עלייה של 768% במתקפות RDP ברבעון 4 של 2020

התחזקות משמעותית במתקפות RDP, האגרסיביות עולה במתקפות הכופר, נרשמה ירידה בנוזקות בנקאיות, למעט באנדרואיד – כך עולה מדו”ח האיומים הרבעוני של חברת אבטחת המידע ESET • גם בזירת הסייבר, אירועים קיבלו תפנית לקראת סוף השנה עם הידיעה על מתקפת שרשרת האספקה של חברת Solar Winds. המתקפה הפילה קורבנות עם פרופיל גבוה ושימשה תזכורת לאיומים ופוטנציאל הנזק של המתקפות הללו

מתקפת סייבר | צילום: freepik

ברבעון האחרון של 2020 חווינו עליה בקורונה, בתחלואה ובסגרים שמסביב לעולם. הבשורה על החיסון שהגיעה ברבעון האחרון הביאה איתה תקווה לחזרה לשגרה באופן הקרוב. גם בזירת הסייבר, אירועים קיבלו תפנית לקראת סוף השנה עם הידיעה על מתקפת שרשרת האספקה של חברת Solar Winds. המתקפה הפילה קורבנות עם פרופיל גבוה ושימשה תזכורת לאיומים ופוטנציאל הנזק של המתקפות הללו. כך עולה מדו”ח האיומים הרבעוני של חברת אבטחת המידע ESET.

מתקפות RDP בעלייה

הקורונה המשיכה להשפיע על היקפי הפשיעה ברשת, בעיקר הודות למעבר ארגונים לעבודה מהבית מה שחיזק את מתקפות ה-RDP (מתקפת פרוטוקול שולחן עבודה), כאשר בין הרבעון הראשון לרבעון האחרון לשנה, ESET זיהתה עליה משמעותית של 768% בניסיונות תקיפה של RDP.

רומן קובאץ’, מנהל המחקר הראשי ב-ESET, מציין כי “אין לזלזל באבטחת ה-RDP, בעיקר בגלל תוכנות כופר אשר מופעלות בדרך כלל באמצעות מתקפות על ה-RDP. הטקטיקה האגרסיבית של מתקפות אלו הולכת ומתגברת וכך גם מהווה סיכון משמעותי עבור המגזר הפרטי והציבורי. עם התחזקות המודעות וההגנה על העבודה מרחוק, אנו צופים כי עם תנופת מתקפות ה-RDP תאט ואפילו ראינו סימנים לכך כבר ברבעון הרביעי”.

האגרסיביות עולה 

“ברבעון הרביעי של 2020 ראינו”, כותבים מחברי הדו”ח, “כי התוקפים שמאחורי מתקפות הכופר עלו שלב באגרסיביות כאשר דרשו סכומי כופר מהגבוהים ביותר עד כה. חלק מהתקופים גם הוסיפו טכניקות להגברת הלחץ על הקורבנות, כמו למשל פרסום מידע דוגמת תעודות זהות וכרטיסי אשראי שהשיגו אליהם גישה. את התפתחויות אלו שראינו בסוף 2020, אנו צופים כי נראה גם בשנת 2021”.

Inner article

ירידה בנוזקות בנקאיות, למעט באנדרואיד

הצמיחה במתקפות הכופר ככל הנראה היתה גורם שהשפיע על הירידה בנוזקות בנקאות אשר התחזקה ברבעון האחרון לשנה. עם זאת, דווקא תוכנות זדוניות של בנקאות אנדרואיד רשמו את הזיהוי הגבוה ביותר שהונע על ידי דליפת קוד המקור של הטרויאני טרברוס.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה