ניסו להבריח אייפונים בשווי 700 אלף שקלים בעגלת תינוק

החשד: בני זוג ניסו להבריח 173 אייפונים דרך נתב"ג בתוך עגלת התינוק | שווים של האייפונים מוערך בכ-700 אלף ש"ח, והמשמעות היא שבני הזוג ביקשו לחמוק מתשלום מיסי יבוא בערך של כ-130 אלף ש"ח | הנוסעת עוררה את חשדם של בודקי אולם הנוסעים והם ביקשו ממנה לשים את מזוודתה במכשיר השיקוף | בבדיקה התגלו הטלפונים הניידים

האייפונים שנתפסו בעגלת התינוק | צילום: רשות המסים, מכס נתב"ג

עובדי מכס נתב"ג ברשות המסים, בשיתוף פעולה עם היחידה למניעת עבירות בנתב"ג (170), סיכלו ניסיון להבריח 173 טלפונים ניידים מסוג אייפון, ששווים מוערך בכ-700 אלף ₪, תוך התחמקות מתשלום מיסי יבוא בערך של כ-130 אלף ₪.

בני זוג מבאר שבע נעצרו היום בנמל התעופה בחשד לניסיון ההברחה של הטלפונים הניידים, לאחר שבת הזוג ניסתה לעבור במסלול הירוק, המיועד לנוסעים שאין להם מוצרים המחייבים הצהרה למכס, כשברשותה מזוודה ועגלת תינוק עם תינוק בתוכה.

הנוסעת עוררה את חשדם של בודקי אולם הנוסעים והם ביקשו ממנה לשים את מזוודתה במכשיר השיקוף. בבדיקת המזוודה ועגלת התינוק נתגלו הטלפונים הניידים.

בעקבות גילוי הטלפונים הניידים, עוכבה הנוסעת לחקירה ובמקביל עיכבו חוקרי יחידת הסמים והמכס של נתב"ג (יס"מ נתב"ג) את בעלה אשר אותר בעודו ממתין לה באולם הנוסעים. בהמשך היום הובאו השניים בפני שופט בית משפט השלום בראשון לציון ושוחררו בתנאים מגבילים.

כתיבת תגובה