שדה"ת רמון: טיסות חינם למפונים ולמשפחות הנעדרים והחטופים

אחרי כרטיסי הרב-קו בחינם, משרד התחבורה יעניק טיסות חינם למפונים ולמשפחות הנעדרים והחטופים | אל על תסייע למטה החטופים בהטסת קרובי המשפחה ונציגיהם למדינות שונות ברחבי העולם לסיוע במאמצי השחרור של החטופים וכן למטרות הסברה והעלאת המודעות בעולם

שדה התעופה רמון | צילום: משה שי, פלאש 90

החל מיום שני (13.11.23) יתבצעו טיסות בחינם למפונים ולמשפחות הנעדרים והחטופים, בין שדה התעופה רמון הסמוך באילת לנמל התעופה ע"ש בן גוריון וחזור. הטיסות יבוצעו באמצעות החברות ישראייר וארקיע, והן יאפשרו למפונים נוחות בהתניידות בין מרכז הארץ למלונות בדרום.

ההחלטה שהתקבלה בשיתוף פעולה בין משרדי התחבורה והאוצר, היא הטבה נוספת הניתנת במטרה להקל על מי שנאלצו לעקור מביתם נוכח המצב הביטחוני. לפני כשבועיים, החל משרד התחבורה במתן כרטיסי רב-קו מוטענים בהסדר חופשי ארצי למפונים, ומתחילת המלחמה הוא מפעיל עבורם מערך היסעים ועמדות שירות במלונות.

שרת התחבורה מירי רגב שסיירה עם מנכ"ל משרדה במלונות באילת ושוחחה עם המפונים והרכזים, עדכנה אותם על ההטבה הצפויה וביקשה לשמוע מהם אם קיימים צרכים נוספים שהמשרד יכול להירתם ולסייע להם. "טיסות הלוך חזור חינם מרמון לנתב"ג יסייעו למפונים ולמשפחות הנעדרים והחטופים, ויקלו עליהם את ההתניידות בתקופת השהות במלונות. תפקידנו לחזק את העורף בכל ההיבטים, ואני מבקשת להודות למשרד האוצר על ההירתמות, האכפתיות ושיתוף הפעולה. ההסדר יתמוך גם בחברות התעופה הישראליות שעוברות תקופה מאתגרת ואנו פועלים במגוון אפיקים לסייע להן לצלוח את התקופה", אמרה רגב.

במקביל, חברת 'אל על' אף היא הודיעה כי היא תמשיך לפעול לסייע למטה משפחות החטופים בשעתן הקשה במאמצים להשבתם ארצה. במסגרת זו החברה הקימה מערך ייעודי בראשות ירום ודיש, סמנכ”ל בכיר מכירות ותיירות באל על, לתמיכה בפעילות המסייעת למטה החטופים בדגש על הטסת קרובי המשפחה ונציגיהם למדינות שונות ברחבי העולם לסיוע במאמצי השחרור של החטופים הנמצאים בשבי החמאס כבר חודש ימים וכן למטרות הסברה והעלאת המודעות בעולם.

עד כה הטיסה אל על עשרות נציגי משפחות לפעילויות שמאורגנות מטעם מטה משפחות החטופים, בין השאר לצפון אמריקה ולבירות אירופה ובהן פריז, מדריד, בריסל, וינה, קופנהגן ואמסטרדם. במסגרת זו נפגשו נציגי המשפחות עם בכירים בממשלות, ב-OECD, בקהילות היהודיות באונסק"ו ועם בכירים נוספים וקיימו מפגשים עם עיתונאים להגברת התהודה התקשורתית והעלאת המודעות לקידום שחרורם של החטופים.

כתיבת תגובה