נוכלי ה'פפר': חשודים בעוקץ מיליונים מתושבי מודיעין עילית

החשודים גבו במרמה כספים ממספר קורבנות תושבי מודיעין עילית באמצעות חשבונות בנק PEPER (פפר) | עם סיום החקירה הסמויה והפיכתה לגלויה, עצרו בלשי היחידה לפשעים במרחב שומרון 5 חשודים, בהם אב ובנו, בחשד כי גנבו מיליוני שקלים מחשבונות הבנק |על פי החשד, ככל הנראה החשוד המרכזי בפרשה ניהל עסקים על שם אחרים והונה נושים במיליוני שקלים בהיותו חייב בהליכי חדלות פירעון

עוקץ ענק של 'נוכל פפר' |צילום (אילוסטרציה): PEPER

חוקרי היחידה הארצית של הממונה על חדלות פירעון במשרד המשפטים יחד עם משטרת ישראל מרחב שומרון, עצרו 5 חשודים בהם אב ובנו, בחשד לעבירות הונאה וגניבת מיליונים מתושבי מודיעין עילית ועוד. מהחקירה עלה החשד לפיו החשוד המרכזי בפרשה ניהל עסקים על שם אחרים, והונה נושים במיליוני ש"ח, בהיותו חייב בהליכי חדלות פירעון.

הפרשיה מכונה במשטרה פרשיית "נוכל הפפר" – כאשר כאמור במסגרת החקירה נעצרו 5 חשודים,  בחשד כי גנבו מיליוני שקלים מחשבונות הבנק של תושבי מודיעין עילית. החשוד המרכזי בפרשה ניהל עסקים על שם אחרים והונה נושים במיליוני ש"ח בהיותו חייב בהליכי חדלות פירעון.

השיטה פעלה ככל הנראה באמצעות חשבונות בנק פיקטיביים – בבנק פפר או באמצעות חשבונות נוספים, כאשר לפי פרסום ב'מעריב', מהחקירה הסמויה שניהלו במשטרה נחשף כי במשך השנים לאחר שביצעו את העוקץ המתוחכם הקימו השניים צי של רכבים להשכרה והותירו גם את הקורבנות וגם את אותם בעלי מצוקה ללא הכספים ועם אכזבה גדולה. עוד עלה מהחקירה החשד לפיו החשוד המרכזי בפרשה ניהל עסקים על שם אחרים, והונה נושים במיליוני ש"ח, בהיותו חייב בהליכי חדלות פירעון.

"מהתלונות נגדם עלה החשד לפיו שני החשודים המרכזיים פנו אל מספר רב של חרדים שהיו במצוקה, חלקם בעקבות ילד חולה או בן משפחה אחר שנמצא בבעיה והציעו להם להקים על שמם עמותה לצורך גיוס תרומות. לאחר שקיבלו את פרטי הקורבנות, פתחו בדף לגיוס תרומות באינטרנט באמצעות חשבונות פפר כשהם בפועל רשומים כבעלי החשבון. לאחר שהצליחו לגייס סכומי כסף נכבדים, רוקנו את החשבונות מתוכנם ופנו אל הקורבן הבא. במשטרה מעריכים כי השניים פעלו בשיטה דומה בקרב קורבנות נוספים ובאמצעות הכספים הקימו עוד מגרשים להשכרת רכבים", נכתב בידיעה שחשפה את הפרשה.

לפי הדיווח עולה עוד כי האב הינו אסיר לשעבר מתחום ההונאה שחזר לסורו והוביל גם את בנו לפעילות המתוחכמת כאשר ניהל את חשבונות הבנק – תוך שהוא עצמו מוכרז כחדל פירעון.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה