחגורות מנגנון אבטחה משלהן והן נמתחות על הגוף, עם חגירתן.

לסיכום:

צריכת הדלק עמדה על 16 קילומטרים של נסיעה משולבת לכל ליטר דלק. וואו.

בטח תשמחו לשמוע שהדור החדש זול מבעבר – למרות הקדמה שאופפת אותו – משום שמדובר במכונית ירוקה.

אם אתם רוצים רכב פנאי שטח אמיתי, מאובזר ועוצמתי, אתם אוהבים להתפנק, יש לכם מספיק כסף בבנק ובא לכם גם שכולם ידעו מזה – זה רק מרצדס GLC.

ולמקרה שאתם ממש ממש בכיוון ואתם סקרנים לגבי המחיר, אז מהבדיקה שערכנו מול היצרן עולה כי המחיר לדגם מתחיל ב- 382,900 ₪

Inner article
Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה