נדל”ן | זוכה במכרז רמ”י בבאר שבע והריסה לפינוי-בינוי בת”א וי-ם

באר שבע: אורון נדל”ן זכתה במכרז נוסף, לבניית 76 יח”ד חדשות בשכונת סיגליות בעיר • תמורת הקרקע והפיתוח במכרז האחרון שבו זכתה בימים האחרונים, תשלם החברה כ-19.6 מיליון ₪ • אירוע הריסה שני בפרויקט ‘פינוי –בינוי’ בשכונת קריית יובל בירושלים, פרויקט ‘יובל הצעירה’ של קדמת היובל וקרסו נדל”ן • במסגרת הפרויקט ייהרסו 5 בניינים בני 4 קומות ובהם 67 דירות ישנות ובמקומן ייבנו 4 בניינים בני 11 קומות ומגדל בן 17 קומות ובהם 226 דירות חדשות וכן כיכר מסחרית וגן ילדים חדש • ת”א: תמ”א 38 ברובע 4 בתל אביב – החלה הקמתו של פרויקט רמז 14-16 ע”י בית וגג; במקום 26 דירות וותיקות – 50 דירות חדשות

בכירי השיכון ועיריית ירושלים באירוע ההריסה בפרויקט יובל הצעירה | צילום: יח"צ

חברת אורון נדל”ן, מקבוצת אורון אחזקות והשקעות, המתמחה בבנייה יזמית למגורים והתחדשות עירונית ברחבי הארץ מדווחת על זכייה נוספת במכרז של רמ”י לבניית 76 יחידות דיור בשכונת סיגליות בבאר שבע.

מדובר בזכייה שנייה של החברה לשנה זו בבאר שבע, לאחר שבחודש ינואר האחרון זכתה החברה במכרז דומה באותה השכונה, הכולל גם הוא הקמת 76 יח”ד חדשות, על שטח של כ-4,510 מ”ר שיכלול בנייה רוויה וחניה תת קרקעית. 

250/200 סייד בר + קובייה

כאמור, כעת מציינת החברה זכייה נוספת במכרז של רמ”י, להקמת 76 יח”ד חדשות באותה השכונה, הפעם- על שטח המשתרע על פני 4,300 מ”ר, שתמורתו תשלם חברת אורון נדל”ן לרמ”י 19.6 מיליון ₪, הכוללים את ערך הקרקע (3.8 מיליון ₪) והפיתוח (15.8 מיליון ₪). הפרויקט החדש צפוי להיות משווק לשוק החופשי בלבד, ועל פי הערכות החברה בנייתו של הפרויקט צפויה להתחיל במהלך 2022.  

חברת אורון נדל”ן, מקבוצת אורון אחזקות והשקעות, הפכה בשנים האחרונות למשמעותית במיוחד בנוף הבאר שבעי, עם הקמתם של פרויקטים שונים בעיר, ביניהם גם פרויקט concept4u, הכולל 284 יחד’ בשכונת סיגליות, אותו החברה מאכלסת בימים אלה.

מריו קופל, מנכ”ל אורון נדל”ן: “אנו רואים בבאר שבע הזדמנות נדל”נית מצוינת, והדבר בא לידי ביטוי בכל אחד מהפרויקטים שאנו מקדמים בעיר. החברה בנתה בעשור האחרון מאות יחידות בב”ש והזכייה החדשה בפרויקט היא המשך של מגמה אסטרטגית של החברה להמשיך ולבנות בעיר ב”ש גם בשנים הקרובות”.

מריו קופל | צילום: אילן בשור

“אורון נדל”ן” הינה חברת בת בקבוצת “אורון אחזקות והשקעות”, המקדמת את הקמתן של מאות יח”ד בשנה. בתחום ‘מחיר למשתכן’, זכתה החברה במכרזים לבניית מאות יח”ד בב”ש, מגדל העמק, אור יהודה, מבשרת ציון וראשון לציון. החברה פועלת רבות גם בתחום ההתחדשות העירונית ולאחרונה אושרו תוכניות שהגישה לפרויקטים בגבעת אולגה בחדרה ובדרך השלום בת”א. 

המהפך של קריית יובל 

ההתחדשות של שכונת קריית יובל בירושלים בשיאה. אבן דרך משמעותית נוספת נרשמה בחמישי האחרון (13.5.21) בתחום ההתחדשות העירונית בירושלים עם אירוע ההריסה של הבניין הראשון בפרויקט ‘יובל הצעירה’, פרויקט פינוי – בינוי הממוקם ברחוב שטרן 34-42 בקריית יובל שבבירה. 

אירוע ההריסה ב’יובל הצעירה’, נערך במעמד שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן, ראש העיר ירושלים משה ליאון, המנכ”ל החדש של הרשות הלאומית להתחדשות עירונית עו”ד אלעזר במברגר, מנכ”ל העירייה איציק לארי, מהנדס העיר יואב אבן, יזמי הפרויקט, בעלי הדירות ואורחים נוספים.

יובל הצעירה – ההריסה

מדובר באירוע ההריסה השני המתבצע במסגרת ההתחדשות העירונית  בשכונה הירושלמית הוותיקה והוא מצטרף לפרויקט הראשון וההיסטורי שלה -פרויקט ‘שדרות היובל’ שברחוב טהון, הנמצא כיום בשלבי בנייה מתקדמים.

את פרויקט ‘יובל הצעירה’ בדומה לפרויקט ‘שדרות היובל’ ,יוזמות ומקדמות החברות קדמת היובל וקרסו נדל”ן, המובילות את המהפך הגדול של קריית יובל המתחדשת. השכונה, המשנה את פניה באופן חסר תקדים, תהפוך בשנים הקרובות לאחת השכונות המבוקשת ביותר בעיר.

מיקומה המרכזי של קריית יובל עם הנגישות התחבורתית הרבה והסמיכות לקווי הרכבת הקלה לצד הקמת מרכזי מסחר חדשים ,פיתוח פארקים ירוקים, פיתוח תשתיות וחידוש הרחובות, הופכים את השכונה ליעד אסטרטגי ומבוקש במיוחד. 

במסגרת פרויקט ‘יובל הצעירה’ ייהרסו 5 בניינים בני 4 קומות ובהם 67 דירות ישנות ובמקומן ייבנו 4 בניינים בני 11 קומות ומגדל בן 17 קומות ובהם 226 דירות חדשות. בנוסף, יכלול הפרויקט כיכר מסחרית וגן ילדים חדש. לפרויקט תמהיל דירות מגוון הכולל דירות בנות 2-5 חדרים, פנטהאוזים ודופלקסים.


פרויקט יובל הצעירה | הדמיה: קדמת היובל וקרסו נדל”ן

שר הבינוי והשיכון, יעקב ליצמן: “אנו מתרגשים ללוות לשלבים מעשיים את הפרויקט להתחדשות עירונית בקרית יובל שיקדם פתרון דיור אמיתי וראוי בלב ליבה של ירושלים. זוהי אבן דרך לדיור למען משפחות צעירות וחלק מהמענה הנדרש כיום בפיתוח החידוש השכונות הוותיקות”.

870/135 ליינר ארטקל

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: “שכונת קריית יובל נמצאת בשיא התנופה שלה. פרויקט יובל הצעירה הוא פרויקט פינוי הבינוי השני שיוצא לדרך בשכונה והוא עתיד להוסיף 230 יחידות דיור חדשות, מבני ציבור ומסחר לרווחת התושבים”.

מהחברות קדמת היובל וקרסו נדל”ן נמסר: “פרויקט יובל הצעירה כולל מגוון רחב של דירות במחירים נוחים במיוחד. אנו בטוחים שקידומו של פרויקט זה יחד עם המשך התחדשות השכונה, הופך את קריית היובל לאחת השכונות המבוקשות בירושלים, הצפויה למשוך אליה המון משפחות צעירות וזוגות צעירים ממגוון אוכלוסיות בקשת הירושלמית”.

ת”א: רובע 4 מתחדש

פרויקט חדש יוצא לדרך: בשבוע שעבר קיימה חברת בית וגג טקס הריסה לפרויקט תמ”א 38/2 ברחוב רמז 14-16 בתל אביב.

לאחר השלמת הריסתם של שני הבניינים הוותיקים ובהם 26 דירות, תקים חברת בית וגג פרויקט חדש בתכנון האדריכל גל מרום, שיכלול שני בניינים בני 7 קומות כל אחד עם 50 דירות.

בעלי הדירות הוותיקים שהחלו את התהליך עם חברת בית וגג  לפני כ-6 שנים, צפויים לקבל בעוד פחות משלוש שנים את דירתם החדשה, הגדולה בכ-25% מדירתם שפינו ונהרסה. כמו כן תקבל כל דירה מרפסת של כ- 12 מ”ר, חניה ומחסן. לאירוע המרגש הגיעו הדיירים הוותיקים ומשפחותיהם, רוכשי הדירות החדשות בפרויקט וכן בכירי ונציגי בית וגג.

ההריסה ברחוב רמז בתל אביב | צילום: רמי חכם

תמהיל הדירות החדשות בפרויקט כולל מגוון טיפוסי דירות החל משני חדרים ועד חמישה וכן דירות גן ודירות מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים. דירות 3 חדרים נמכרות החל מ- 3.86 מיליון ש”ח.

רובע 4 בתל אביב נחשב לאחד האזורים היוקרתיים בעיר ומשתרע בין הרחובות פנקס בצפון, ארלוזורוב בדרום, דרך נמיר ממזרח ואבן גבירול ממערב. הפרויקט נמצא בקרבת בית הספר גימנסיה הרצליה ומרחק קצר מכיכר המדינה ורחוב אבן גבירול, בקרבת מוזיאון תל אביב, בית החולים איכילוב. קווי הרכבת הקלה – הקו הירוק והסגול צפויים לעבור בקרבתו.

רונן עקביה, מנכ”ל בית וגג אמר באירוע: “כל פרויקט התחדשות עירונית שמגיע לשלב ההריסה והבניה מרגש כל פעם מחדש, אך פרויקט זה היה ללא ספק גם מורכב ומאתגר מהרגיל בעיקר לאור מיקומו, ואנו שמחים להגיע למעמד זה. תכנית רובע 4 מאפשרת תוספת של עוד 5000 דירות חדשות באזור אך מגבילה את הבניה לגובה של עד 7.5 קומות בלבד, דבר שישמור על צביון סולידי לבינוי האורבני של האזור”.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה